آداب تلفن در حین استفاده از تلفن ثابت تلفن همراه، نشان دهنده تربیت و فرهنگ بالای فرد است. صحبت با تلفن ثابت و تلفن همراه چه در محل کار و چه در خانه و خیابان مانند همه پدیده های اجتماعی آداب خود را می طلبد. در این مقاله قصد داریم هشت مورد از این آداب و نکات را با شما در میان بگذاریم. با وبسایت ما همراه باشید.

1ابتدا سلام و سپس معرفی خود

وقتی در محل کار و دفتر هستید و با محلی تماس میگیرید اینگونه خود را معرفی کنید:

” سلام، وقت بخیر.  …  هستم از …. مزاحم میشم”

وقتی با تلفن همراه زنگ می زنید اینگونه آغاز کنید:

” سلام، وقت بخیر.  … هستم”

وقتی به محلی زنگ می زنید و می خواهید با فرد خاصی صحبت کنید همیشه اینگونه آغاز کنید:

” سلام من … هستم از شرکت …. امکان داره با آقا/خانم … حرف بزنم؟”

2مراقب تن صدایتان باشید


نباید در صدایتان نشانه ای از اضطراب، خشم و فشار باشد. مهم این است که صدایتان حاکی از اعتماد به نفس شما باشد. وقتی با تلفن حرف می زنید به پشتی صندلی لم ندهید. بلکه روی صندلی صاف بنشینید. وقتی هم در خانه هستید از ضبط صوت برای ضبط مکالماتتان استفاده کنید و تا ببینید تن صدایتان هنگام مکالمه با دیگران چگونه است. اضطراب یا استرس باعث انتقال این حس از طریق تلفن می شود که قاعدتا به سود شما نیست.

سعی کنید همیشه با متانت و به دور از بی ادبی با مخاطب صحبت کنید. آداب تلفن و تماس تلفنی می طلبد که جدا از اینکه سمت و جایگاه شخص مقابل چیست با او با ادب و نزاکت برخورد کنیم.

3قبل از تماس، به مکالماتی که  قرار است انجام شود فکر کنید

یکی دیگر از آداب تلفن این است که بدانید مکالمات شما حول محور چه مواردی است. مواردی که می خواهید مطرح کنید و پاسخ هایی که می خواهید به دست بیاورید را پشت سر هم در ذهن یا روی کاغذ ردیف کنید. به بیان دیگر فکر کنید هنگام تماس تلفن روی پیغامگیر خواهد رفت و شما باید حرف بزنید. پیام خود را مستقیم و رک بیان کنید و از طریف مقابل انتظار پاسخگویی به سوالات داشته باشید. هیچوقت اینگونه پیام نگذارید: ” سلام من … هستم به من زنگ بزنید”. بلکه حد اقل موضوع را مطرح کنید و بعد از طرف مقابل بخواهید به شما زنگ بزند.

4نگذارید حین مکالمه وقفه بیفتد.

وقتی با کسی تلفنی حرف می زنید تمام حواستان باید به او باشد. نگذارید کسی در اتاق حواستان را پرت کند و با او هم صحبت کنید و جواب او را بدهید. اگر موردی پیش آمد که مجبور به قطع مکالمه شدید بگویید:

” عذر می خوام چند لحظه صبر کنید.”

و وقتی دوباره سخن را با او ادامه دادید بگویید:

” ببخشید منتظرتون گذاشتم”

5هنگام پیغام گذاشتن، آرام و شمرده و رک پیغام بگذارید

از اصطلاحات کوچه بازاری و عبارات شکسته استفاده نکنید. همیشه شماره تلفنی که می خواهید طرف از طریق آن به شما زنگ بزند در پیغام خود بگویید و این شماره با همراه با کد شهر و آرام و شمرده بگویید. نکته: چند بار شماره خود را برای خودتان آرام و شمرده بگویید همانگونه که اپراتورهای 118 می گویند.

6خود را عادت دهید همیشه قبل از ورود به جلسه، سینما، رستوران و از این مکان ها تلفن همراهتان را خاموش کنید

اینگونه حواس اطرافیان پرت نخواهد شد. اما اگر قرار است تماس مهمی با شما گرفته شود به فرد تماس گیرنده قبلا بگویید که در جلسه ای هستید. در صورت اجبار حتما تلفن همراه خود را روی حالت بی صدا (Silent) قرار دهید. اگر متوجه تماس تلفنی فرد مورد نظر نشدید  با معذرت خواهی جلسه را ترک کنید و پاسخ تماس گیرنده را بدهید.

7همیشه با صدای آهسته پشت تلفن حرف بزنید.

یکی دیگر از آداب تلفن زدن رعایت حقوق دیگران است. مخصوصا وقتی در مکان های عمومی مانند مترو یا اتوبوس هستید. این نهایت بی فرهنگی است که با صدای بلند مکالمات خود مزاحم بقیه شوید.

8هنگام مکالمات تلفنی حواستان پرت نشود

هرگز نباید همزمان با انجام مکالمه تلفنی چیزی بجویید، با کامپیوتر کار کنید و یا با فرد دیگری حرف بزنید. مهم تر از همه این است که هنگام رانندگی به هیچ وجه از تلفن هراه استفاده نکنید. همیشه وقتی مجبور شدید حواس خود را به جای دیگر معطوف کنید با کسی که به شما زنگ زده با نهایت ادب و احترام حرف بزنید و از او عذرخواهی کنید.

Sending
User Review
3 (3 votes)

دیدگاه