انتخاب رنگ اتاق و منزل و دکور احتیاج به یک راهنمای کامل دارد. دیوار ها، قطعات، وسایل، تجهیزات و اجزایی که همگی به رنگ های مختلفی هستند و روزانه ساعت ها باید با این رنگ ها سپری کنید و تمامی لحظات خوب، بد، سخت و … را در کنار سایر اعضای خانواده در کنار این رنگ ها سپری کنید. پس به اندازه کافی انتخاب این رنگ ها با توجه به سلیقه، شخصیت، محیط خانه و … برای شما مهم و ضروری است. با ما همراه باشید تا شما را در انتخاب رنگ مناسب اتاق و منزل برای ست کردنشان راهنمایی کنیم.

آیا شما در تصمیم گیری در انتخاب رنگ برای دکور داخلی منزلتان مشکل دارید؟ همیشه صرفاً فکر کردن به رنگ‌های مورد علاقه کافی نیست. این نوع انتخاب رنگ می‌توانند بر روحیه و افکار ما تاثیر بگذارد. در عوض سعی کنید به روحیه‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید فکر کنید و بعد رنگ درست را انتخاب کنید. ما در اینجا (HowCanU) تک تک رنگ های مناسب برای دیوار و اتاق های منزل را برسی می کنیم و ویژگی و مزیت های هر یک را مشخص می کنیم تا شما با توجه به شرایط خود بهترین رنگ را برای منزل و اتاق خود انتخاب کنید.

1 رنگ مشکی برای اتاق و منزل

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

شاید کمتر منزلی را دیده باشید که به رنگ مشکی در آمده باشد ولی شک نکنید منبعد بیشتر با این صحنه رو به رو خواهید شد. رنگ مشکی رنگی قوی، اما ساده و شیک است. این رنگ برای اتاق‌هایی مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن زیاد از حد تیره است، اما برای اتاق کار می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. همچنان مطمئن شوید که نور کافی وارد اتاق می‌شود. این رنگ تیره به دلیل روشن نبودن کمی بر روی احساسات شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و شاید بهتر باشد برای مکان هایی که ساعات کمتری را در آن جا سپری می کنید انتخاب کنید. اما شاید بهترین گزینه برای انتخاب رنگ مشکی زمانی است که می توانید از وسایل و مبلمان مشکی برای ایجاد یک تضاد رنگی کمک بگیرید. میل برای انتخاب این رنگ در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است.

۱۰ ترفند کاربردی برای چیدمان و طراحی آشپزخانه

2 رنگ سفید

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

احتمالا شما خواننده هاو کن یو هم اکنون اگر به دیوار رو به روی خود نگاهی بیاندازید با رنگ سفید رو به رو خواهید شد. رنگ سفید بی نهایت تطبیق پذیر است، اما مینیمالیست نیز است. اگر شما ترجیح می‌دهید اتاق‌ها رنگی داشته باشند که حس پویایی بدهند و چشم نواز باشد پس شما باید دنبال چیز متفاوتی باشید. اما اگر می خواهید فضای اتاق روشن، تمیز و ساده به نظر آید رنگ سفید بهترین گزینه است. این رنگ دردسر های مچ کردن با سایر اجزا را ندارد و اگر می خواهید کمتر برای ست کردن به دردسر بر بخورید این رنگ گزینه اول شماست. سعی کنید اگر رنگ قالب سفید است از برخی اجزا رنگی در کنارشان کمک بگیرید.

3 رنگ قهوه ای

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ اتاق و یا منزل قهوه‌ای رنگ کاملی است، اگر می‌خواهید حس زمینی به منزل‌تان بدهید رنگی گرم،  شیک و زیبا است و برای دکور داخلی به سبک روستایی بی نقص است. علاوه بر این، رنگ کاملی برای منزل یک مرد یا خانم تنها نیز است زیرا رنگی متین و قدرتمند، اما آرامش بخش است. شاید انتخاب این مورد برای رنگ آمیزی کمی سخت پسند باشد و اگر کسی این رنگ را انتخاب می کند برای انتقال حس چوبی بودن و یا اصلا انتخاب چوب برای دکور منزل باشد. با این حال داشتن ستون ها، پنجره ها، در ها و سایر موارد در کنار رنگ مبلمان می تواند ست خوبی ایجاد کند.

 

۱۰ ترفند برای چیدمان بهتر منزل

 

4رنگ صورتی

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ صورتی رنگی مشکل پسند برای بزرگ سالان است. این رنگ کودکان و شاید دخترانه تصور می شود و اکثر مردم برای رنگ قالب منزل از آن استفاده نمی کنند، اما در واقع رنگ صورتی سایه های متفاوتی دارد که برخی از این سایه‌ها واقعا شیک هستند. شاید برای رنگ آمیزی  و یا انتخاب تجهیزات تاق کودکان و حتی دختر های نوجوان بتوان از این رنگ کمک گرفت چرا که آرامش بخش و البته جذاب. از سوی دیگر رنگ صورتی برای پرستاری رنگی دوست داشتنی است وبیشر در مراکز سلامتی و نگهداری از آن استفاده می شود.

5 رنگ آبی

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ آبی به این علت که رنگی سرد است و یادآور آسمان و آب است معمولاً در سرویس های بهداشتی استفاده می شود. سایه های ملایم آبی نیز می توانند برای اتاق خواب مناسب باشد. رنگ فیروزه‌ای دقیقاً آبی نیست اما رنگ بسیار شیکی است و زمانی که با سفید ترکیب شود شگفت انگیز است. شاید برای انتخاب رنگ قالب دیوار های اتاق و منزل مناسب نباشد ولی برای قسمت های مختلف از جمله آشپزخانه و برخی قسمت های تزئینی منزل می تواند یک رنگ متفاوت به حساب بیاید و چشم گیر باشد. 

۱۰ ترفند کاربردی برای چیدمان و طراحی آشپزخانه

6 رنگ اتاق و منزل بنفش

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ بنفش به عقیده روانشناسان به تقویت ستون های خانواده و البته همبستگی بیشتر کمک می کند. و برای اتاق خواب کاملاً مناسب است. علاوه بر این، رنگی است که در دکوراسیون مدرن و امروزی عالی است و وقتی شما کاربران هاو کن یو با رنگ طوسی ترکیبش می کنید با صحنه متفاوت و جذابی رو به رو می شوید.

7 رنگ اتاق و منزل سبز

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

تعداد کمی از رنگ ها به اندازه رنگ سبز با طراوت و زنده هستند، همچنین رنگ سبز بسیار آرامش بخش است. اگرچه همین طور به نظر می رسد، از این رنگ در اتاق خواب یا اتاق نشیمن استفاده کنید اما در حد ملایم. بهتر است خیلی ملایم باشد که سبزی آن محسوس نباشد. این رنگ برای اتاق ها و منازل ضمن پر طرفدار و محبوب بودن بسیار هم زیباست و بار ها ثابت کرده است با به کار گیری ترکیب رنگی مناسب یک انتخاب عالیست. 

راهنمای خرید انواع مبلمان (انتخاب و اطلاعات لازم برای خرید)

8رنگ اتاق و منزل قرمز

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

بیش از آن که برای منزل به کار بیاید برای رستورانها، کافی شاپ ها و البته سایر مراکز تجاری و کاری می تواند مورد توجه قرار گیرد. رنگ قرمز رنگ احساس است و همچنین رنگی انرژی دهنده است. این رنگ برای محیط‌های تفریحی مانند اتاق نشیمن یک مجموعه عالی است. این رنگ بسیار هیجان انگیر و پر انرژی است ولی نباید برای مکان هایی که  زمان زیادی را در آن سپری می کنید مورد استفاده قرار بگیرد چرا که ضمن اذیت کردن چشما ممکن است کلافه کننده نیز باشد.

9 رنگ اتاق نارنجی

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ نارنجی رنگی بسیار گرم و خوشایند است. از این رو جای تعجب است که رنگ خیلی محبوبی نیست. این رنگ برای اتاق نشیمن فوق العاده است چون به میهمان‌ها احساس خودمانی می دهد. البته شما می توانید از رنگ نارنجی در آشپزخانه و اتاق ناهارخوری که فضایی اجتماعی دارند نیز استفاده کنید. البته شاید عدم محبوبیت این رنگ را کمی در کودکانه بودن آن بتوان جست و جو کرد که این در حالیست که بار ها این موضوع منجمله تصویر بالا رد شده است.

آموزش جامع و قدم به قدم نصب کاغذ دیواری

10رنگ زرد

راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق و منزل _ هاو کن یو

رنگ زرد بسیار شاد و همینطور خیره کننده است. از این رنگ فقط باید بصورت پررنگ رنگ استفاده کرد چرا که انتخاب رنگ کلایم آن حس خوبی را برای شما رغم نخواهد زد. شما می‌توانید از قالی، فرش و لوازم دیگر زرد رنگ استفاده کنید. رنگ زرد کردن دیوارها معمولا ایده جالبی نیست.

Sending
User Review
0 (0 votes)

۱ دیدگاه

دیدگاه