چگونه می توانید از شر پشه و مگس ها خلاص شوید؟

8
37738

چگونه می توان با حشرات مبارزه کرد؟ چگونه از شر پشه ها رها شویم؟ کم کم به فصل تابستان و گرما نزدیک می شویم و موضوعی که مجدادا باید با آن دست و پنجه نرم کنیم، حضور پشه ها، مگس ها و به صورت کلی حشرات مزاحم است. خیلی راحت از درب ها و پنجره ها وارد خانه شده و به نظر می رسد قصد ترک خانه را هم ندارند یا راه را گم کرده اند و آنجاست کهه مزاحمتشان برای ما آغاز می شود. برای رهایی از دست مزاحمت های این موجودات با “هاو کن یو” همراه باشید.

روش اول: استفاده از اسپری آب پاش و تمیز کننده

شما می توانید یه اسپری آب پاش تهیه کنید و سپس آن را با مایع تمییز کننده و آب مخلوط کرده و به راحتی مگس یا پشه ها را مورد هدف قرار ببدهید. در این روش مایع باعث به هم چسبیدن بال ها و در نهایت مانع از پرواز آن ها می شود البته این روش باعث کشته شدن آنها نمی شود.

photo_2016-05-25_16-05-43
روش دوم : آشپزخانه را تمیز نگه دارید

همه ی مواد غذایی در دسترس اعم از کیک ها میوه ها غذاهای باقی مانده و … را از دسترس دور کنید هرجا این مواد غذایی حضور داشته باشند مگس ها هم حضور خواهند داشت.
• ظرف هایی که در آن ها غذا میل می کنید را بشویید
• غذا ها و میوه های فاسد شده رو دور بریزین مگس ها در این مواد فاسد تخم گذاری می کنند و تعدادشون افزایش پیدا می کند
• درب سطل های آشغال را همیشه بسته نگه دارید

photo_2016-05-25_16-05-18

روش سوم : تاریک کردن محیط

قبل از ادامه دادن مراحل این نکته را باید متذکر شویم که به راحتی پشه ها را با هدایت به سمت نور می توانید به سمت بیرون از خانه هدایت کنید

۱.  اول همه ی پرده ها رو بکشید . درب اتاق ها ها را هم ببندید
۲. حال درب یا پنجره که معمولا به سمت بیرون و خارج از خانه است را باز کنید تا بادیدن نور کوچه و خیابان یه سمت بیرون هدایت شوند

photo_2016-05-25_16-05-27
روش چهارم: استفاده از سرکه

۱. یک قوطی شیشه ای یا پلاستیکی (یا هر جنسی) پیدا کنید و تا نصف از سرکه سیب پر کنید.
۲. چند تا سوراخ که مگس ها بتونن ازشون رد بشن روی درب آن ایجاد کنید.
۳. حالا قوطی رو در مکانی که مگس ها هستن قرار بدید
۴. مگس ها جذب بو میشن و وارد قوطی میشن ولی آنقدر باهوش نخواهند بود که درب کوچکی که از آن وارد شده ایند را پیدا کنندو پس از مدتی سرکه سیب به کار ان ها پایان خواهد داد
۵. قوطی رو بعد از مدتی تمیز کنید و دوباره اگه باز هم مگس ها پیدا شدند استفاده کنید.

photo_2016-05-25_16-05-48
روش پنجم: ساخت تله

 ابتدا یک مایع چسبناک و شیرین درست می کنیم به این صورت که مقداری آب و شکر رو میجوشانیم تا غلیظ و سفت شود و تقریبا شبیه به عسل شود، حالا یک تیکه پارچه پیدا کنید و به این مخلوط آغشته کنید و بعد این پارچه رو در مکانی که مگس ها هستن آویزان کنید. به دلیل اینکه مخلوط شیرین است،  مگس ها بهش جذب آن می شوند و چون چسبناک است به آن میچسبندپس  از مدتی که مگس ها زیاد شدند پارچه رو به طور مناسب دور بیندازید

photo_2016-05-25_16-05-58
روش ششم : استفاده از اسپری ها 

همچنین شما می توانید از اسپری های مخصوص این کار هم استفاده کنید که از قدیم مورد استفاده قرار میگرفته است، ولی به خاطر مشکلاتی که ممکن است برای تنفس شما ویا مسمومیت مواد غذایی ایجاد کند خیلی این روش مخصوصا در داخل منزل توصیه نمی شود

روش هفتم : استفاده از توری برای پنجره ها

اگه پنجره های شما توری ندارند به محض باز شدن یک شاه راه برای مگس ها و حشرات به حساب می آبند تا وارد منزل شما شوند، مقداری توری تهیه کنید و پنجره ها را با آن ها کاور کنید تا از همان مبدا مانع از ورود این مگس ها به داخل منزلشوید و نیاز به کار های دیگر نباشد.

photo_2016-05-25_16-06-05
روش هشتم: استفاده از گیاهانی که مگس ها و پشه ها رو دور میکنن

شما می توانید با استفاده از یک سری از گیاهان این مهمونای ناخوانده را دور کنید این گیاهان را در ورودی منزل قرار دهید تا پشه ها با استشمام بوی این گیاهان از ورود به خانه منصزرف شوند. یکی از این گیاها نعنا ست. نعنا رو دم درب یا پنجره قرار دهید و مثل یک حفاظ مانع از ورود حشرات و مگس و پشه به داخل خانه شوید. همچنین می توانید مقداری نعنا را خورد کرده و در مکان های نزدیک پنجره قرار دهید. علاوه بر نعنا از استخطوس و پونه هم به صورت مشابه می توانید استفاده کنید.

photo_2016-05-25_16-06-07

منبع: WIKIHOW

Sending
User Review
2 (16 votes)

8 نظر

 1. لااقل یا نام منبع رو ذکر کنید، یا با یه کراپ ساده نام منبع رو از رو تصاویر ببرید… شرم‌آوره

  • دوست عزیز. منبع با فونت درشت و لینک دادن به سایت مرجع در تک تک پست ها منجمله این پست درج شده است. با دقت مطالعه کنید. موفق باشید

 2. من از روش تله تون استفاده کردم ولی محلول اب و شکر بصورت همون قند یا یه جسم جامد درمیاد و سفت میشه

 3. ممنون از همه دوستانی که هر چه برای خود میپسندند برای بقیه هم میپسندند و هر چه برای خود نمیپسندند برای بقیه نیز نمیپسندند و همانند خود برای هر جاندار دیگری حق زندگی کردن قائلند، که برای بنده حقیر خیلی قابل احترام هستند و در نمازهایم دعاگویشان هستم.
  انسان با عقل (این سرمایه گرانبها ) میتواند بجایی برسد که بدون از بین بردن جانوران خود را از گزند آنها مصون دارد و این خیلی عجیب و دور از تصور نیست، وسیله ای که بشر را حتی تا کره ماه رساند و او را از مرز ناممکن ها عبور داد، لذا کافیست بکمک این گنجیه (قدرت تفکر ) و با مقداری درک و توجه به این مهم (رعایت حریم و حقوق دیگر مخلوقات ) زندگی مسالمت آمیزتری را نسبت به انسان پیشین برای خود و سایر جانداران در این سیاره سبز فراهم کنیم و با فاصله گرفتن از زندگی خودپسندانه این بار به معنای واقعی خود را لایق مقام خلیفه الارض نماییم.
  پرودگار مدبر این گنجینه پرارزش (عقل) را برای صرف در اموری بی ارزش و رسیدن به اهدافی کوچک قرار نداده بلکه جهت رسیدن به ارزش های انسانی و کمال مثل برقرای عدالت آفریده است.

  زنده یاد سهراب سپری چه زیبا فرمودند:
  و نخواهید مگس از سر انگشت طبیعت بپرد و….

  حتما سرچ کنید، بسیار زیباست

  ومن الله التوفیق

 4. انشاالله اینجا مجالی باشد تا روشی مسالمت آمیزتر ( بدون کشتن) جهت رهایی از مگس ها برایتان عرض کنم روشی که عملا خودم از آن استفاده کرده ام.
  همیشه با مقداری اطلاعات از زندگی و ویژگی های جانوران و روانشناسی آنها میتوان خیلی کارها کرد. همانطور که قبلا خدمتتان عرض کرده بودم بکمک قدرت تفکر خیلی کارها در دست انسان مثل موم نرم می شود.

  ابتدا همانطور که دوستان فرمودند پنجره ها را توری بزنید و نظافت را رعایت فرمایید.
  و اما بغیر از پنجره ها سایر منافذ را که عبور مگس از آن ممکن است مسدود فرمایید چون بوها آنان را به سمت منافذ میکشاند، (و برعکس برای خروج رفتن به سوی نور را راه میدانند ) حالا که همه راه های ورود را بسته ایم فقط گاهی ممکن است هنگام ورود و خروجمان از درب خانه چند تایی از مگس ها وارد خانه شوند چون قبلا رد بوها آنها را به نزدیکی درب کشانده و آنها آماده اند، لذا هنگام باز شدن درب آنها جهت داخل را انتخاب میکنند اما حالا دیگر کنترل این تعداد کم از آنها خیلی مشکل نیست.

  که روش خود را در همینجا خدمتتان عرض میکنم:

  بنظر میرسد که قدرت بینایی مگس ها طوری نیست که اجسام تقریبا بی رنگ مانند نایلون های بدون رنگ و شیشه را به وضوحی که ما میبینیم ببینند و بنده خود بارها بسادگی از این ویژگی با موفقیت استفاده کرده ام فقط باید لطف فرمایید مقداری زمان بگذارید که خدمتتان توضیح میدهم:
  هنگامی که مگسی روی سطح مناسبی نشسته یک نایلون بی رنگ را به طوری که دهانه آن باز است و ته آن در دست ماست به آرامی به آن نزدیک مینماییم، سعی شود مگس وسط قرار گیرد و لبه های نایلون از آن دور باشد تا متوجه نشود جالب است که اگر این کار را با ظرافت و مهارت و حوصله انجام دهید مگس حتی شک هم نخواهد کرد. زمانی که نایلون بر روی آن قرار گرفت و با دقت دهانه نایلون را جمع میکنیم حال یک مگس به دام افتاده داریم، که آن را به سوی پنجره برده و رهایی میبخشیم. از بعضی ظروف شیشه ای مناسب هم میتوان استفاده کرد که پس از به دام انداختن میتوان با بردن یک ورق کاغذ به زیر ظرف راه فرارش را بست تا برای رهایی انتقال دهیم.

  نکته: توجه داشته باشید زمانی که مگس ها پشت شیشه پنجره های نور گیر گرفتار شده باشند این روش کاربرد ندارد چون مگس ها به جهت نور حرکت میکنند اما نایلون شما سمت تاریکیست. آنها تنها راه رهایی را حرکت به سمت نور میدانند لذا زبان بسته ها از ترس و دیوانه وار خود را به شیشه میزنند و به سمت نایلون شما نمی آیند که در این جا لازم است طور دیگری کمکشان فرمایید. و دانستن همین مسئله (عکس العمل رفتاری در برابر نور ) و آگاهی از روانشناسی این موجود در مورد نور هم ما را برای کشف روش هایی دیگر برای مهار مسالمت آمیز آن یاری مینماید، ممنون از توجهتان.

  درود بر انسانهایی که برای زندگی همه موجودات همانند زندگی خودشان ارزش قائلند و

  من الله التوفیق

دیدگاه