با چه مردانی ازدواج نکنیم؟ با چه مرد هایی نباید ازدواج کنیم، با چه پسر هایی نباید ازدواج کنیم؟ با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ چه پسر هایی برای ازدواج با شما مناسب نیستند. امروز در هاوکن یو به سراغ پسر هایی رفتیم که از دید دخترها برای ازدواج مناسب نیستند و یا توانایی خوشبخت کردن شما را ندارند. با ما همراه باشید.

همه ی دخترها رویای این را دارند که روزی به خانه ی بخت بروند و در جشن عروسی خود دست در دست همسر آینده شان حاضر شوند. آنها بی صبرانه منتظر شاهزاده ی رویاهایشان هستند که سوار بر اسب سفید بیاید و دل آنها را ببرد. اما همین که بزرگ تر می شوند و به سن پختگی می رسند می بینند که لزوما هم اینطور نباید باشد و هر مرد یا زنی عیوب و نواقصی دارد. و بدین ترتیب رویای شاهزاده سوار بر اسب سفید مثل خواب دم سحر زود تمام می شود و آنها با واقعیت روبرو می شوند. و تصمیم می گیرند که به جای اینکه در رویا سیر کنند و آرزوی ازدواج با سوپراستار سینما را در سر بپرورانند باید به دنبال یک شریک زندگی مناسب باشند. ما در این مقاله می خواهیم ده تیپ مرد را به شما معرفی کنیم که حتی الامکان به ازدواج با آنها حتی فکر هم نکنید. با ما همراه باشید.

قبل تر در هاو کن یو یک مقاله منتشر کردیم که با چه دختر هایی نباید ازدواج کنید و این قول را دادیم که در مقاله دیگری به سراغ پسر ها و مردانی برویم که برای ازدواج مناسب نیستند. مقاله دیگر در رابطه با اینکه (با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (۱۰ مورد) را در لینک زیر می توانید به صورت کامل مشاهده و مطالعه کنید.

با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (۱۰ مورد)

وقتی به دنبال شریک زندگی مناسب هستید بهتر است از کنار نقاط منفی فرد بگذرید و به نقاط مثبت او فکر کنید. اینگونه یک خانم باشخصیت و عمیق خواهید بود نه خانمی سطحی. اما به هر حال، هرچقدر هم که عمیق و روشنفکر باشید نباید از کنار عیوب این ده تیپ مرد به سادگی رد شوید. اینها عبارت اند از:

مردانی که از تهدات خود واهمه دارند

شاید شما به تازگی با مردی جذاب و مناسب آشنا شده باشید. اما باید حواستان باشد که آیا این مرد جذاب و مناسب، از تعهد واهمه دارد یا نه؟ یعنی باید بررسی کنید و ببینید که آیا می تواند خود را تا آخر عمر متعهد به یک نفر (شما) کند؟ حواستان باشد که صرف اینکه به شما پیشنهاد ازدواج داده، دلیل بر این نیست که می تواند متعهد باشد. روابط قبلی او را بررسی کنید تا ببینید توانسته با دختری برای طولانی رابطه داشته باشد یا بعد از  چند ماه او را رها کرده و به سراغ دیگری رفته است؟

مردان شورشی و یاغی

واقعیت این است که خانم ها با اینکه در ظاهر از مردهای مودب و آرام خوششان می آید ولی خیلی از آنها مردهای سرکش و یاغی را جذاب می دانند. چون اینگونه مردها به طرز عجیبی مرموز هستند. ولی باید بدانید که بیشتر اوقات سرکش و یاغی بودن در جامعه به معنای سرکش و یاغی بودن در خانه و ازدواج هم هست. به زودی بعد از ازدواج خواهید دید که نه تنها بر علیه جامعه بلکه بر علیه شما هم شورش خواهد کرد. پس مراقب باشید و بدانید که این تیپ مرد ها باید یک تعدل برای رفتار های از این دست خود داشته باشند.

 

مردان خودشیفته ای که برای ازدواج مناسب نیستند

طبیعتا خودشیفتگی چندان ویژگی خوبی برای ازدواج نیست چون مساوی با خودخواهی است. افراد خوشیفته خود را برتر از همه می دانند و چندان به محدودیت ها و ضعف ها خود آگاه نیستند و اصلا هم انتقاد پذیر نمی باشند. ازدواج با یک فرد خوشیفته ازدواجی یک طرفه است. این دست مرد ها یا پسر ها دید یکسویه دارند و اگر شما شانس بیاورید و شما را در تصمیم گیری های خود دخیل بدانند درصد و مقدارش بسیار پایین تر از چیزی است که باید باشد.

مردان شکاک که دوست دارند بر همه چیز کنترل داشته باشند

همه ی ما دوست داریم اوضاع بر وقف مراد ما باشد. متاسفانه از آنجا که مردها از طرف جامعه طوری بار آمده اند که وقتی چیزی باب میلشان نبود با خشونت برخورد کنند، خواهید دید که مردی که کنترلگر است شما را به صورت  روانی و حتی شاید با احتمال کمتر فیزیکی مورد خشم خود قرار خواهد داد. اما  این دست مرد ها همیشه دید منفی به موضع دارند و از تمام اتفاقات و رویداد های روزانه جنبه تاریکش را برداشت می کنند و برای شما دردسر سایز می شوند. آنها به نوعی تمامی رفتار و برخورد های شما را زیر نظر دارند و متاسفانه مدام برای این موارد از شما دلیل و مدرک می خواهند. با این دست افراد ازدواج نکنیم.

با مردانی ازدواج نکنیم که عقل کل هستند

البته این دسته از مردان یک حسن هم دارند و آن اطلاعات زیادشان است. ازدواج با افراد به خاطر معلوماتشان یک حسن است. اما باید مواظب باشید که با یک عقل کل که اصلا انتقاد هم نمی پذیرد ازدواج نکنید. چرا که حتی در صورت ابراز نظر باز هم احساس خواهید کرد که حرفتان غلط است و حق با اوست. این دست پسر ها و مرد ها فکر می کنند که بر تمان اتفاقات اطراف خود اشراف کامل دارند و فقط خودشان این موارد را خوب درک می کنند و می فهمند این در صورتی است که همیشه هم حق با این افراد نیست. به هر حال جدای از دانش و اطلاعاتشان مشورت و همفکری از جمله پایه ای ترین موارد برای هر خانواده است.

مردان وابسته به مادر

خب شما کاربران هاو کن یو خوب می دانید که پسران مامانی هم به نوعی دردسر ساز هستند. شنیده اید که مردان همانطور که با مادر خود رفتار می کنند با شما رفتار می کنند. و به این خاطر به دنبال مردی می گردید که به مادرش نزدیک است و وقت زیادی را با او می کذراند. اما حواستان باشد که اگر خیلی به مادرش وابسته است و بدون او آب هم نمی خورد انگار با مادرش ازدواج کرده اید نه او. و مدام از جانب مردتان خواهید شنید که “مادرم اینکار را نمی کند، مادرم انکار را نمی کند”. و تازه، مادر او در زندگی تان دخالت هم می کند. شکی نیست که احترام به پدر و مادر از جمله نکات مثبت هر فرد است اما نه در صورتی که فرد اختیار و قدرتی از خود نداشته باشد.

مردانی که خیلی اهل مد و مدگرایی هستند

مطمئنا خوش لباس بودن هر مرد، آرزوی هر خانم و دختری است، کیست که دوست نداشته باشد همسرش خوش لباس و مرتب باشد. اما این موضوع زمانی مشکل ساز می شود که در این امر زیاده روی و افراط شود. این افراد وقت زیادی را صرف خرید لباس و پیدا کردن موارد مورد نظر خود می کنند و وسواس خاصی به خرج می دهند تازه شانس بیاورید که سلیقه آن ها خوب باشد و بیش از حد درگیر مد و فشن نباشند، چرا که علاوه بر مشکل قبلی مشکل دیگری برای همراهی وی در مکان های عمومی هم به مشکلاتتان اضافه می شود.  این دسته از مردان به جای اینکه آخر هفته را در باشگاه به تمرین فوتبال بپردازند، به فروشگاه های خرید لباس می روند تا یک دست لباس جدید خریداری کنند. اما حسن این دسته از مردان این است که حداقل به سر و وضع خود و خانه و ماشینشان می رسند. با این دست افراد ازدواج نکنیم چرا که عواقب زیادی پیش رو خواهد داشت.

اذدواج با مردانی که شخصیت ضعیفی دارند

قدرت شاخصه مرد است. منظور قدرت فیزیکی نیست. از قدرت در تصمیم گیری و مدیریت صحبت می کنیم. قبل تر در هاو کن یو به شما آموزش دادیم که چگونه می توانید از پس اداره امور اطراف خود بر بیایید ولی یک مقدار از این مهارت باید در هر مردی یافت شود. این دسته از مردها طوری هستند که هرچه شما بگویید را انجام می دهند و مراقب هستند تا کارها باب میل شما باشد. شاید این به نظر حسن آنها بیاید و به این خاطر قلب شما را بربایند. اما پس از گذشت چند مدت خواهید دید که شما دارید همه ی تصمیمات را اتخاذ می کنید و او فقط نظاره گر است و شما از این باب گله مند خواهید بود. چرا که دیگر این مرد جایگاه و نقش خود را به عنوان ستون خانواده از دست داده است و جذابیتی هم برای شما نخواهد داشت.

مردانی که زیاده از حد مردانه هستند

انرژی هنگام کار - هاو کن یواین دسته از مردها مدام به فکر ورزش، رفیق بازی و کارهای مردانه هستند. شاید مردانگی او شما را جذب کند اما به زودی خواهید دید که شما مجبور هستید که تمام کارهای خانه را انجام بدهید و او ابدا هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. مرد سالاری در این خانه موج می زند و حکومتی مردانه و بر اساس جنس مرد در خانه شما پایه ریزی شده است. با این افراد هم ازدواج نکنیم. تازه، سالگردهای ازدواج و تولد هم از او اصلا توقع هدایای رمانتیک و عبارات محبت آمیز را نداشته باشید چون این دسته از مردها اینکارها را عار می دانند. در واقع این مورد برعکس مورد قبلی است و مردان باید تعادلی بین این دو مورد برقرار کنند. با این گروه هم ازدواج نکنیم

مردانی که بیش از حد ورزش دوست هستند

چه کسی از تناسب اندام و هیکل ورزشکاری بدش می آید؟ مرد شما هم شاید از این دسته افراد باشد. اما به زودی خواهید دید که تمام وقت خود را در باشگاه بندسازی می گذراند و اصلا به فکر خانواده نیست. مطمئنا خانم ها دوست دارند که همسرشان به خود برسد و تناسب اندام داشته باشد ولی مهم تر از آن رسیدگی و توجه به همسر است که شاید در توجه بیش از اندازه به ورزش گم شود.

 

جمع بندی هاو کن یو

حال به چه کسانی ازدواج نکنیم؟ ممئنا مردی را پیدا نخواهید کرد که هیچ یک از این موارد در وی یافت نشود و شاید اصلا برخی از این موارد به مذاق شما کاربران خانم هاو کن یو خوش بیاید ولی شک نکنید که با افزایش و تجمع موارد گفته شده در بالا کم کم به مشکل خواهید خورد و شرایط برایتان در دنیای واقعی و زندگی مشترک سخت تر خواهد شد. سلیقه و شخصیت هر فرد متفاوت است اما نکته های گفته شده مواردی است که به گفته منبع این مقاله در آمار ها به صورت علمی دختر ها تمایلی به آن ها نداشتند و به گفته خودشان با این دست افراد ازدواج نکنیم.

نظر شما کاربران هاو کن یو در این موارد چیست و با کدام یک موافق و با کدام یک مخالف هستید.