کسب درآمد به عنوان یک کارمند تنها راه به دست آوردن پول نیست. اگر قصد دارید تا برای خودتان ثروتی بسازید و به اهداف مادی دراز مدتتان برسید، باید از طریق چندین روش متفاوت کسب درآمد، برای خودتان سود و درآمد بسازید. خبر خوب این است که برای ساخت درآمد جانبی استراتژی هایی وجود دارند. در ادامه این مقاله می توانید با چند تا از این استراتژی ها بشتر آشنا شوید.

1یک وبلاگ بسازید.

در واقع ساخت یک وبلاگ به شما کمک می کند تا درآمدی برای خود ایجاد کنید  که می تواند در طول زمان رشد کرده و بیشتر شود. به عنوان مثال Meeta Aurora وبلاگ نویس غذا، یا همین روش توانسته است با وجود این که به صورت تمام وقت مشغول به کار است، ماهانه بیش از 5000 دلار از بلاگ خود کسب درآمد کند.

می توانید مهارت های جدیدی مانند فروش، تبلیغات یا افیلیت مارکتینگ (سیستم همکاری در فروش) را یاد گرفته و بکار ببرید تا با استفاده از پلتفرم هایی مثل Ad Thrive و Amazon Associates  وبلاگتان را مقیاس بندی کنید. بنابراین می توانید از طریق به کار بردن راه های مختلف، از بلاگتان کسب درآمد کنید. به عنوان مثال، با قرار دادن لینک های فروش محصولات و یا خدماتی که با موضوع کلی وبلاگتان  مرتبط هستند در پست ها و نوشته هایتان، می توانید در ازای ترویج فروش آن کالا یا خدمات، حق کمیسیون دریافت کنید. همچنین می توانید وبلاگتان را  با ارائه محصولات دیگری  مثل یک کتاب الکترونیکی، قالب یا راهنمای ای که خودتان آن را ساخته و یا نوشته اید ترویج دهید.

2از طریق فریلنسینگ (کار در منزل) درآمد جانبی بسازید.

در واقع فریلنسینگ راهی عالی برای بهبود مهارت و یا ساخت مهارت های جدید در حین کسب درآمد است. به عنوان مثال، می توانید به عنوان یک استراتژیست محتوا (مدیر محتوا) و یا مدیر شبکه های اجتماعی، آزادانه مهارت های مورد نیاز در دنیای واقعی را یاد بگیرید.

می توانید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای و یا یک متخصص کار کنید و دستمزد بالاتری برای خدمات خود بگیرید. حتی می توانید برای رسیدگی به برخی  وظایف کوچک پیمانکارانی را استخدام کنید تا بدین نحو به رشد کسب و کارتان نیز کمک کرده و بدان سرعت ببخشید.

3حق امتیاز دادن یک درآمد جانبی خوب

با صدور مجوز محصول یا اختراعی که متعلق به شماست، می تواند تا سالیان سال از طریق پروانه کسب  و حق امتیازی که اعطا کرده اید درآمد جانبی کسب کنید. در واقع این روش یک راه سریع برای عرضه و رسیدن محصول شما بازار مورد نظرتان است. به عنوان مثال، با توجه به صنف کاریتان می توانید 3 الی 5 درصد حق فروش کالای مصرفی ای که مجوز فروش آن را به کسی داده اید را برای خود طلب کنید.

شما می توانید یک اپلیکیشن را مجاز به فروش و ارایه محصولات و یا خدماتتان کنید و یا با هدف کسب درآمد از ارایه حق امتیاز، زمانی که کاربرانتان رو به رشد هستند، یک اپلیکیشن برای خدمات و یا محصولتان بسازید و یا سفارش دهید. طبق تحقیقات مجله Biolaw and Business، میزان درآمد جانبی حاصل از ارایه حق امتیاز در صنایع مرتبط با تکنولوژی می تواند تا 80 درصد بیشتر از سایر صنایع باشد.

4سرمایه گذاری کنید.

دستاوردهای سرمایه ای راهی برای کسب درآمد از دارایی های از جمله سهام، املاک و مستغلات و حتی ارز مجازی هستند و این بدین دلیل است که این نوع درآمد ها در طول زمان افزایش یافته و این روشیست که برخی از ثروتمندترین مردم آمریکا در سال 2017 از آن برای خود کسب درآمد کرده اند. به عنوان مثال، می توانید از طریق فروش خانه ای که مالک آن هستید، درآمد جانبی کسب کنید  زیرا معمولا با گذر زمان به ارزش  املاک و مستغلات افزوده میشود. زمانی که خانه خود را به فروش می رسانید می توانید کنترل کنید تا بتوانید از نرخ بهره های مالیاتی ای که به نفعتان هستند بهره ببرید.

5از کسب و کار خود سود ایجاد کنید.

یک کسب و کار زمانی پتانسیل سود رسانی به شما را دارد که  بتوانید در طول زمان در آن رشد کنید و حتی زمانی که کارمند هستید آن را به عنوان یک کار جانبی ادامه دهید.

مطالعه ای از کمپانی Bankrat  بدین نکته اشاره کرد که بیش از 44 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا علاوه بر شغلشان، یک کار یا شغل جانبی نیز برای خود دارند. همچنین این مطالعه نشان داد که درآمد جانبی ناشی از مشاغل جانبی حداقل 500 دلار و یا بیشتر از آن را  برای حداقل 36 درصد از 86 درصد شرکت کنندگان این مطالعه را رقم می زند.  همچنین با این روش می توانید از برخی سایت های فروش مثل eBay یا Ets، (جایی که شما می توانید محصولات و کالا یا محصولات دیجیتال خود را به فروش برسانید) نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر لباس و یا الگوی تولید کفش را ایجاد کنید، می توانید بسته های طراحی فنی، قالب ها و محصول نهایی را در فروشگاه های آنلاین بفروشید.

6کسب درآمد جانبی از اجاره دادن.

درآمد حاصل از اجاره دادن، یک گزینه خوب برای افرادیست که خانه دوم، ملک خالی  و یا فضای اضافی در خانه های فعلی خود دارند.  به عنوان مثال، می توانید از طریق سایت های مرتبط برای اجاره ملک و یا اجاره اقامت گاه های تفریحی، با اجاره های کوتاه مدتی، از قبیل اجاره اتاق یا  اجاره کل خانه خود، کسب درآمد جانبی داشته باشید.

در برخی از کشورهای خارجی اگر منزلتان را به مدت کمتر از 14 روز و زمانی که خودتان نیز در آن اقامت دارید اجاره دهید، شامل پرداخت مالیات نخواهید شد. برای بیشتر کردن و یک پارچه کردن درآمدتان نیز می توانید کل ملک و یا یکی از اتاق های آن را به صورت اجاره بلند مدت نیز اجاره دهید. همچنین می توانید از طریق اجاره  املاک تجاری و یا زمین هایی که دارید  تحت جای پارکینک و یا  مثلا اقامت گاه ساحلی نیز کسب درآمد جانبی  داشته باشید.

Sending
User Review
0 (0 votes)

۱ دیدگاه

دیدگاه