چگونه از اینستاگرام برای کسب و کار  خود استفاده کنیم؟ چگونه می توانیم از اینستاگرام به عنوان ابزاری برای بازاریابی و فروش کمک بگیریم؟ اکانت بیزینسی اینستاگرام چگونه به ما کمک می کند. اگر دارای هر نوع کسب و کار هستید از هر نوعش، بدون شک یکی از ابزارهای رونق و پیشرفت کسب و کارتان ابزار های اجتماعی و البته اینستاگرام است با هاو کن یو همراه باشید.

اینستاگرام ماهانه بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، رقابت در آن کمتر است و درگیری مخاطبین با آن بسیار بیشتر از فیسبوک و توییتر است.این امر فرصتی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا بی اینکه پول هنگفتی را خرج تبلیغات کنند محصولات خود را به مخاطبین علاقه مند عرضه کنند. استراتژی شما خواه به یک به روز رسانی نیاز داشته باشد و یا شما صرفا تازه با اینستاگرام آشنا شده باشید، حتما این هفت نکته ای را که با شما در میان می گذاریم به درد کسب و کارتان خواهد خورد. پس با ما همراه باشید.


آموزش تبلیغات در اینستاگرام


کاری که انجام می دهید را به طور خلاقانه به مخاطبین نشان دهید

بر راه حلی که ارائه می کنید تمرکز کنید نه محصولاتی که عرضه می کنید. در اینستاگرام اصل این است که به مخاطبین خود ارزشی را اضافه کنید و دردی از آنها دوا کنید و جذابیت ظاهری هم داشته باشید. هیچ وقت این نکته را کم اهمیت نشمارید که زیبایی های بصری در اینستاگرام حرف اول را می زنند.

اگر کسب و کارتان خدمات محور است بر فرایندهایی که برای ارائه ی حدمات انجام می شوند تمرکز کنید. فرهنگ سازمانی خود را نشان دهید ، ماموریت خود را با مردم جهان درمیان بگذارید و یا صرفا نکات و راهنمایی های را به آنها ارائه کنید. می توانید عکس، ویدئوهای کوتاه و ویدئوهای یک دقیقه ای را هم آپلود کنید.

استوری های اینستاگرام را امتحان کنید

استوری های اینستا گرام یک فرمت اسلایدی دارند و تنها ۲۴ ساعت بر روی اینستا گرام می مانند و بعد حذف می شوند گرچه می توان آنها را بر روی دستگاه خود ذخیره کرد تا بعدا از آنها استفاده نمود. این ویژگی جدید اینستاگرام رقیب اصلی استوری های اسنپ چت است و در حال حاضر به شدت بر روی آن در اینستاگرام کار می شود. در زیر برخی از مزایای استفاده از استوری های اینستاگرام را بر می شمریم:‌

  • استوری ها عمدتا در بالای مدت زمان فالورها و درست زیر لوگوی اینستاگرام نمایش داده می شوند.
  • از استوری ها می توان برای نشان دادن محتواهای پشت صحنه که لازم نیست کیفیت بالا داشته باشند به عنوان پست های منظم استفاده نمود.
  • کار کردن با انواع مختلف محتواها را آسان می کند: عکس، ویدئوهای کوتاه، تصاویر Boomerang، ویدئوهای زنده
  • تگ کردن سایر حساب ها (مثلا @instagram) در استوری ها برای همکاران و بازاریابی تاثیرگذار ایده آل است
  • افزودنی های جالبی نظیر فیلترهای صورت ، متن و استیکر به شما کمکک می کنند تا تصاویر را در حال حرکت ویرایش کنید
  • جست و جوی استوری برای هشتگ ها و مکان ها استوری ها را بیشتر قابل کشف می کنند

تمام عکس ها و ویدئوهایی که می افزایید به صورت پشت سر هم نمایش داده می شوند و شما می توانید هر چقدر دلتان می خواهد عکس و فیلم بیفزایید. تبلیغات در استوری های اینستاگرام در مارس ۲۰۱۷ برای تمامی کسب و کارهای جهان در دسترس شد. شما می توانید از این استوری ها برای هدف گیری مخاطبین جدید و افزودن CTA به کولاژهایتان که به ویژه برای تبلیغات مفید هستند استفاده کنید.توجه داشته باشید که استوری ها تنها بر روی اپلیکیشن وبایل در دسترس هستند و می توان استوری های اینستاگرام را به عنوان دایرکت ارسال نمود. باید منتظر ماند و شاهد استفاده ی گسترده ی کسب و کارها از ارسال خصوصی استوری ها بود.

یک پروفایل جذاب بسازید

شما به عنوان صاحب یک شرکت احتمالا خیلی کارها می کنید و راه حل های زیادی ارائه می نماید. سعی نکنید همه ی کارهای خود را در ۱۵۰ کلمه بیان کنید. بر مهم ترین کاری که انجام می دهید تمرکز کنید. از آنجا که تنها لینک قابل کلیک در قسمت شرح حال شما قرار دارد ( درست زیر نامتان) ، آن را به طور مرتب به روزرسانی کنید. جای تاسف است که اکثر برندها از این قسمت فقط برای لینک دادن به وبسایت خود استفاده می کنند در حالیکه می توانند خیلی کارهای دیگر بکنند. مثلا دانلود اپلیکیشن، ثبت نام و یا حتی خرید را در این قسمت بگنجانید.

اینستاگرام همچنین پروفایل های کسب و کار اینستاگرامی و تبلیغات پولی را راه اندازی کرده است. پروفایل کسب و کار یک شماره تلفن به شرح حال شما اضافه می کند و امکان دسترسی به داده های آنالیتیک گسترده ای را که به جز هنگام استفاده از ابزار شبکه های اجتماعی قابل استفاده نیست را فراهم می کند.

پشت صحنه ی کار خود را به مخاطبین نشان دهید

مشتریان به طور طبیعی راجع به ریشه ی محصولاتی که خریداری می کنند کنجکاو هستند. شما می توانید از اینستاگرام برای نشان دادن کل چرخه ی کاری خود به آنها استفاده کنید. این به ویژه برای شرکت هایی که محصولات سازگار با محیط زیست ارائه می کننند صدق می کند. با تصاویر به مخاطبین نشان دهید که محصولات را چگونه می سازید؛ از مواد خام، تا خط تولید و مجاری عرضه.

اگر چیزی به ذهنتان نمی رسد می توانید چیزی را که همه دارند به اشترام بگذارند – نکات و یادداشت ها و وایتبوردهای پر از نوشته را. هر کسب و کاری ایده هایی دارد دیگر به خودتان بستگی دارد که چه تصویری از ایده هایتان را با مخاطبین به اشتراک بگذارید.  ممکن ایت ببینید که بهتر شاید این باشد که صبر کنید تا عکسی پیدا کنید که بیشتریت ارتباط را با مخطب برقرار می کند. باید بدانید که در حال حاضر اینستاگران به شما امکان آرشیو کردن پست ها را می دهد.

 

با استفاده از هشتگ ها صدای خود را به تعداد بیشتری از افراد برسانید

فقط حواستان باشد که هشتگ ها ارتباط با پست داشته باشند. حتما یک هشتگ ویژه برای کسب و کارتان بسازید و هر از گاهی از آن در اینستاگرام یا حتی توییتر استفاده نمایید. با اینکار افراد به راحتی می توانند محتواهای مرتبط با شما  و نیز حساب اصلی شما را پیدا کنند.گ

بهترین کار این است که بین ۳ تا ۵ هشتگ استفاده کنید علیرغم اینکه می تواند تا حداکثر ۳۰ هشتگ را در هر پست اینستاگرام قرار دهید. هشتک های مرتبط با خود و محصولاتتان ر ااستفاده کنید تا مخاطبین بتوانند بهتر شما را کشف کنند.

با دیگران همکاری کرده و آنها را منشن کنید

اینستاگرام یکی از قدرتمندرین شبکه های اجتماعی برای منشن کردن دیگران و همکاری با آنهاست. حتی اگر با یک سازمان غیرانتفاعی شراکت ندارید می توانید سالی چند بار به خیریه ها پول بدهید. همه ی اینها تا زمانی خوب است که با ارزش ها و ماموریت برندتان هماهنگ باشد. توجه داشته باشید که همه هشتگ های شبکه های اجتماعی را رصد نمی کنند و از این جهت اگر می خواهید دیده شوید تگ کردن یک حساب معمولا گزینه ی بهتری است.

تکنیک دیگر shout out کردن است. یک shout out  مجانی زمانی اتفاق می افتد که شما با برند دیگری شری کمی شوید که تعداد فالورهایش اندازه ی فالورهای شماست و برای مخاطبین یکدیگر تبلیغ می کنید و از این طریق منفعت می برید.

Shout out پولی برای کسانی است که بودجه ی بیشتری دارند چرا که این تکنیک اساسا یک کمپین تاثیرگذار است و معمولا در آن، به یک برند که فالورهای بیشتری دارد پول داده می شود تا محصول یا خدمات شما را تبلیغ کند. این راه خوبی برای کسب تعداد زیادی فالور در زمانی کوتاه است به شرط اینکه فرخوان عمل قوی بسازید و مخاطبین تاثیرگذار شما هم قصد خرید داشته باشند و صادق باشند.

محصولات منحصر به فرد ارائه کنید و مخاطبین خود را در انتظار نگه دارید

علاقه مند نگه داشتن مخاطبین بخش اصلی هر کمپین بازاریابی تاثیرگذار است. با محتواهای منحصر به فرد به فالورهای باوفای خود پاداش دهید. بگذارید اولین کسی باشند که محصولات جدید شما را می بینند. عکس های کنجاوکننده بگذارید و یا حس کنجکاوی مخاطبین را برای محصولات و خدمات و مغازه های جدیدتان تحریک کنید. اینگونه به فالورهای اینستاگرامی شما حس خاص بودن دست می دهد و باعث می شوند بیشتر از قبل به شما سر بزنند.

موفقیت خود را تحلیل کنید و بر پایه ی آن پیش بروید

اگر یک قدم عقب نروید و چیزهایی که جواب داده اند و چیزهایی که جواب نداده اند را تحلیل نکنید بازاریابی تان صرفا به یک بازی حدسی تبدیل می شود. حقیقت این است که می توانید تمام مقالاتی که در جهان دررابطه با بهترین شیوه ها و زمان های انتشار نوشته شده اند را مطالعه کنید اما در حقیقت آنچه برای مشتریان شما جواب خواهد داد را تنها از طریق آزمون و سنجش خواهید فهمید.

ابزارهای سنجش شبکه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند. می توانید از انها نه تنها برای زمانبندی کمپین های اینستاگرامی استفاده کنید بلکه می توانید از تحلیلگر شبکه های اجتماعی هم برای سنجش موفقیت آنها بهره ببرید. ولی حتما به طور مرتب تعداد فالورها، کلیک ها و درگیری مخاطبین را بسنجید تا راهبرد خود را بهبود بخشید.