آیا شما هم سعی در مرتب و منظم نشان دادن خانه دارید؟ کار آسنانی نیست؟ در این مقاله به شما در قالب 7 روش نشان خواهیم داد که چگونه می توانید خانه و منزل را به واسطه ترفند های مرتب و منظم تر از چیزی که هست نشان دهید و همیشه یک خانه و محیط مرتب، چشم نواز و در خور داشته باشید. با ما در هاو کن یو همراه باشید.

قطعا بیشتر افراد (و خصوصا خانم ها) روزانه زمانی حول و حوش 20 دقیقه  را صرف تمیز کردن منزل خود می کنند. البته در مواقعی که اوضاع خیلی پیچیده باشد ، ممکن است که این تلاش 20 دقیقه ای برای تمیز کردن منزل کافی نباشد و یا شاید هم طبق  قانون معروف مورفی که میگوید:” هر خطای ممکنی، رخ خواهد داد.”

ممکن است  درست در زمانی که سرتان به قدری شلوغ است که مهلت تمیز کردن منزل خود را هم ندارید، تماسی غیر منتظره از جانب یکی از آشنایانتان داشته باشید که به شما اطلاع می دهد که تا یک ساعت دیگه به منزلتان میآید. قطعا شما آدم نامرتب و کثیفی نیستید، در این شرایط دو گزینه در اختیار دارید،

یا بنشینید و گریه کنید و دست روی دست بزارید  و یا نکات مفید این مقاله را که به شما یاد می دهد چگونه در مواقعی که عجله دارید  منزلتان را تمیزتر از آن چه که هست نشان دهید را بخوانید.

7دقت کنید که کجاها در دید میهمانانتان هستند. ابتدا آنجا را تمیز کنید

مطئنا ارزش و شان خود شما و خانواده بیشتر از هر مهمان دیگری است ولی همیشه مواردی که شما می بینید و به چشم شما می آیند را مهمان نمی بیند. ولی به هر حال بیشتر اوقات میهمانان از راهرو و حال وارد شده و بعد سمت آشپزخانه و یا پذیرایی منزل میروند. احتمالا بیشتر وقتتان را متمرکز مرتب کردن  آن جایی از منزلتان  که بیشتر در آن وقت می گذارنید بکنید، به جای این کار مسیری را که میهمانان از آن رد می شوند را بررسی کرده و مطمئن باشید همه چیزهایی که ممکن است به چشم میهمانانتان  بخورد را چک کنید تا چیزی از دیدتان پنهان نمانده باشد و (سعی کنید ابتدا  آن نواحی را مرتب کنید.) کلید زیبا و مرتب نشان دادن خانه ناحیه ها و مکان هایی است که بیشتر در معرض چشم مهمانان و افراد دیگر است.

6هوشمندانه گردگیری کنید

ابتدا از سطوح وسیع تر که بیشتر به چشم میایند شروع کنید. سطوحی مثل رویه میزها، شومینه، تلویزیون و دستشویی منزل. کامپیوتر ها و مخصوصا تلویزیون که مدام در معرض دید است را فراموش نکنید. معمولا روی این سطوح گرد و خاک می نشیند و اگر خاکی باشند، نشان دهنده آن هستند که منزلتان به آن اندازه ای که دوست دارید تمیز دیده شود، مرتب و تمیز نیست.

5سرویس بهداشتی منزلتان را نیز تمیز کنید

کمتر پیش می آید که مهمانی به صرف نهار، مهمانی شبانه، جشن ها و  یا شام در منزل داشته باشید ولی به سرویس بهداشتی مراجعه نکنند. قطعا داشتن یک تلویزیون گرد و خاک گرفته در منزلتان به بدی داشتن یک سرویس بهداشتی کثیف  نیست.

زمانی که به یک خانه می روید، هیچ چیز زننده تر از یک حمام و سرویس بهداشتی نامرتب و کثیف نیست. پس همیشه  قبل از اینکه کسی به منزلتان بیاید اطمینان حاصل کنید، که حتما این نواحی را تمیز کرده باشید . حتی اگر این تمیزی فقط در حد ریختن مقداری سفید کننده بر روی سرامیک، آب گرفتن سینک روشویی و پاک کردن سریع آینه تان  باشد.

حتی اگر چند جای منزلتان هم گرد و خاک باشد، اما باز هم  داشتن یک سرویس بهداشتی تمیز، نشان از مقید بودن شما به تمیزی و پاکیزگی است. در مقاله زیر از هاو کن یو روش ها و ترفند های داشتن یک سرویس بهداشتی مرتب و همچنین نحوه تمیز کردن آن را می توانید مشاهده و مطالعه کنید.

چگونه سرویس های بهداشتی را تمیز کنیم ؟ چگونه می توانید بوی نامطبوع سرویس های بهداشتی را از بین ببرید؟

4از خوشبو کننده هوا استفاده کنید

بعد از استفاده از شمعهای معطر، اسپری خوشبو کنند و یا عود متوجه تاثیر به سزای آنها خواهید شد.  قطعا در وهله اول که میهمانان وارد منزل شما می شوند، احساس شنیدن  بوهای بدی  (مثل بوی مواد غذایی و …) خوشایند نخواهند بود. اصولا اگر هم منزلتان بویی ندهد، این مساله نکته ای نیست که به چشم میهمان بیاید، اما اگر منزلتان بوی خوب و پاکی بدهد، قطعا آنها نیز متوجه این موضوع خواهند شد و از آن لذت خواهند برد. تاثیر بو بیش از ان چیزی است که بتوانید تصور کنید.

چگونه خانه را خوش بو و بوی بد خانه را از بین ببریم؟

3درهم ریختگی ها را از جلوی چشم دور کنید

اگر وقت کافی ندارید که چیزهایی که درهم ریخته و شلخته شده اند را مرتب بچینید، و زمان کافی برای این کار ندارید کمی آنها را به قاعده بچینید. مثلا از بزرگ به کوچک، با این کار به مخاطب القا می کنید که شما بر اساس سایز وسایلتان، آن ها  را دسته بندی  و مرتب کرده اید.

و اگر هم وقت کافی ندارید، چیزهایی که قادر به مرتب کردنشان نبوده اید را داخل یک سبد و پشت یک درب بسته بگذارید تا بعدا سر فرصت آن ها را نیز دسته بندی و مرتب کنید. اگر هم کمی زمان دارید، سعی کنید تا هنگامی که وسایلتان را داخل سبد می گذارید و به داخل اتاق منتقل میکنید، آنها را مرتب داخل سبد بگذارید که بعدا دردسر نیافتید و بتوانید آن ها را به راحتی در جای مناسبشان قرار دهید.

2چینش ظروف در خانه و آشپزخانه

آشپزخانه همیشه در مرکز توجه بوده است و خواهد بود. جدای از این موضوع که پاکیزگی و مرتب بودن لازمه ی هر آشپزخانه است نحوه مدیریت آن هم بسیار مورد توجه است.

اگر سینک ظرفشوییتان پر از ظروف کثیفی است که قرار است آنها را داخل ماشین ظرفشویی بچینید، آن ها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، این کار تاثیر به سزایی در تمیز نشان دادن آشپزخانه شما دارد.

اگر هم ماشین ظرفشویی ندارید، سعی کنید تا ظرف ها را بر حسب اندازه شان روی هم قرار دهید و با این کار حالتی سازمان  یافته و مرتب به آن ها بدهید. اگر هم ظروفتان خیلی کثیف هستند و احیتاج دارند تا قبل از شسته شدن کمی خیس بخورند،  تا زمانی که میهمانانتان بروند، آن ها را داخل اجاق فر مخفی کنید، فقط حواستان باشد که زمانی که اجاق را روشن میکنید، حتما ظروف را از فر خارج کرده باشید.

چینش ظروف و نحوه مرتب قرار دادن ظروف هم باید چشم نواز و به عنوان یک دکور روی آن حساب شود.

1زمین را جاروبرقی بکشید

قطعا حتی اگر هم مجبور شوید که بدو بدو جارو بکشید، یک جاروکشی سریع  نیز می توانید به تمیزی منزلتان کمک کند. آیا زمان جاروبرقی کشیدن ندارید؟ یک دستمال آشپزخانه بردارید و کمی آن را نم کنید و آن را با پایتان روی زمین بکشید، با این کار میتوانید مقدار زیادی از گرد و خاک موجود را تمیز کنید.

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاه