اشتباهات دکوراسیون زمانی رخ میدهند که قصد خرید یا تغییر جای ادوات منزل را داریم. زمانی که میخواهیم تغییر دکوراسیون انجام دهیم بدون اینکه از اصول طراحی اطلاعات داشته باشیم با توجه به احساسات شخصی مان عمل میکنیم. به این علت است که نتیجه کار همیشه آنچه که انتظار داریم نمی شود. در این مقاله وبسایت هاو کن یو رایج ترین اشتباهاتی که در طراحی اتاق نشیمن انجام میدهید را جمع‌آوری کرده است. حتما تا پایان مقاله را بخوانید، چون حداقل یک مورد اساسی وجود دارد که شما نباید آن را انجام دهید.

1در اتاق نشیمن شما روشنایی فقط از بالاست

روشنایی اتاق فضای خاصی به اتاق می دهد که باید با توجه به روحیه شما در نظر گرفته شود.بنابراین روشنایی اتاق نشیمن نباید فقط لوستر اتاق باش.د نورپردازی خودتان را انجام دهید. از انواع لامپ های ال ای دی, دیواری و لامپ های زمینی, نورهای سقف و غیره می توانید استفاده کنید.

2نبود فرش یا استفاده از اندازه اشتباهات فرش های کوچک

بنابراین حتما برای اتاق نشیمن از سایز درست فرش استفاده کنید. فرش بزرگ فضای اتاق را گسترش می‌دهند وآنرا بزرگتر نشان می دهند.

3جاهای اشتباه قرار گرفتن تلویزیون

بهترین محل قرار دادن تلویزیون  روی یوار خالی است. تلویزیون را در جلوی پنجره یا نزدیک آن قرار ندهید، چون برای بینایی شما خطرناک است و باعث می شود که به طور واضح تصویر را نبینید. فاصله بین تلویزیون و مبل راحتی بستگی به اندازه مانیتور دارد. این فاصله باید برابر ۳ تا ۵ قطر باشد. این مورد را زمانی که یک تلویزیون جدید می‌خرید در نظر داشته باشید.

4قدرت کوسن ها را دست کم می گیرید

کوسن‌ها فضای آرام و دنج به اتاق می دهند. زمانی که میخواهید کوسن انتخاب کنید در نظر بگیرید که آیا بافت و جنس آن مناسب پارچه مبل و صندلی شما است یا خیر. چنانچه مبلمان اتاق نشیمن از جنس مخمل است برای کوسن از جنس کتانی استفاده نکنید. کوسن کوچک برای مبلمان کوچک انتخاب کنید. اگر تعداد مبلهای تان زیاد است از چندین بالشتک ضخیم استفاده کنید.

5مبلمان شما چسبیده به دیوار است

این قاعده برای اتاق های بزرگ صدق می‌کند. چنانچه شما می‌توانید مبل خود را دور از دیوار قرار دهید حتما این کار را انجام دهید با این کار فضا را بزرگتر جلوه می دهید و حس بهتری به اتاق می دهید. اگر مبلمان چسبیده به دیوار باشد، زمانی که فضای بیشتری وجود دارد, حسی مانند استودیو رقص می دهد تا یک اتاق نشیمن.

6مبلمان تیره زیر یک سقف کوتاه

اگر برای اتاقی که سقفش کوتاه است مبل تیره بخرید اتاق کوچکتر و تنگ تر به نظر می رسد. مبلمان و صندلی ای انتخاب کنید که سایه های روشن خنثی ایجاد می کنند.

7مبلمان تان را با توجه به طرح دکوراسیون تان انتخاب کنید, نه سلیقه شخصی تان

صرفاً به این دلیل که یک طرح زیباست دلیل نمی شود که مناسب منزلتان باشد. مطمئن شوید که برای اتاقتان مناسب است. روی یک صندلی یا میزی که می‌خواهید بخرید بنشینید و آن را امتحان کنید, در غیر این صورت احتمال بسیار کم است که از این چیزها استفاده کنید و از آنها بهره ببرید.

8مبلمان ای که هیچ ارتباطی با فضا ندارد

سبک و مد مبلمان نیز تغییر می کنند. مبلمان حجیم و بزرگ با پشتی های بزرگ، دسته‌های بزرگ دیگر از مد افتاده اند. به مبلمانی با خطوط صاف و نیمرخ توجه کنید. شما می توانید یک مبل سنتی بخرید, اما نه با رنگی مدرن و به روز.

9عکس هایی که در جای مناسبی قرار نگرفته اند

بهترین ارتفاع مساوی ۱۵۳ سانتی متر از سطح زمین تا مرکز عکس است. اگر عکس های زیادی دارید یک قاب بسیار بزرگ انتخاب کنید و عکس ها را در آن قرار دهید به جای آن که هر قاب عکسی را جداگانه در گوشه‌ای بگذارید.

10مبلمان بزرگ

رایج ترین اشتباه زمانی است که افراد اتاق را پر از اسباب و اثاثیه میکنند که به سایز اتاق نمی خورد, به خصوص در رابطه با مبل های راحتی که باعث می‌شود که اتاق کوچک تر به نظر برسد. اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است پس می توانید مبلمان جا گیر تر خریداری کنید. برای اتاق های نشیمن کوچک تر یک مبل دو نفره و دو صندلی میزبان کاملاً مناسب هستند.

11کاربرد اتاق نشیمن را درنظر نگرفته‌اید

اگر اتاق شما مستطیل شکل است می توانید شکل آن را با استفاده از یک کمد یا یک قفسه تغییر دهید. اتاق مربع شکل مفیدتر است و حفظ تعادل نیز راحت تر است. در اینجا برخی ایده‌های منطقه بندی اتاق را اشاره می‌کنیم:

اتاق نشیمن و اتاق خواب. اتاق خواب همیشه نزدیک تر به پنجره است چون فضای خواب باید از در ورودی فاصله بیشتری داشته باشد.

اتاق نشیمن و آشپزخانه. شما می توانید منطقه هایی که دوست دارید را نظم دهید. اگرچه بهتر است که آشپزخانه به پنجره نزدیک‌تر باشد تا برای آشپزی نور کافی داشته باشید.

اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. دو واحد کامل وجود دارد که باید فضا و مکان کافی در یک اتاق وجود داشته باشد.

اتاق نشیمن و اتاق کار. اتاق کار می تواند در گوشه‌ای از خانه باشد. مسئله اصلی این است که نور بیشتری باید به آنجا اختصاص داده شود.

12به مرکز اتاق توجه نمی شود

اتاق نشیمن روشنایی بیشتری میخواهد. می توانند یک بخاری, اثر هنری، آینه, کاغذ دیواری و یا هر چیزی که جلب توجه میکند باشد. علاوه بر این شما می توانید برای قسمتهای دیگر نیز از رنگها، عکس ها, رنگهای پیچیده ترکیبی متضاد استفاده کنید.

13گل های آپارتمانی در گلدانهای کوچک

بهتر است که در یک گلدان گل های بزرگ قرار داده شود تا اینکه گل های کوچک زیادی در لبه پنجره قرار دهید. در نتیجه، اتاق شما بزرگتر ودنج تر به نظر خواهد رسید.

14روکش های مبلمان قدیمی

زمانی که عوض شوند روکش های مبلمان می توانند در کل اتاق تغییر اساسی ایجاد کنند و سبک طراحی دکور شما را به روز و مدرن کنند. به علاوه شما می‌توانید روکش اتاق نشیمن تان را مطابق با روحیه و فصل ها تنظیم کنید.

15فقط از یک سبک استفاده می کنید

چنانچه به سبک طراحی خاصی علاقه دارید یا تغییر خاصی نمی خواهید ایجاد کنید اتاق شما آن گرما و صمیمیت را از دست می دهد. سبک های مورد علاقه تان را ترکیب کنید؛ گلچین، طرح های دیگر اتاق نشیمن شما را بدیع و اصیل می کنند. و هرگز دوست نخواهید داشت چنین مبلمانی را از دست بدهید.

16پرده های اتاق تان فضا را کوچکتر نشان میدهند

این چیز جزئی مانند پرده هایی که درست نصب نشده اند می تواند اتاق شما را کوچکتر نشان دهد. ارتفاع نصب پرده و ضخامت آن مهم است چون باعث می‌شوند سقف شما بلندتر به نظر برسد و در نتیجه اتاق نشیمن شما بزرگتر نشان داده شود. از رنگ پرده روشن تر تا بافت های دیگر به کار رفته در اتاق.

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاه