آیا تا به حال درباره درست بودن یا نبودن طراحی و چیدمان منزل فکر کرده اید؟ با هاو کن یو همراه باشید تا به شما قوانین و اصول انواع طراحی ها و چیدمان وسایل مختلف در منزل را به شما آموزش دهیم.

1نور اتاق نشیمن و پذیرایی

در هر مکانی روشنایی جو را بوجود می آورد. پس چگونگی طراحی چراغ ها در اتاق نشیمن بسیار حائز اهمیت می باشد. البته این قضیه به روحیه و سلیقه شما نیز بستگی دارد زیرا می توانید در کل اتاق فقط از یک لوستر استفاده کنید. اما برای بهتر شدن ظاهر و فضای اتاق از لامپ های متعدد (لامپ هی دیواری، چراغ های سقف، مهتابی ها و غیره) استفاده کنید.

2ابعاد فرش

باید توجه داشته باشید که فرش های کوچک بی ثباتی را در اتاق بوجود می آورد و حتما باید مطمئن شوید که از فرش مناسب استفاده می کنید. یک فرش با ابعاد بزرگ و مناسب بصورت ظاهری و بصری فضای خانه یا اتاق را بزرگ جلوه می دهد.

3انتخاب جای تلوزیون

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون، یک دیوار خالی می باشد. دقت داشته باشید تلوزیون را روبرو و یا نزدیک پنجره نصب نکنید. زیرا هم برای شما مضر است و هم تماشای تلوزیون را دچار مشکل می کند. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید فاصله مبلمان تا تلویزیون است که باید ۳-۵ برابر بعاد تلوزیون (قطر تلویزیون) باشد.

4از کوسن ها استفاده کنید

کوسن ها ارامش و زیبایی بی نظیری به مبلمان و اتاق شما می بخشند. هیچوقت کوسن ها را نادیده نگیرید. فقط هنگام خرید کوسن ها باید توجه داشته باشید که با جنس و ابعاد مبلمان تناسب داشته باشد. برای مثال اگر مبلمان کوچک دارید از کوسن های کوچک استفاده کنید و اگر مبل عریض دارید می توانید از کوسن های بزرگتر استفاده کنید.

5مبلمان را به دیوار نچسبانید

اگر در اتاق نشیمین به اندازه کافی فضا دارید هرگز مبلمان را به دیوار نچسبانید. با ایجاد فاصله بین مبلمان و دیوار فضایی ارام و فشرده تر ایجاد می کنید. زمانی که اتاق نشیمن یزرگ است و مبلمان را به دیوار می چسبانید اتاق بصورت یک استودیو به نظر می رسد و باید چیدمان منزل تغییر کند.

6مبلمان تیره، سقف کوتاه!

یکی از اشتباه های بزرگ انتخاب مبلمان تیره برای اتاق هایی با سقف های کوتاه می باشد. با این کار اتاق خیلی خفه و تنگ بنظر می رسد. بهترین انتخاب برای شما، خرید مبلمانی با کمی پایه و رنگ های روشن می باشد.

7تناسب مبلمان با فضا

مد برای مبلمان نیز هم وجود دارد. مبلمان بزرگ با پشت و روکش های ممتد مدت ها است که از مد افتاده است. هنگام خرید حتما به فضا اتاق دقت کنید و مبلمان را انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ های غیر منتظره و مدرن استفاده کنید.

8موقعیت تابلو ها

بهترین مکان برای نصب تابلو ها به ویژه عکس های خودتان، نصب آن ها در ارتفاع ۱۵۳ سانتی متری از سطح می باشد. همچنین اگر تعداد عکس هایتان زیاد است می توانید از آلبوم های آویزان در گوشه ها استفاده کنید.

9گلدان ها

بهتر است که در اتاق از یک گلدان و گل بزرگ استفاده کنید تا این که گلدان های کوچک با تعداد زیاد. این کار باعث می شود فضا بزرگتر و زیباتر شود و به چیدمان منزل کمک می کند.

10یک سبک را دنبال نکنید

اگر ترجیح می دهید اتاقتان فقط یک سبک را دنبال کند و هیچ انحراف و تغییری نسبت به آن سبک نداشته باشد، اتاقتان گرما را از دست می دهد و بسیار زننده می شود. سعی کنید سبک های مختلف را برای چیدمان منزل ترکیب کنید و از علایق مختلف نظر بگیرید، استفاده از تک رنگی، یکپارچه سازی با کمک سیستم های چیدمان و دیگر گزینه های طراحی. این کار منزل شما را بسیار اصیل تر می کند و دیگر دلتان نمی خواهد آن را ترک کنید.

 

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاه