چگونه قد بلند به نظر برسیم؟ چگونه قد خود را بلند تر نشان دهیم؟ چگونه لباس بپوشیم تا بلند تر نشان داده شویم؟  چگونه بلند تر جلوه کنیم؟ آیا واقعا امکان پذیر است که قد خود را بلند تراز چیزی که هست نشان دهیم؟ بلهاین امر امکان پذیر است. امروز در هاو کن یو روش ها و ترفند های بلند تر شدن قد را به شما آموزش خواهیم داد. یکی از عواملی که برازندگی و زیبایی را نشان می‌دهد قامت بلند و کشیده است و این نیز به عوامل مختلفی ازجمله ژنتیک، ورزش، تغذیه و … بستگی دارد. افرادی که از قد خود راضی نیستند و یا دوست دارند قدبلندتر به نظر آیند، می‌توانند از توصیه‌های زیر برای بلندتر جلوه دادن خود استفاده کنند. با هاو کن یو همراه باشید.

 هیچ شکی نیست که یکی شاخصه های ظاهر بهتر شاخصه های فیزیکی هستند که از میان این شاخصه ها شاید قد یکی از مهم ترین گزینه ها باشد. بلند تر شدن قد محدودیت های زمانی، ژنتیکی، تغذیه ای  و … دارد، بو به این راحتی ها قابل کسب نیست اما شاید بتوان نه از منظر چیزی که واقعا وجود دارد بلکه از منظر چیزی که دیده می شوید، بر بلندی قد خود بیفزاید که بار ها اینترفند ها و روش ها در شرایط مختلف توسط افراد مختلف برای بلند تر نشان دادن قد مورد استفاده قرار گرفته اند که ما امروز به بیشتر این روش ها در “چگونه می توانید” اشاره می کنیم.

نکات کلی

 

1) لباس‌هایی با خط‌های عمودی بپوشید نه با خط‌های افقی

از هر نوع لباسی استفاده می کنید که در آن خط ها، زیپ ها، و هر چیزی خط مانندی وجود دارد باید سعی در عمودی نشان دادن آن ها بکنید. تحقیقات بسیاری نشان داده است که  وجود خط‌های عمودی باعث بالا و پایین شدن چشم می‌شود که باعث می‌شود که فرد قدبلندتر به نظر برسد اما برعکس خط‌های افقی چشم بیننده را از چپ به راست یا از راست به چپ منتقل می‌کند که باعث می‌شود فرد کوتاه قدتر و با پهنای بیشتر به نظر برسد. بنا بر این اگر قد بلند هستید و کمی لاغر به نظر می رسید، پیشنهاد ما استفاده از لباس های ی با خط های افقی و اگر کوتاه قامت هستید مطمئنا گزینه ی روی میز شما لباسی با خط های راه راه عمودی است که بسیار در بلند تر نشان دادن قد شما تاثیر دارد.

photo_2016-06-13_12-48-11

۲) لباس‌های خود را با رنگ های مشابه ست کنید

مطمئنا از اهمیت رنگ ها در نحوه و شکلی که به نظر می آیید مطلع هستید، این رنگ ها در بلند یا کوتاه تر نشان داده قد شما هم بسیار تاثیر گذار هستند. اما چگونه؟ پوشیدن لباس‌هایی بارنگ‌های متفاوت، بدن شما را به قسمت‌های مختلفی تبدیل می‌کند که این خود باعث کوتاه تر نشان دادن شماست.  اما پوشیدن لباس‌هایی یکرنگ یا با رنگ‌های مشابه خود به راحتی باعث بلند تر نشان دادن شماست. پس مجدادا اگر بلند قامت هستید بهتر است از رنگ های متفاوت مخصوصا لباس و شلوار با رنگ متفاوت و مخالف و اگر کوتاه قامت هستید از لباس هایی با رنگ های مشابه استفاده کنید.

photo_2016-06-13_12-48-51

۳)  از طرح های بزرگ دوری‌کنید؛ در عوض از رنگ‌های قوی و مدل‌های کوچک‌تر استفاده کنید

استفاده از طرح‌های بزرگ نیز یکدستی لباس را از بین می‌برد اما رنگ‌های قوی و طرح‌های کوچک از این ویژگی جلوگیری می‌کند.  پس به صورت کلی اگر قرار است از لباسی استفاده کنید که در ان طرح های متفاوتی استفاده شده است، بهتر است به سراغ طرح های ریز و کوچک تر برئید چرا که این موضوع باعث بلند تر نشان دادن قامت شما می شود.

photo_2016-06-13_12-48-54

۴- لباس‌های بزرگ(گشاد) نپوشید

پوشیدن لباس هایی با سایز گشاد و یا استفاده از مدل های “bag”  یا “losefit” که معمولا سایزی بزرگ تر از سایز شماست به خودی خود باعث کوتاه تر نشان دادن قامت شما می شود. کسانی که لباس‌های بزرگ می‌پوشند در لباسشان گم می‌شوند که باعث می‌شود اندامشان پهن‌تر قدشان کوتاه‌تر به نظر بیاید.

photo_2016-06-13_12-48-42

۵- ژست مناسب داشته باشید

ورزش را دوست داشته باشید یا نه، گزینه ای دیگری وجود ندارد. باید ورزش کنید تا علاوه بر بهره مندی از هزاران فواید ان دارای ژست و حالت مناسب باشد. انواع ورزش های مناسب و همچنین یوگا و مدیتیشن به داشتن ژست و قامت مناسب تر بسیار به شما کمک میکند. پس اگر شما تنبل از ژست گرفتند هستید باید آماده کوتاه‌قد به نظر آمدن باشید

۶- مطمئن جلوه کنید

از نظر روان شناختی کسانی که دارای اعتماد به نفس بیشتر هستند و حرکات خود را با اعتماد به نفس بالاتری انجام می دهند به صورت نا خواسته بلند تر دیده می شوند. مطمئن باشید افرادی که مطمئن و مصمم هستند نسبت به افراد دیگر قدبلندتر جلوه می‌کنند.

نکاتی برای آقایان

۱) موهای خود را در جهت بالا حالت دهید(مخصوص مردان)

قبل تر طی یک مقاله به این موضوع که چگونه مدل مویی مناسب شما است پرداختیم که در این لینک می توانید آن را مطالعه کنید. اما باید بدانید که مدل موی شما پا به پای السه و لباس های شما باید برای بلند تر نشان دادن ظاهر مورد توجه قرار گیرند. به موها در دورتادور سر دقت کنید اگر در دور سر آن ها را کوتاه می کنید بهتر است در بالای سر مقداری ان ها را بلند تر نگه دارید.  موضوع واضحی است که حالت دادن مو های بالای سر به سمت بالا با یک هماهنگی مناسب با کناره ها و اطراف سر شما تا چندین سانتیمتر بر قد شما خواهد افزود.  پس موهای روی سرتان را به‌طرف بالا حالت دهید.

photo_2016-06-13_12-48-30

۲) درون کفشتان کفه‌های بلند بیندازید

بدیهی است که استفاده از کفه‌های بلند باعث قدبلندتر شدن شما می‌شود. البته باید به این موضوع توجه داشت که این کار به سلامت پاهای شما آسیب نزند. ولی در کل استفاده از کفی های ضخیم یا دو کفی می توانید چند سانتی متر بر قد شما بیفزاید.

photo_2016-06-13_12-56-11

۳) از پیراهن کوتاه استفاده کنید

استفاده از پیراهن‌های کوتاه باعث بیشتر نمایان شدن پاهایتان می‌شود که باعث می‌شود قدبلندتر به نظر برسید

photo_2016-06-13_12-47-58

۴) از کفش یا کتانی پاشنه دار استفاده کنید

این امر هم بدیهی است که کفش های پاشنه دار بر قامت شما خواهند افزود. علاوه بر این نکته از لحاظ طراحی کفش باید پاشنه کفش دو تا سه سانتی متر بلند تر از جلوی کفش باشد. پس از هر منظر به این موضوع تگاه کنیم باید پاشنه کفش ها بلند تر باشد.

photo_2016-06-13_12-48-15

۵) از کت و کت و شلوتر استفاده کنید

حتما بار ها توجه داشته اید که کسانی که از لباس های رسمی و یا کت و شلوار استفاده می کنند کمی بلند تر به نظر می آیند. این امر به چند نکته مرتبط می شود. یکی از این نکات حالت و چوزیشن شانه هاست که بسیار به بلند قامت تر نشان دادن شما کمک می کند، علاوه بر آن استفاده از شلوار های پارچه ای و رسمس در بلند تر نشان دادن پا های شما کمک شایانی میکند که این مورد نیز خود باعث بلند تر نشان داده شدن قامتتان می شود.

photo_2016-06-13_12-48-36

۶) شلوارتان تا روی کفش بیاید

بهتر است که به گونه ای ارتفاع شلوار خود را تنظیم کنید و یا در نظر بگیرید که کمی شلوار بر روی کفش های شما بیاید. این مورد بسته به نوع کفش ویا شلوار که رسمی باشد یا ورزشی. ولی پیشنهاد این است تا نزدیکی های بند های کفش ارتفاع شلوار ادامه داشته باشد.

photo_2016-06-13_12-48-38

نکاتی برای خانم‌ها

۱)موهایتان را کوتاه و باحالت تیز آراسته کنید

شاید این مورد کمی غیر منتظره به نظر بیاید ولی جالب است بدانید موهای بلند باعث کوتاه‌قد جلوه کردن خانم ها  می‌شود پس از موهای کوتاه استفاده کنید. پیشنهاد این است که این ارتافاع نهایتا تا نزدیکی های شانه باشد و نه بلند تر.

photo_2016-06-13_12-48-18

۲) مو های خود را از بالا تر جمع کنید

اگر ناچار هستید از مو های بلند استفاده کنید و یا علاقه ای به مو های کوتاه ندارید پیشنهاد این است که زمانی که مو های خود را جکه کرده و میبندید این کار را از بالا تر انجام دهید تا خود ارتفاع ان به بلند تر نشان دادن شما کمک کند.

photo_2016-06-13_12-48-48

۳) کفش‌های پاشنه‌بلند بپوشید

کفش‌های پاشنه‌بلند باعث افزایش ارتفاع و درنتیجه قدبلندتر جلوه شدن شما می‌شود. بهتر است کفش‌های با عرض کمتر استفاده کنید که تأثیر بیشتری دارند. ولی به هر صورت اولویتاول سلامتی کمر و پا های شماست.

photo_2016-06-13_12-48-45

۴) رنگ شلوارتان را بارنگ کفشتان ست کنید

پوشیدن شلوار و کفشی با یکرنگ باعث می‌شود که چشم بیننده محل اتصال ساق به پا را متوجه نشود و درنتیجه قدبلندتر به نظر می‌رسید. این موضوع را در بالا بیش تر توضیح دادیم.

photo_2016-06-13_12-48-23

۵) از حمل کیف‌های بزرگ دوری‌کنید

حمل کیف‌های بزرگ باعث پهن‌تر جلوه کردن اندامتان می‌شود و چشم بیننده از چپ به راست و بلعکس حرکت می‌کند که باعث می‌شود قدکوتاه به نظر برسید. کیف‌های کوچک بسیار بهتر هستند.

photo_2016-06-13_12-48-27

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده و یا تولید شده توسط تیم سایت howcanu.com است و استفاده از آن بدون درج نام ” چگونه می توانید” و لینک دادن به سایت ما خلاف قوانین است و پیگرد قانونی دارد. 

 

منبع: wikihow