چگونه سوابق بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنیم؟ (سامانه جدید 98)

9
148468

حتما در خانواده شما اگر نگوییم همه افراد و لی یک نفر از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کند، در بسیاری از مواقع بنا به هر دلیلی برای مورد خاصی از کار و تحصیلات گرفته تا سایر مئارد لازم میشود که سوابق بیمه خود را بررسی کنید که تا مدتی پیش این کار تنها از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر بود ولی مدتی است در منزل هم مشاهده و پرینت گرفتن از سئابق بیمه هم مهیا شده است که حال در هاو کن یو قصد بررسی این روش را داریم. با هاو کن یو همراه باشید

افراد مختلف با هدف های گوناگون از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند، از کارگران گرفته تا کارمندان تا از این طریق ضمن بهره مندی از مزایای این بیمه، تضمینی هم برای آینده خود و کسب درامد مهیا کنند. اما به هر دلیلی در خواست بررسی ، مشاهده و یا پرینت گرفتن از سوابق بیمه ای خود را دارید دیگر لازم به مراجعه به شعب این بیمه را ندارید چرا که حال به راحتی و با پشت سر گذاشتن مراحل از سایت هاو کن یو به راحتی به سوابق بیمه ای خود در منزل هم دسترسی خواهید داشت. با ما همراه باشید.

 

با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن امکانات برای تسهیل در خدمت رسانی سازمان تامین اجتماعی از این موضوع مستثنا نبوده و روش های مختلفی را برای دسترسی به سیستم های خدماتی مهیا کرده است. از این بین می توانید به سامانه و سایت تامین اجتماعی، اپلیکیشن و همچنین استفاده از کد های دستوری USSD  اشاره کرد که کار را برای ما آسان می کند.

برای استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی و استفاده از تسهیلات آن می توانید آن را از این لینک دانلود کنید. روش استفاده از ان هم بسیار شبیه به استفاده از سامانه تامین اجتماعی است که در ادامه به اموزش ان پرداختیم و می توانید از ان راهنما کمک بگیرید و استفاده کنید.

 

اما یکی از ساده ترین و البته سریع ترین روشها برای استفاده از سیستم های تامین اجتماعی و مشاهده سوابق تامین اجتماعی و… استفاده ساده از کد های دستوری است. برای این کار کار سختی پیش رو ندارید.

 

ابتدا با گوشی تلفن همراه خود کد #4* (ستاره 4 مربع) را شماره گیری کنید

 

حال از منوی ظاهر شده گزینه 3 که مربوط به تامین اجتماعی است را انتخاب کنید.

حال گزینه یک یعنی استعلام را انتخاب می کنیم

مجددا با انتخاب گزینه یک آخرین سابقه را انتخاب کنید

و حال در نهایت میبایست کد ملی خود را وارد کنید تا سوبق بیمه خود را مشاهده کنید

در نهایت اگر با پیامی مبنی بر ثبت نام در سیستم مواجه شدید کار سختی پیش رو ندارید و از آموزش زیر به راحتی می توانید در سیستم ابتدا ثبت نام کنید و مجدد کار را از پی بگیرید.

 

 

آپدیت شده مطابق با سامانه جدید مشاهده سوابق 1398

قبل تر در هاو کن یو روشی برای مشاهده سوابق بیمه ارائه شده بود که این روش با توجه به تغییر پورتال دستخوش تغییراتی شده بود که ما آموزش استفاده از این پورتال جدید را برای شما آماده و مهیا کرده ایم که در زیر مشاهده می کنید. در این روش شما مشاهده خواهید کرد که قبل از هر چیز شما میبایست در این پورتال ثبت نام کنید و سپس سایر مراحل را پیگری کنید.

چگونه سلامت بدن را بررسی کنیم ؟ ( تست سلامت عمومی در خانه) چگونه مصرف قند را کاهش دهیم ؟ (۱۱ ترفند کاهش مصرف قند)

ثبت نام در سیستم مشاهده سوابق بیمه

captureدر ابتدا شما میبایست به سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه مراجعه کنید. برای این کار بر روی لینک زیر بزنید و یا به آدرس account.tamin.ir مراجعه نمایید.

پس از زدن بر روی لینک بالا میبایست از گزینه مشخص شده بر روی گزینه ثبت نام بزنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید مراحل بعدی را دنبال کنید.

اقدام به ثبت نام:

02پس از اینکه بر روی گزینه ثبت نام زدید حال سه مورد از اطلاعات خود را میبایست در کادر های مربوطه وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره کد ملی، شماره تلفن همراه و انتخاب اوپراتو سیم کارت شماست که ذکر نکته زیر لازم است

نکته مهم (۱): به هنگام وارد کردن شماره سیمکارت دقت کنید که این سامانه این اطلاعات را در اپراتو سیم کارت شما بررسی می کند و در صورتی که شماره ملی با شماره گوشی تطابق داشته باشد قادر به ادامه کار خواهید بود.

نکته مهم (۲): در صورتی که سیم کارت شما با کد ملی تطبیق نداشت و یا بنا به هر دلیلی اطلاعات ارائه نشد و یا به مشکل خوردید باید برای ثبت شماره تلفن خود و تطبیق شناسایی با مدارک شناسایی به شعبه های بیمه مراجعه کنید.

حال با وارد کردن اطلاعات بر روی ثبت نام بزنید

چگونه کمتر پول خرج کنیم؟ (۲۱ روش پس انداز کردن پول)

تکمیل اطلاعات و اتمام ثبت نام

03حال با تطبیق شماره سیم کارت و کد ملی شما قادر خواهید بود به صفحه بعد مطابق تصویر بروید و در این صفحه سایر اطلاعات شخصی خود را لازم است با دقت وارد کنید. هر گزینه به وضوح برا تکمیل مشخص است.

نکات زیر را هنگام ثبت نام به خاطر داشته باشید

 • اطلاعات وارد شده در این فرم از این پس جهت شناسایی شما در سامانه متمرکز بیمه ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 •  شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می بایست متعلق به شخص شما باشد.
 •  در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص شما نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت نام شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.
 • بدلیل اینکه اطلاعات وارد شده توسط شما در زمان ثبت نام از این پس جهت ارائه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مسئولیت وارد نمودن هرگونه اطلاعات خلاف واقعیت بعهده شخص شما خواهد بود.
 •  پس از تکمیل مراحل ثبت نام شما مجاز به استفاده از خدمات عمومی بیمه شدگان مانند مشاهده سوابق، خواهید بود .
 • در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نموده، مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از آن بعهده شما می باشد.
 • اطلاعات وارد شده در این فرم از این پس جهت شناسایی شما در سامانه متمرکز بیمه ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می بایست متعلق به شخص شما باشد.
 • در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص شما نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت نام شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.
 • بدلیل اینکه اطلاعات وارد شده توسط شما در زمان ثبت نام از این پس جهت ارائه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مسئولیت وارد نمودن هرگونه اطلاعات خلاف واقعیت بعهده شخص شما خواهد بود.

در نهایت بر روی گزینه ثبت نام بزنید

پیام موفقیت آمیز بودن ثبت نام

04در نهایت با صحیح وارد کردن اطلاعات صفحه زیر برای شما به نمایش گذاشته می شود. در این صفحه مشخص شده است که زمانی برای تطبیق اطلاعات شما نیاز است و نتیجه طی ۴۸ ساعت آینده به اطلاع شما خواهید رسید.  با تایید یا عدم تایید اطلاعات پیامی برای شماره وارد شده ارسال خواهد شو سپس با دریافت رمز عبود و یوزر نیم مجدد به آدرس account.tamin.ir مراجعه و حال یوزر نیم و پسورد خود را وارد کرده و به راحتی سوابق بیمه خود را مشاهده کنید.

05

روش قدیمی و بلا استفاده 

۱) به وبسایت مشاهده سوابق بیمه ای مراجعه کنید:

قبل از هر چیز شما کاربران هاو کن یو لازم است به وبسایتی که برای همین منظور تهیه شده است مراجعه کنید. برای مراجعه به این وبسایت شما می بایست ادرس savabegh.tamin.ir مراجعه کنید. برای این منظور شما می توانید این آدرس را در مرورگر خود وارد کرده و یا بر روی لینک زیر بزنید.

وبسایت مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از وارد شدن به سایت مذکور شما با صفحه ای مطابق تصویر زیر روبه رو می شوید که حال تنها کافیست سه باکس زیر که متشکل از  “کدملی” _  “شماره بیمه” و “شماره سریال شناسنامه” است را وارد کنید. برای وارد کردن هر مورد در سایت راهنمایی های لازم ذکر شده است.

125444520

۲) بر روی کلید مشاهده سوابق بزنید:

پس از وارد کردن اطلاعات و وارد شدن به سایت حال شما کاربران سات هاو کن یو  تنها کافیست که که به دنبال کلید یا گزینه “مشاهده سوابق” بیمه بگردید و بر روی آن بزنید تا به راحتی سوابق بیمه شما مطابق شکل زیر نمایش داده شود. حال شما ضمن مشاهده سوابق بیمه و کسب اطلاعات لازم می توانیدد از ان پرینت هم تهیه کنید.

Capture

منبع: وبسایت هاو کن یو

Sending
User Review
2.81 (21 votes)

9 نظر

 1. این روش به درد نمیخوره تغییر کرده ابتدا باید ثبت نام کنید سپس اقدام به استخراج اطلاعات کنید اپدیت کنید این صفحه رو.

 2. همه جا کلاه سر کارگر میره، فقط از طریق مشاهده سوابق میشد، بیمه شون را چک کنند، با این برنامه جدید طوری شده که دیگه هیچ کارگری از سوابق بیمه خودش اطلاع نداشته باشه، پس اگر هدف شما کمک کردن هست، روند این برنامه را تغییر دهید، چون واقعا یه چیز بی موردی هست.

  • دوست عزیز این سامانه زیر نظر بیمه تامین اجتماعی است و ما فقط روش استفاده از ان را توضیح دادیم/

 3. من ثبت نام کردم ولی پیام میاد مخصاتم بابایگانی مطابقت نداردچه کاری بایدانجام بدم

 4. مسخره… بعد ثبت نام و پیامکی که برام اومده ولی صفحه سایت بیمه باز نمیشه.. یه مشت غاز چرون اومدن اپلیکیشن ساختن… بخوره تو سرتون

 5. سلام من گوشی ندارم میشه کد کاربری جهت ثبت نام را به ایمیل من بفرستید؟

دیدگاه