5 خوراکی تابستانی خنک و شیرین برای رفع عطش

0
327
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

اگر به دنبال یک خوراکی تابستانی و یخ زده هستید که قند بالایی (حتی به صورت طبیعی) نداشته باشد و با این حال بتواند جوابگوی هوس شیرینی تان باشد، راه حلتان پیش ما است. این دستور العمل های یخ زده برای بهار و تابستان که دمای هوا در حال گرم شدن است، عالی هستند.

به علاوه می توانید یک بستۀ بزرگ از این خوراکی های یخ زدۀ هیجان انگیز را درست کنید تا هر موقع که به دنبال یک خوراکی خنک و طراوت بخش بودید به سراغشان بروید. در اینجا 5 دستورالعمل برای خوراکی های تابستانی خوشمزه و سالم با استفاده از میوه های تازه آورده شده که می توانید آنها را فریز کرده و وقتی در پی خنک شدن هستید میل کنید.

چگونه مصرف قند را کاهش دهیم ؟ (۱۱ ترفند کاهش مصرف قند) چگونه قند خون را پایین بیاوریم؟ (۱۵ روش کاهش قند خون به صورت طبیعی)

1خوراکی تابستانی انجیر بالزامیک یخ زده

این خوراکی میوه ای یخ زده تعادل فوق العاده ای بین طعم دار بودن و شیرین بودن ایجاد کرده است. بنابراین شیرینی آن غالب نبیست و می تواند با اکثر طعم های ملایم مثل بستنی وانیلی هماهنگ باشد.

انجیر یخ زده را با شیر و یک قاشق پر سرکۀ بالزامیک مخلوط کنید تا به یک طعم یکدست برسد. سپس آن را روی ماست یونانی، پنیر ایتالیایی ریکوتا یا بستنی با شکر کم بریزید تا عمیق تر شود. اگر ماست یونانی یا پنیر ریکوتا را انتخاب کنید یه این ترتیب مقدار عالی کلسیم و پروتئین را اضافه کرده اید که شما را سیر نگه می دارد.

2بستنی عالی با موز یخ زده

پودرهای سنتی پرچرب و با قند بالا را فراموش کنید و بستنی موزی خانگی خودتان را درست کنید که مواد غذایی مغذّی مثل پتاسیم و منیزیوم و کمی شیرینی طبیعی دارد. در دستورالعمل بستنی فوق العادۀ موزی، به منظور طعم دار شدن و افزودن پروتئین به این بستنی از کمی پودر کرۀ بادام زمینی استفاده می کنیم.

3انگور یخ زده

این از هر خوراکی دیگری راحت تر است. خیلی راحت، بعد از اینکه کمی شکلات به حبه های انگور اضافه کردید آنها را در فریزر بگذارید تا هر موقع به دنبال میان وعده های شیرین کم کالری یا یک دسر خوشمزه بودید بتوانید آنها را میل کنید.

دانه های انگور را در شکلات تلخ غوطه ور کنید و روی کاغذ روغنی در فریزر بگذارید تا یک دسر ساده و خوشمزه داشته باشید. این کار را با میوه های دیگر مانند توت فرنگی هم می توانید انجام دهید.

4مکعب های یخی میوه ای

میخواهید هوس شیرینی تان آرام بگیرد و کمی هم خنک شوید؟ مکعب های یخ زدۀ میوه ای بمکید یا آن ها را داخل آب بیندازید تا به H2O پایه طعم و طروات بدهید. مکعب های یخی را با آب انار و بلوبری های کامل درست کنید و در آب بیندازید تا مشتی رنگ پر تلأطو داشته باشید. می توانید وقتی آماده شدند آنها را داخل یک ظرف بریزید یا می توانید هر موقع که لازمشان داشتید از فریزر خارجشان کنید.

5تکه های آناناس یخ زده

خوردن یک آناناس تازۀ کامل می تواند دلهره آور باشد. وقتی کار پوست کندن و قاچ کردن را به اتمام رسانده اید اجازه ندهید که حاصل دسترنجتان راهی زباله دان شود. هر چه را که فکر نمی کنید بخورید، فریز کنید، و تکه های آناناس فریز شده را برای درست کردن اسموتی در دسترس نگه دارید.

همچنین می توانید تکه های آناناس یخ زده را به عنوان میان وعده بخورید. این واقعاً طراوت انگیز است. یا برای داشتن ترکیبی از مزه ها می توانید مادۀ خامه مانندی مثل ماست، پنیر خامه ای یا بستنی را روی آن بریزید.

دیدگاه