جهان می تواند پر از آدم های وحشتناک باشد، افرادی که بدون این که نگاهی به عقب بیاندازند و یا ذره ای درباره این که به روح شما آزار می رسانند تامل کنند، به شما صدمه می رسانند. با وجود انسان‌های  خوش اخلاق که می‌توانند در زندگی ما باشند، احساس امید و مهربانی بیشتری نیز وجود خواهد داشت. افراد خوش اخلاق جرقه‌ای به زندگی  اضافه کرده و یک جهان تاریک را روشن می‌کنند. با این حال، راه هایی وجود دارند که بدان ها نشان دهید که از آن ها قدردانی می‌کنید. البته زمانی قادر به قدردانی کردن خواهید بود که بدانید اصلا یک فرد خوش اخلاق و مهربان کیست و چه ویژگی هایی دارد. در انتهای این مقاله پاسخ این سوال را خواهید یافت.

آن ها خشمشان را مدیریت می کنند.

آن ها افراد غیر معقولی نیستند و بدون فکر قبلی عمل نکرده و صحبت نمی کنند. آن ها صادقانه طوری رفتار می کنند که مطمئن باشند هم خودشان و هم دیگران محترم شمرده شوند. این که  این افراد با هر چیز منفی ای به طرز درست و معقوب رفتار می کنند، نشان دهنده این است آنها بر روی شرایط پیرامونشان تسلط داشته و کنترل کردن احساساتشان را بلد هستند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که نمیتوانید بر خشم خود کنترل داشته باشید برای یادگیری کنترل خشم خود مقاله زیر را مطالعه کنید:


چگونه خشم خود را مدیریت کنیم؟


آن ها با ملاحظه هستند.

این افرا نسبت به کاری که می کنند و یا حرفی که می زنند با دقت و وسواس هستند. این افراد دروغ گو نیستند و  برای ناراحت کردن طرف مقابلشان دنبال یک چیز منفی نمی گردند. آن ها می خواهند که همه افرادی که در اطرافشان هستند احساس خوشحالی داشته باشند. آن ها دوست  ندارد که به خاطر رفتارشان سایرین لطمه ای ببینند و یا خجالت زده و یا دست و پاچه شوند. به این ترتیب، آنها مراقبت رفتارشان هستند و جای این که سعی کنند فردی پرخاشگر و یا غمگین باشند، سعی می کنند تا مهربان و دوست داشتنی باشند.

آن ها کینه توز نیستند.

این افراد کینه ای از دیگران به دل نمی گیرند. در عوض آن ها اشخاصی هستند که کوچکترین کار خوب شما را تلافی می کنند. آن ها افرادی رنجوری نیستند و  مهربان هستند و در عوض این که بخواهند شرایط را بدتری کنند و یا به دیگران لطمه بزنند، به فکر پیدا کردن راهی برای بهتر کردن شرایط هستند.

آن ها خیلی  به خودشان سخت نمی گیرند.

آن ها به جای اذیت کردن خودشان بابت هر مشکل و یا خطایی که ممکن است ازشان سر بزند، تمرکزشان را روی نقاط مثبت شرایط پیش آمده می گذارند. آن ها بر هر شرایط بد پیش آمده ای به طرز مثبتی برخورد می کنند و نگاهشان را  رو به جلو و تجربیتان مثبت پیش رو میاندازیند. آن ها این را می دانند که نه آن ها عالی و کامل هستند و نه دیگران. آن ها درگیر این که از هر رابطه  و یا فعالیتی بهترین نتیجه را بگیرند نیستند.


چگونه شاد و مثبت اندیش باشیم؟


آن ها مهربان هستند.

خوش اخلاق - هاو کن یو

افراد خوش اخلاق انسان های بخشنده ای هستند و دوست دارند در شرایط سخت دیگران بدانها کمک کنند. آن ها خودشان را همچون یک روشنایی و چراغ برای دیگران می بینند.  آن ها به جای این که همه چیز را برای خود بخواهند،  برای  ساخت امواج انرژی تلاش می کنند . آن ها به جای این خود را منبعی از چیزها و نکات مثبت و خوب ببینند، خود را مانند یک  رودخانه می بینند.

آن ها صبور هستند.

آن ها  بدون توجه به موانع و چالش های مرتبط ، تصور مثبتی از پیش رفتن اوضاع دارند. آن ها منتظر ماندن را بلد هستند و حتی می توانند در شرایط تنش بر انگیز نیز آرام باشند. آن ها متوجه این هستند که اگر صبر داشته باشند،  به چیزهای بزرگی دست خواهند یافت. آن ها با شرایط گلاویز نمی شوند و به جای آن صبر می کنند.

آن ها سازگار هستند.
خوش اخلاق - هاو کن یو

افراد خوش اخلاق انسان های سازگار هستند. آن ها قادر به تحمل دیگران هستند و حتی از دیگران قدردانی می کنند. شاید خیلی از افراد خوش برخورد و پذیرا نباشند، اما آن ها این طور هستند. آن ها دوست دارند تا شنونده آن چه دیگران میخواهند بگویند باشند. علاوه بر این، آن ها نه تنها شنوده هستند، بلکه زمانی که ازشان خواسته شود نیز به کمکتان می آیند.

آن ها دنبال دعوا کردن نیستند.

دعوا کردن برای افراد خوش خلق اتفاقی ناخوشایند و وحشتناک است، زیرا نه می توانند از پس آن برآیند و نه آن را مدیریت کنند. در عوض، آن ها تمرکزشان را بر روی صلح کردن گذاشته و دنبال راهی می گردند تا طرف مقابلشان در آن شرایط احساس راحتی داشته باشد. آن ها دنبال این هستند که هر موقعیتی را به جای تلخی به شادی تبدیل کنند.

آن ها به دنبال خوبی های دیگران هستند.

آن ها شما را با خصوصیات بدتان نمی بینند. آنها شما را با کابوس هایتان نمی بینند. بلکه شما را به بهترین شکلی که می توانید باشید می بینند. آن ها ایمان دارند که شما می توانید دنیا را تبدیل به جای بهتری کنید. آن ها می خواهند تا در دستیابی به اهدافتان  به شما کنند و شخصیت درونی بهتری از شما بسازند.

آن ها سرشار از عشق هستند.

خیلی از افراد دنبال عمل به مثل کردن و تلافی کردن هر خطار و اشتباه طرف مقابلشان  هستند. با این حال، آن چه  که همه انسان ها  در زندگی و خلأ خود بدان نیاز دارن،  عشق و امید است. آن ها به شما روشنایی می دهند. آن ها به دیگران جرقه های  حقیقت و مهربانی می دهند و دوست دارند سایرین بتوانند اهداف و خواسته هایشان را عملی سازند و بدانها برسند.