29 غذای تابستانی خوشمزه که آسان و سریع پخته می شوند

1
3242
غذای تابستانی - هاو کن یو

تابستان فصل رنگهای جذاب خوراکی هاست. از میوه های متنوع تا غذا ها و میان وعده های رنگارنگ و خوشمزه، همگی نشان دهنده آمدن تابستان است. با گرم شدن هوا در این روز ها بهتر است که به فکر طبخ غذاها یا درست کردن دسر هایی با طبع سرد باشیم. در این مثاله از هاو کن یو قصد داریم تا شما را با 29 غذا و میان ئعده عالی برای تابستان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

1کیک ذرت تازه با سس سالسای تابستانه

این غذای تابستانی سبزیجات فوری پر از محصولات خاص فصل تابستان است.

پیشنهاد جانبی: لوبیای سفید بوته ای و سالاد آرژول

2سالاد سبزیجات و گوجه و انگور با چاشنی خامۀ تازه

3این غذای تابستانی میز شما را به یک اغذیه فروشی فانتزی فرانسوی تبدیل می کند، با این حال به دو دقیقه پخت بیشتر نیاز ندارد. به دنبال خامۀ تازۀ واقعی باشید که غلیظ تر و کم چرپ تر از خامۀ ترش است، البته خامۀ ترش هم همان کار را می کند. این چاشنی روی هر سالادی عالی جواب می دهد، و شما می توانید استفاده از موسیر را در سالادها به ویژه سالاد هایی که با طالبی درست می شوند کنار بگذارید.

4مرغ کبابی با هلو و سالاد کلم همراه با پنیر فتا

مطمئناً این سالاد تابستانه برای بقیۀ تابستان راهش را به دستورهای غذایی شما پیدا می کند. با استفاده از هلو های آبدار و رسیده این خوراک تبدیل به یک غذای جانبی شور و شیرین با پروتئین های کباب شده یا دودی می شود.

5برگرهای ماهی سالمون

این غذای تابستانی سادۀ 6 دقیقه ای برای برگر سالمون به راحتی می تواند بخشی از انتخاب منظم شما برای وعدۀ شب باشد. مواد را با مقدار مورد نیاز نمک و فلفل و نان مخلوط کنید. برگر ها را نصف کنید، و با سس رِمُلد برای ماهی های سالمون روی نان فرانسوی بگذارید، یا کلا به روش آمریکایی پیش بروید و آن را با سس کچاپ، خردل و مایونز میل کنید.

6سالاد توت فرنگی با چاشنی دانۀ خردل

چند دانه توت فرنگی تازه و یک چاشنی غلیظ و شیرین دانۀ خشخاش می تواند برای هر شخصی بسیار جذاب باشد. برای داشتن طعم تند می توانید کمی سرکۀ سفید به چاشنی اضافه کنید. همچنین می توانید روی سالاد کمی بادام بریزید تا چربی غیر اشباع سالم را به غذایتان اضافه کرده باشید. این سالاد را با مرغ یا ماهی کبابی همراه کنید و انواع دیگر توت مثل بلوبری که واقعا گزینۀ خوبیست را به آن اضافه کنید.

7سوپ سبزیجات تابستانه وذرت

این دستور العمل فوق العاده ساده مزیت استفاده از طعم تمامی سبزیجات تابستان را دارد. تقریبا هیچ چاشنی مانند نمک و فلفل و گیشنیز به آن اضافه نمی کنیم تا فلفل سبز تند، ذرت شیرین و پیاز سبز تند و بامیۀ ترد طعم خودشان را به سالاد بدهند. برای اینکه این سالاد غذای یک وعدۀ شما باشد کمی مرغ پخته و طعم دار شده، میگو یا سویا به آن اضافه کنید و در آخر همه را مخلوط کنید.

8ساندویچ پروسکیوتو و آلو

انجیر شیرین مزۀ ترش آلو را متعادل می کند. آلوهای قرمز یا بنفش با پوست تازه را انتخاب کنید که وقتی به آنها دست می زنید سفت و گوشتی هستند.

9ماست یونانی با سس زغال اخته

وقتی این خوراکی لذتبخش تابستانه را درست می کنید توت های تازه را با توت ها یخ زده عوض کنید. همچنین می توانید این سس را با بیسکوییت یا به عنوان شهد روی پن کیک استفاده کنید.

10توستاداس سبزیجات تابستانه و مرغ

زیره برای آرد مکزیکی واقعی یک ادویۀ اصلی به شمار می رود که در اینجا برای طعم دادن به مرغ، ذرت و کدو روی نان ذرت سرخ شدۀ ترد وهمراه با پنیر مانتری جک استفاده می شود. پخت آن فقط 15 دقیقه طول می کشد اما باز هم می توانید با حذف مرحلۀ سرخ کردن حتی آن را سریع تر هم انجام دهید. اگر آن را با سالسای اضافه و خامۀ ترش سرو کنید و حبوبات مورد علاقه تان را به آن اضافه کنید طعم بهتری را هم تجربه خواهید کرد.

11مخلوط گوشت با هلو

طعم درخشان و غالب این غذای تابستانی باعث می شود به هیچ خوراکی جانبی طعم دار دیگری نیاز نداشته باشید. می توانید آنرا با کوسکوس (بلغور آبپز با کاهو و آبلیمو و گاهی گوشت) که سریع آماده می شود سرو کنید.

12سوپ اسکواش تابستانه با پاستا و پارمسان

پخت پاستا و اسکواش با هم در مرغ می تواند راه بسیار عالی برای ایجاد یک مزهٔ فوق العاده در این سوپ باشد. آویشن تازه و ریحان و مقدار زیاد پارامسان می تواند کمک کننده باشد. برای اینکه غذا مفصل تر شود کمی تکه ها مرغ یا گوشت به آن اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید. می توانید در کنارش سالاد تازه سرو کنید تا یک وعدهٔ سریع و سالم داشته باشید.

13هات داگ

اگر فکر می کنید این نوع غذاها در رژیم غذایی سالم جایی ندارد در تفکرتان تجدید نظر کنید. درست کردن این مدل هات داگ حدود ۱۵ دقیقه وقت می گیرد و با سبزیجات سالم و خوشمزه آنرا بپوشانید. این غذا تنها ۲۲۵ کیلو کالری دارد. به منظور یک تجربهٔ لذتبخش واقعی آنرا با سیب زمینی سرخ شدهٔ طعم دار شده سرو کنید.

14 نوار های مارچوبه با پنیر بز و لیمو

این نوار های بامزه که با چاقوی مخصوص سبزیجات ایجاد می شوند نیازی به طبخ ندارند در نتیجه طعم و تردی شان حفظ می شود. این سالاد سریع و سبک می تواند به عنوان خوراکی جانبی در کنار هر نوع غذای تابستانی ، از ماهی کباب شده گرفته تا برگرها، مصرف شود.

15پیتزای اسکواش تابستان

در اینجا اسکواش و کدو سبز سالم و فراوان لذت یک پیتزای خانوادگی را فراهم می کند. مارینا بلزمیک، سکواش را خیلی شیرین تر می کند، پس آن را کباب کنید و برای تجربۀ یک طعم دودی و زغالی، در کنار پیتزایتان سرو کنید. اضافه کردن گوجه، پنیر پکورینو و سبزیجات کار را تمام می کند.

16سالاد میوه های آلویی و هسته دار همراه با بادام بو داده

این دستور العمل با چاشنی روغن بادام همراه با تزئین پنیر بز تند، به طعم فوق العادۀ سالاد های میوۀ روزمره اضافه می کند. می تواند به تنهایی یک ناهار یا شام خوشمزه باشد اما برای این منظور باید سینۀ مرغ تکه تکه شده را به آن اضافه کنید تا کمی مغذّی تر شود. راه دیگر این است که یک نوشیدنی خوب در کنار آن سرو کنید.

17املت با سبزیجات تابستانه

تخم مرغ منبع غنی پروتئین و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی است، بنابراین املت می تواند یک شام عالی و بدون گوشت قرمز باشد. برای داشتن نرم ترین املت ممکن، آنقدر آن را تند هم بزنید تا قبل از پخت خوب کف کند.

پنیر گودای دودی یک پنیر شگفت انگیز و عمیقاً طعم دار است اما هر پنیری که در یخچال دارید، از چدار گرفته تا فتا، می تواند استفاده شود.

18سالاد گوجه فرنگی کریول

این سالاد ساده و بدن نیاز به پخت یکی از بهترین راه ها برای برجسته کردن گوجه فرنگی های مرغوب است و با ترکیبی از پیاز خام تند و یک سس سرکۀ رقیق ترکیب فوق العاده می شود. می توانید این سالاد را نقطۀ عطف یک ساندویچ گوشت عالی کنید که در آن به جای مایونز از چاشنی استفاده شده است، یا می توانید تکه های پنیر موزرلا به آن اضافه کنید تا سالاد کریول کاپرس را داشته باشید.

19ماهی هالیپوت کبابی و سس سالسا با انبۀ تازه

این سس سالسا با داشتن پیاز، گشنیز، گوجه و انبه با چاشنی سرکۀ سیب و لیمو تعادل بین شیرینی و تندی را بر هم میزند. همچنین شیرینی طبیعی ماهی هالیپوت کباب شده را هم ایجاد می کند. از ماهی فروش بپرسید کدام یک تازه تر است و آن را بخرید، چون این غذا فقط با ماهی ها تازه به خوبی جواب می دهد.

20نخود فرنگی تازه با نعنا و پنیر ایتالیایی پیکورینو

ترکیب نخود فرنگی و نعنا یک ترکیب کلاسیک است که با افزودن پنیر پیکورینوی شور و آروژل تلخ در چاشنی طعم عمیق تری پیدا می کند. آبلیموی تازه (که از نمونۀ بطری آن بهتر است)  موجود در چاشنی تمامی طعم ها را دلپذیر تر می کند. پنیر بز و پنیر فتای خورد شده جایگزین خیلی خوبی برای پنیر پکورینو است و اگر نتوانستید نخود فرنگی تازه پیدا کنید می توانید از لوبیا سبز یا نخود فرنگی فیریز شده هم استفاده کنید.

21 سوپ ذرت تابستانه و لوبیا سفید

یک سوپ تابستانۀ عالی، پر از سبزیجات فصلی تازه و خوش طعم با طبخ سریع است. این غذای دلپذیر شامل لوبیای سفید غنی از فیبر، فلفل سبز تند، گوشت و ذرت شیرین ترد است و آماده کردن آن کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. دیگر محصولات تابستانه مانند کدو سبز، گوجه، سبزیجات تازه مانند جعفری می توانند افزودنی های عالی دیگر باشند.

22برگر بوقلمون با سس مخصوص

این برگر با آب پرتغال، سس سویا و زنجبیل طعم دیگری پیدا می کند، در حالی که سس مخصوص همراه با مایونز خامه ای و خردل عسلی این طعم ها را تشدید می کند. نان غلات گزینۀ خوبی است زیرا پرمغز بودنِ دلپذیر آن در کنار سس، خوشایند است؛ اما تکه های ضخیم چاودار سیاه یا نان جوی سبوس دار نیز جایگزین های خوبی هستند. با کمی افراط در میزان پنیر، این برگر را با برش های پنیر سوئیسی یا پرولون تزئین کنید.

23سالاد میوه با نعنا و لیمو

تابستان بهترین موقع سال برای سالاد های میوه است. میوه وقتی در فصل خودش باشد شیرین تر و تازه تر است. تمام چیزی که این غذا نیاز دارد کمی نعنا و لیمو برای تأکید بر تازگی طبیعی انگور و میوه های هسته دار است. این یک خوراکی جانبی عالی تقریبا برای تمامی غذاهایی است که در اینجا ارائه شده است. همیشه می توانید میوه های دیگری مانند هندوانه و تمشک هم به آن اضافه کنید.

24سالاد گوشت خرچنگ، ذرت و گوجه با چاشنی لیمو و ریحان

این غذا فوق العاده تابستانی به نظر می رسد: این غذا فقط پر کردن با سبزیجات تازه همراه با گوشت خرچنگ لذیذ و چاشنی رقیق و دوست داشتنی است. می توانید طبق ذائقۀ خودتان سبزیجات تازۀ دیگر مانند لوبیا سبز و کدو سبز هم اضافه کنید. اگر گوشت خرچنگ دوست ندارید می توانید از گوشت مرغ تکه تکه شده یا تن ماهی یا ماهی سالمون استفاده کنید.

25نوارهای اسکواش زرد با پیاز قرمر و پارمسان

این غذا در بشقاب جذاب به نظر می رسد اما فوق العاده ساده است: نوارهای اسکواش را با یک چاقوی سبزیجات برش دهید و آنرا به مدت 4 دقیقه با پیاز و سیر بپذید. همان تکنیک برش نواری را برای کدو سبز یا هویج های بزرگ در این غذا استفاده کنید. اگر سبزیجات تازه مانند گشنیز، پونۀ کوهی یا آویشن دارید برای داشتن یک رایحۀ تند و تازه کمی از آن ها را روی غذا بریزید.

26لوبیا سبز با لیمو و سیر

اگرچه سبزیجات پاییزه و زمستانه به مدت زمان پخت بیشتری نیاز دارند، اما محصولات تابستانه سریعتر پخته می شوند. لوبیا سبز فقط طی 10 دقیقه با فرایند طعم دهی ساده ای با استفاده از لیمو، سیر و کره پخته می شود که یک غذای جانبی عالی با تنها 49 کالری و نیم گرم چربی اشباع شده در هر وعده است. در اینجا با ذرت تازۀ برشته شده و پیتزای چدار نشان داده شده اما می تواند با هر غذای تابستانۀ دیگر استفاده شود.

27کباب مرغ با سس ریحان و سیر خامه ای

سس ریحان و سیر خامه ای مکمل خنکی برای این کباب مرغ خوش طعم است.

28ماهی تن خشک شده با سس سالسای آووکادو

قبل از خشک کردن تن ماهی مطمئن شوید که ماهیتابه داغ شده، این باعث می شود بدون اینکه بخواهید زمان زیادی را برای پخت بگذارید گوشت تردی به دست آورید. به دنبال تن زرد رنگی باشید که با استفاده از تور یا قلاب گرفته شده باشد.

29گوشت خرچنگ و سالاد گوجۀ سنتی

میتوانید فلفل های دلمه ای رنگی را قطعه قطعه کنید و رنگی گرم به این بشقاب خوشمزه ببخشید.

30کتلت مرغ با سس سالسای توت فرنگی و آووکادو

این غذای تابستانی رنگارنگ و خوشمزه با فصلی ترین محصولات با یک سس میوه ای شیرین می تواند با تکه های گوشت یا نان ذرت سرو شود. گرمای حاصل از فلفل هالوپینو ملایم است اما می تواند حذف هم شود. سعی کنید مرغ و سالسا را با کمی برنج یا با یک سالاد ساده سرو کنید.

سلام
Sending
User Review
2.67 (3 votes)

۱ دیدگاه

دیدگاه