اگر به دنبال یک خوراکی تابستانی و یخ زده هستید که قند بالایی (حتی به صورت طبیعی) نداشته باشد و با این حال بتواند جوابگوی هوس شیرینی تان باشد، راه حلتان پیش ما است. این دستور العمل های یخ زده برای بهار و تابستان که دمای هوا در حال گرم شدن است، عالی هستند.

به علاوه می توانید یک بستۀ بزرگ از این خوراکی های یخ زدۀ هیجان انگیز را درست کنید تا هر موقع که به دنبال یک خوراکی خنک و طراوت بخش بودید به سراغشان بروید. در اینجا 5 دستورالعمل برای خوراکی های تابستانی خوشمزه و سالم با استفاده از میوه های تازه آورده شده که می توانید آنها را فریز کرده و وقتی در پی خنک شدن هستید میل کنید.

چگونه مصرف قند را کاهش دهیم ؟ (۱۱ ترفند کاهش مصرف قند)

چگونه قند خون را پایین بیاوریم؟ (۱۵ روش کاهش قند خون به صورت طبیعی)

خوراکی تابستانی انجیر بالزامیک یخ زده
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

این خوراکی میوه ای یخ زده تعادل فوق العاده ای بین طعم دار بودن و شیرین بودن ایجاد کرده است. بنابراین شیرینی آن غالب نبیست و می تواند با اکثر طعم های ملایم مثل بستنی وانیلی هماهنگ باشد.

انجیر یخ زده را با شیر و یک قاشق پر سرکۀ بالزامیک مخلوط کنید تا به یک طعم یکدست برسد. سپس آن را روی ماست یونانی، پنیر ایتالیایی ریکوتا یا بستنی با شکر کم بریزید تا عمیق تر شود. اگر ماست یونانی یا پنیر ریکوتا را انتخاب کنید یه این ترتیب مقدار عالی کلسیم و پروتئین را اضافه کرده اید که شما را سیر نگه می دارد.

بستنی عالی با موز یخ زده
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

پودرهای سنتی پرچرب و با قند بالا را فراموش کنید و بستنی موزی خانگی خودتان را درست کنید که مواد غذایی مغذّی مثل پتاسیم و منیزیوم و کمی شیرینی طبیعی دارد. در دستورالعمل بستنی فوق العادۀ موزی، به منظور طعم دار شدن و افزودن پروتئین به این بستنی از کمی پودر کرۀ بادام زمینی استفاده می کنیم.

انگور یخ زده
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

این از هر خوراکی دیگری راحت تر است. خیلی راحت، بعد از اینکه کمی شکلات به حبه های انگور اضافه کردید آنها را در فریزر بگذارید تا هر موقع به دنبال میان وعده های شیرین کم کالری یا یک دسر خوشمزه بودید بتوانید آنها را میل کنید.

دانه های انگور را در شکلات تلخ غوطه ور کنید و روی کاغذ روغنی در فریزر بگذارید تا یک دسر ساده و خوشمزه داشته باشید. این کار را با میوه های دیگر مانند توت فرنگی هم می توانید انجام دهید.

مکعب های یخی میوه ای
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

میخواهید هوس شیرینی تان آرام بگیرد و کمی هم خنک شوید؟ مکعب های یخ زدۀ میوه ای بمکید یا آن ها را داخل آب بیندازید تا به H2O پایه طعم و طروات بدهید. مکعب های یخی را با آب انار و بلوبری های کامل درست کنید و در آب بیندازید تا مشتی رنگ پر تلأطو داشته باشید. می توانید وقتی آماده شدند آنها را داخل یک ظرف بریزید یا می توانید هر موقع که لازمشان داشتید از فریزر خارجشان کنید.

تکه های آناناس یخ زده
خوراکی تابستانی - هاو کن یو

خوردن یک آناناس تازۀ کامل می تواند دلهره آور باشد. وقتی کار پوست کندن و قاچ کردن را به اتمام رسانده اید اجازه ندهید که حاصل دسترنجتان راهی زباله دان شود. هر چه را که فکر نمی کنید بخورید، فریز کنید، و تکه های آناناس فریز شده را برای درست کردن اسموتی در دسترس نگه دارید.

همچنین می توانید تکه های آناناس یخ زده را به عنوان میان وعده بخورید. این واقعاً طراوت انگیز است. یا برای داشتن ترکیبی از مزه ها می توانید مادۀ خامه مانندی مثل ماست، پنیر خامه ای یا بستنی را روی آن بریزید.