چگونه کیک رز شکل درست کنیم

0
1329

در بسیاری از مواقع پخت یک دسر زیبا که بعد از غذای اصلی همراه با چای برای میهمانان سرو میشود، نه تنها لازم و ضروری است بلکه نشان دهنده ی قدرت و توانایی میزبانی است. در مقاله ی امروز از هاو کن یو طریقه ساخت و پخت کیک یا تارت سیب با شکل و شمایل گل رز را به شما کاربران عزیز آموزش خواهیم داد. مواد مورد نیاز این دسر زیبا به راحتی تهیه شده و پخت آن زمان چندانی را نیاز ندارد. در ادامه با هاو کن یو همراه باشید.

  1. screen-shot-2016-12-06-at-5-41-00-pmدو عدد سیب
  2. نیمی از یک لیموی بزرگ
  3. ٣ قاشق غذا خوری مربای زردآلو
  4. یک لایه خمیر کیک پزی

توضیح
مواد لازم بالا مورد نیاز ۶ عدد شیرینی گل رز هستند. در صورتی که به تعداد بیشتری نیازمندید مواد اولیه را به نسبت زیاد کنید.

1مرحله اول


سیب ها را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و چوب و هسته ی آن را جدا کنید. سپس آن را با چاقو به لایه های بسیار نازک تفسیم نمایید. این عمل را برای سه نیمه ی دیگر سیب نیز انجام دهید.

2مرحله دوم

یک کاسه را تا نیمه پر از آب کرده و آب لیمو را تا قطره آخر داخل کاسه ریخته و به هم بزنید. توجه داشته باشید که هسته های لیمو داخل آب نیفتند. سپس اسلایس های سیب را داخل کاسه ریخته و سعی کنید تا آب لیمو به تمام لایه ها برسد(به عبارت بهتر اسلایس ها به هم نچسبد). در انتها کاسه را به مدت سه دقیقه در ماکروویو قرار دهید و سپس آبکش کنید.

3مرحله سوم

مقدار سه قاشق غذا خوری مربای زردآلو را با دو قاشق آب گرم مخلوط کرده و به مدت یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

4مرحله چهارم

screen-shot-2016-12-06-at-5-45-13-pmلایه ی خمیر کیک پزی را باز کرده و با وردنه قطر آن را کم نمایید. در صورت نیاز مقداری آرد به روی خمیر ریخته و تا حد ممکن آن را وردنه کنید. سپس خمیر را در طول به ۶ قسمت مساوی تقسیم کرده و مربای زردالو و آب را روی یکطرف آن بریزید.

5مرحله پنجم

screen-shot-2016-12-06-at-5-46-24-pmسیب های لایه لایه شده را بر روی خمیر قرار دهید به طوری که نیمی از آن از یک طرف خمیر بیرون زده باشد. به شکل توجه ویژه کنید زیرا در همین مرحله شیرینی شما شکل گل روز را به خود میگیرد. در صورتی که علاقه میتوانید دارچین پودری هم به شیرینی خود اضافه کنید.

6مرحله ششم

screen-shot-2016-12-06-at-5-46-57-pmاز یک طرف لایه ی خمیری شروع به بستن و رول کردن شیرینی کنید. وقتی که به انتها میرسید متوجه خواهید شد که شیرینی شما به صورت یک گل درامده است. این عمل را برای هر پنج شیرینی دیگر نیز تکرار کرده و آن ها را در ظروف مخصوص شیرینی پزی قرار دهید.

7مرحله هفتم

ظرف را در فر با دمای ١٩٠ درجه به مدت ۴٠-۴۵ دقیقه قرار دهید. کار تمام است! در انتها میتوانید به شیرینی ها خاک قند یا مقداری آرد یا پودر دارچین اضافه کرده و با چای یا قهوه نوش جان کنید.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
101

دیدگاه