حتما شما هم با آن مشکلی قدیمی که بعد از خرید کفش درگیر هستید مواجه شده اید. همان مشکلی که گاها شما را تماما از خرید کفش جدید نا امید می کند. چه بسیار مواقعی که کفش جدید خریده اید یا اصلا مدتی است از کفشی استفاده می کنید که مدتی است پای شما را در برخی نواحی به دلیل تنگ بودن یا شاید کوچک بودن سایز کفش اذیت می کند. اما نگران نباشید در هاو کن یو برای تک تک مشکلات شما راه حل داریم و این بار با چهار روش مختلف با شما هستیم. همراه ما باشید.

همیشه اذیت شدن پای شما در کفش به دلیل سایز کوچک تر کفش شما نیست و بسیاری از مواقع این قالب بندی و استاندارد نبودن کفش است که با وجود اندازه بودن سایز در برخی قسمت های جلو، پشت یا بغل، پای شما را اذیت می کند. امروز با چهار روش متفاوت و جذاب برای برطرف کردن این مشکل آزار دهنده در خدمت شما هستیم. برای بررسی این چهار روش با ما همراه باشید.

روش اول : استفاده از سشوار

تجهیزات مورد نیاز:

  • سشوار
  • یک جوراب ضخیم یا دو عدد جوراب معمولی

مراحل:

۱) کفش را به همراه جوراب ضخیم بپوشید:

ابتدا و قبل از هر عملی یک جوراب ضخیم یا دو عدد جوراب را بپوشید و هر طور شده با فشار پای خود را داخل کفش های تنگ یا مورد دار بکنید، نگران نباشید تنها چند دقیقه باید پای شما داخل کفش باشد. مواظب باشید به کفش خود با فشار و قدرت زیاد آسیب وارد نکنید ولی معمولا کفش ها توانایی چند دقیقه تحت فشار بودن را دارند و مشکلی پیش نخواهد آمد.

photo_2016-05-06_14-50-08

۲) از سشوار استفاده کنید:

پس از اینکه کفش خود را به هر طریقی بود با جوراب ضخیم پوشیدید حال سشوار خود را روشن کرده و با درجه حرارت ملایم به آرامی برای دقایقی به قسمت های که در آن ناحیه اذیت می شدید یا تنگ بود بگیرید تا خوب کفش شما نرم شود و جا باز کنید. سپس مدتی پای خود را اجازه دهید داخل کفش بماند  تا کم کم رویه کفش حرارت خود را از دست بدهد و کفش به همان صورت جا باز کرده، بماند.

photo_2016-05-06_14-50-23

نکته : مدت زمان و حرارت بستگی به نوع کفش شما و البته قدرت سشوار شما دارد، دقت کنید که به کفش خود با حرارت زیاد و یا مدت طولانی صدمه نزنید.

روش دوم: استفاده از سیب زمینی

تجهیزات مورد نیاز:

  • سیب زمینی
  • چاقو

مراحل:

این روش بسیار ساده است و البته جذاب است که ما در هاو کن یو برای شما مهیا کره ایم. در این روش شما کافیس از یک سیبزمینی کمک بگیرید که البته کمی بزرگ باشد و شبیه به درون کفش شما. پس از اینکه  سیبزمینی مناسب را انتخاب کردید حال آن را  به همان صورت یا پوست گرفته و درون کفش خود قرار دهید. سیب زمینی باید تقریبا تمام فضای داخل را پر کند و البته کمی با فشار داخل برود. اگر خیلی بزرگ است یا قسمت هایی از آن مانع از داخل رفتن می شود، به راحتی با یک چاقو سیب زمینی را برش بزنید و قسنت های اضافی را ببرید تا دقیقا سایز داخل کفش شما شود. سپس برای مدتی سیب زمینی را داخل کفش رها کنید تا کفش شما حالت گرفته و کمی گشاد شود.

photo_2016-05-06_14-50-18

روش سوم: استفاده از کیسه آب

تجهیزات مورد نیاز:

  • کیسه پلاستیکی
  • آب
  • فریزر

مراحل: این روش هم به تجهیزات و مواد عجیب و غریب احتیاج ندارد. برای این روش کافیست یک یک کیسه را تا نیمه پر از آب کنید و سپس درب آن را ببندید، سپس این کیسه آب را به نحوی داخل کفش قرار دهید که تمام فضا را پر کند. زمانی که این کار را انجام دادید حال کفش خود را به همین صورت داخل فریزر قرار دهید تا با یخ زدن و منجمد شدن آب به آرامی، کفش ما متناسب با انبساط در حجم آب بزرگ تر شود و فضا باز کند.

photo_2016-05-06_14-50-21

نکته:

این روش را بیشتر برای کفش های پلاستیکی  و … توصیه می کنیم و بهتر است برای کفش های چرم از این روش استفاده نشود. البته دوستان برای کفش های چرم هم استفاده و تست کردن که با مشکلی مواجه نشدند ولی با این حال برای کفش چرم توصیه نمی شود.

روش چهارم: گذشت زمان

 حتما شما هم با این شرایط مواجه شده اید که کفش شما مخصوصا کفش های چرم در ابتدای استفاده کمی تنگ به نظر می آید ولی پس از مدتی به اصطلاح جا باز می کند و کاملا سایز پای شما می شوند. پس این گزینه هم می تواند روی میز باشد که ابتدا مدتی از کفش خود حتی با آن شرایط آراذ دهنده استفاده کنید و این مدت حتی میتواند به ماه هم برسد و لی پس از گذشت این مدت احتمالا همه چیز به خاطر استفاده، درست خواهد شد.

هر گونه کپی برداری از مطالب این وبسایت بدونه لینک دادن و اسم “هاو کن یو ” خلاف مقررات است

و پیگرد قانونی خواهد داشت

منبع: howcanu