سی سالگی برای خیلی از افراد تنها یک عدد نیست. بسیاری از افراد به سی سالگی به عنوان یک دروازه مینگرند. عبور از این دروازه میتواند عقاید، سبک زندگی و رفتار فرد را نسبت به سنین گذشته تغییر دهد. معمولا همه انسان ها پس از سی سالگی به آرامشی نسبی و ثبات در زندگی و کار دست پیدا میکنند. این باعث میشود که با خود بگوییم شاید به اندازه کافی از ۳۰ سال گذشته در عمر خود لذت نبرده ایم. با وجود یک شغل و زندگی ثابت، انجام دادن کار های هیجانی کمی مشکل و غیر قابل انجام میشود. در زیر فهرستی از کارهایی که باید تا قبل از سی سالگی انجام دهید تا به معنای واقعی زندگی شما ارزشمند شود تهیه کرده ایم. با انجام این کار ها احتمالا در آینده افسوس گذشته را نخواهید خورد.

برای اینکه بتوانید تفریحات بیشتری داشته باشید و از جوانی خود لذت ببرید ما برای مخاطبان همیشگی هاو کن یو لیست زیر را تهییه کرده ایم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

1زندگی در شهر های بزرگ

اولین عملی که حتما باید تجربه کنید، سفر و زندگی در شهر های بزرگ است. در شهر های بزرگ همه چیز متفاوت است. طرز برخورد افراد، سلایق و فعالیت ها و … . این تفاوت ها باعث میشود تا با افراد جدید آشنا شده و طرز فکر های جدید را تجربه نمایید. همچنین این شهرها به دلیل بزرگی مقصد خوبی برای افراد از هر قوم و سنت میباشد.

2خود را به چالش بکشید

برای خود از نظر روحی و هم از لحاظ فیزیکی هدف تعیین کنید. خود را مقید به این هدف ها بدانید و سعی کنید به آنها برسید. به چالش کشیدن خود در رسیدن به اهداف مختلف علاوه بر اینکه باعث پیشرفت در زندگی میشود، میتواند احساس مثبتتان را به زندگی افزایش دهد و فرد شاد تری از شما بسازد.

3مدیتیشن بیاموزید

مدیتیشن از دیر باز وسیله ای برای کسب آرامش در مواقع پر تنش بوده است. اگر جوان هستید و دغدغه های بسیاری دارید پس احتمالا روزتان کمی دارای تنش است. این تنش تنها با یک مدیتیشن با کیفیت از بین خواهد رفت. مدیتیشن همچنین به شما برای پرورش ایده هایتان کمک بسزایی خواهد کرد.

4عاشق شوید

هیچ چیز مانند عشق نیست. بودن در کنار فردی که او را عاشقانه دوست دارید، علاوه بر ایجاد حس خوب و سرزندگی به شما انگیزه های فوق العاده ای برای انجام کارها و پیشرفت زندگی خواهد داد. تجربیاتی که در یک رابطه عاشقانه کسب میکنید تجربیاتی هستند که قطعا در تمام زندگی به کارتان می آیند.

5شکست بخورید!

بله! درست است. شکست بخورید. هیچ انسانی از پیروزی های خود درس نمیگیرد و این شکست ها هستند که به تجربیات و دانسته های انسان کمک میکنند. منظور از اینکه میگوییم شکست بخورید این نیست که به دنبال شکست بروید. اما در صورتی که در انجام کاری ناکام ماندید مایوس نشده و با قدرت بیشتری آن را دوباره از نو شروع کنید. شکست یکی از مهم ترین اجزای زندگی است.

6تنها سفر کنید

یک کوله پشتی بردارید و تمام وسایل شخصی و مورد نیازتان را جمع کنید. به یک سفر چند روزه بروید. سفر به انسان آرامش خاصی خواهد داد. همچنین قدم برداشتن در جاده و مسافرت زمانی با ارزش را در اختیار شما قرار خواهد داد تا به تنهایی فکر کنید و افکار خود نظم ببخشید.

7یک شغل را آغاز کنید

ممکن است ایده ای که به ذهنتان می رسد خیلی هوشمندانه نباشد و یا با شکست مواجه شود ولی شکست خوردن در این راه باعث می شود شما تجربه ای سودمندی از بازار کار به دست آورید. داشتن یک شغل حس مسئولیت پذیری شما را نیز بسیار بالا میبرد. سعی کنید در کسب و کاری که در آن مشغول به فعالیت هستید مقداری ریسک (در حد معقول) کنید.

8برنامه نویسی بیاموزید

کامپیوترها آمده اند که بمانند! پس باید سعی کنید مطابق علم روز پیشرفت کنید تا چگونگی کار آن ها را یاد بگیرید. سعی کنید حداقل یک روش کد نویسی را بیاموزید. بیشتر کسب و کار های جدید حول محور برنامه ریزی و برنامه نویسی میگردند.

9وبلاگ نویس شوید!

نوشتن یکی از مهم ترین توانایی هایی است که هر شخصی باید در خود تقویت کند. می توانید نوشتن را با وبلاگ نویسی آغاز کنید. وبلاگی در مورد آشپزی، سرگرمی، روابط و یا دلنوشته های خودتان. با این کار می توانید احساسات خود را ابراز کنید و با اشتراک آن ها با دوستانتان و افراد دیگر احساس خوبی پیدا کنید.

10زبان جدیدی یاد بگیرید

سی سالگی-هاو کن یو businessinsider©

سعی کنید یک زبان جدید یاد بگیرید. ما به شما مخاطبان هاو کن یو انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی را پیشنهاد می کنیم که جزو زبان های ساده دنیا به شمار می آیند و شما می توانید خودتان در منزل با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن های روز دنیا زبان جدیدی را یاد بگیرید. یادگیری زبان جدید ذهن شما را پویاتر و خلاق تر می کند و همین طور با یادگیر زبان جدید در مورد فرهنگ کشورهای دیگر و مردمان آن ها نیز اطلاعات کسب می کنید.

11به یک کنسرت بروید

شاید بلیط کنسرت ها گران باشد ولی دیدن اجرای زنده خواننده مورد علاقه تان ارزشش را دارد. کنسرت ها حسی شاد و پر هیجان را برایتان به ارمغان می آورند و خاطره آنها تا سال ها با شما خواهد ماند.

12در یک کلاس آشپزی شرکت کنید

شاید شما هم تنها هنرتان درست کردن املت و ماکارونی باشد! بهتر است برای تنوع به یک کلاس آشپزی بروید و پختن غذاهای جذاب و خوشمزه را یاد بگیرید. به عنوان یک بزرگ سال باید توانایی پختن انواع غذاها و پذیرایی از چند مهمان را داشته باشید.

13با غریبه ها حرف بزنید!

سعی کنید با افراد جدید آشنا شوید و با آن ها صحبت کنید. این کار باعث می شود از عادت های روزمره خود فاصله بگیرید و تجارب جدیدی به دست آورید. صحبت کردن با غریبه فکر شما را بازتر میکند و اجازه میدهد در میان مردم مختلف دوستانی بسیار با ارزش برای خود پیدا کنید.

Sending
User Review
1.4 (5 votes)

12 نظر

  1. خیلی مسخره بود تو این وضع خراب گرفتاری زیاد عاشق بشیم که خودمون بدبخت کنیم به نظر من این مورد بیشتر به درد کسی میخوره که دستش به جیبش میرس تازه به جیب خودش نه به جیب باباش من نمیگم این مورد ها همه جای دنیا اینجوری ولی تو ایران اینجوری مد منظورم سطح توقع خانواده خیلی زیاد انگار دارن پرنسسشون به کسی میدن واقعا واس یه مملکت که اداعای اسلام بودن میکن خجالت اور خیلی واسم سوال قدیما پدر و مادرا دست بچه هاشونو میدادن به جوان سالم با حیا اهل کار اصلا به این کار نداشتن که خونه داره یا نداره چون اونارو بزرگترا کمکشون میکردن فراهم کنن مثل پدر و مادر خودم من فعالا اینجوری فهمیدم تا ۳۰ سالگی بدبختی بکش بعدش که پول در اوردی خونه ای خریدی یا تونستی اجاره کنی دست عشقتو بگیر البته برای همه اینگونه نیست من اینارو گفتم که کل جامعه به این سمت سو کشیده نشن که همه جونا بدبخت میشن

    • این مطلب ترجمه ی مقاله انگلیسی بوده اینا به اسم خودشون زدن زیاد ناراحت نشو مارو نمیگه مخاطبش جوونای کافر خارجی هستن !!!!

    • دوست عزیز وضع بد و خراب گرفتاری از نظر شماست با چیزهای ساده هم میشه خوشحال و خوشبخت بود و در نهایت هر چیزی که میگید حق با شماست جهان از همان جنس به شما میدهد موفق و شاد باشید

  2. عالی بود…ولی مگه برای برنامه نویسی نباید رفت دانشگاه؟؟?? ممنون میشم جواب بدید

    • نه نیازی به دانشگاه نیست دوست عزیز. شما می تونید دوره های آموزشگاه ها رو بگذرونید و مدرک برنامه نویسی بگیرید.

  3. همه این کارها مستلزم مادیات هست اگر پول همراه باشه همه این کارها قابل اجرا هست. کار شروع کنیم؟ بنده لیسانس عمران.فوق لیسانس تربیت بدنی دارم و در حال حاضر کارگر نقاش هستم. چندین مقام جهانی در هنرهای رزمی دارم و دارم تو این مملکت به نابودی کشیده میشم .دلتون خیلی خوشه واسه این مملکت و جووناش.کار ما از تنهایی سفر کردن و عاشق شدن گذشته. یه کلاس درمان افسردگی واسه جوونای زیر ۳۰ سال بزارید به نظرم

Comments are closed.