زمان ارزشمند ترین و کمیاب ترین منبع هر انسانسیت و مدیریت زمان به طور موثر می تواند ایجاد کننده تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. در این مقاله مشاوران زیر نحوه مدیریت روزشان برای بهینه سازی  موفقیتشان در کسب و کار و زندگی شخصیشان را با شما به اشتراک گذاشته اند.


چگونه مدیریت زمان داشته باشیم ؟ (7 نکته از زبان جیم ران)


 

کاری کنید که سایرین اولیت های شما را بپذیرند

به گفته  آقای Grant Cardone متخصص فروش و سازنده یک امپراتوری املاک و مستغلات 750 میلیون دلاری و همچنین پرفروش ترین نوسینده روزنامه آمریکایی  The New York Times:

برای کنترل و به حداکثر رساندن وقت خود، برای بیرون کشیدن هر فرصتی از آن، باید قدردان هر آن چه که دارید باشید. کنترل زمانتان را خودتان به دست گرفته و کنترل آن را دست دیگران ندهید.  با خانواده، دوستان، همکاران و کارکنانتان بر سر مهم ترین اولویت هایتان به توافق برسید در غیر این صورت، این آن ها هستند که شما را به مسیرهای مختلف می کشانند. در واقع زمانی که این کار را انجام می دهید، قادر خواهید بود تا زمانتان را بهتر کنترل کنید.

پیشنهاد می شود که قبل از طلوع خورشید بیدار شوید و تمام روز خود را مشغول نگه دارید.

زمان  دو  حالت دارد، باید روی آن سرمایه گذاری کرد و یا به هدر می رود. بهتر است که هیچ برگه ای از تقویمتان را سفید نگه ندارید.

برای خودتان، خانواده تان و کسب و کارتان وقت ایجاد کنید، همچنین برای انجام کارهایی مانند نوشتن اهدافتان، کار کردن، پیاده روی با بچه هایتان و جلساتتان.  در واقع برای این که سرتان را شلوغ کنید، شلوغ نباشید. برای پربار بودن کار کنید و زندگی رویاییتان را بسازید.

یک تقویم خوب تهیه کنید

به گفته آقای Scott Shainman  رئیس شرکت Getac North America که توانست این شرکت را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان لپ تاپ و نوت بوک در جهان تبدیل کند:

داشتن یک تقویم خوب کلید اصلیست. در واقع شما به تقویمی احتیاج دارید که به سبک زندگی و نحوه ای که اطلاعات را پردازش می کنید بخورد. برنامه Fantastical که ترکیبی از جلسات و کارهای روزمره به راحتی این کار را برای شما انجام می دهد. در حالی که شاید بیش از 20 مورد کار برای هر روزتان داشته باشید ، می توانید هر روز دو تا از کارهای اصلیتان را داخل آن تنظیم کنید. هدف این است که به دقت روی آن ها تمرکز کنید تا اطمینان حاصل کنید که با عجله انجام داده نشده و به طور کامل انجام شوند. مثلا شاید بهترین روزهایتان روزهایی باشند که ساعت 6:30 صبح به باشگاه می روید. حداقل اگر روزتان خوب پیش نرود، حداقل برای سلامتیتان ورزش کرده اید.


چگونه از تقویم گوگل استفاده کنیم؟ ( + تقویم شمسی و فارسی کردن تقویم گوگل )


زمانی که در بهترین وضعیت ذهنی هستید، کارهای روزتان را برنامه ریزی کنید

Natalie Ellis ، برنده پیاپی  جایزه کارآفرینیان و مدیر عامل شرکت BossBabe، بزرگترین جامعه آنلاین زنان بلند همت در جهان با درآمد فزاینده شش رقمی در ماه:

زمانی که صحبت از پر بازده بودن می شود، سلامت ذهن همه چیز است. بنابرین سالم سازی ذهن می تواند به عنوان یک نقطه شروع بوده و  ماهیت نحوه ساخت روزتان، رژیم گرفتنتان و سبک زدنگیتان را بسازد. اگر اول صبح در بهترین حالت روحیتان هستید، می توانید بسیاری از تصمیمات مهم زندگیتان را در آن زمان بگیرید.

به جلساتی که صرفا ضروری نیستند نه بگویید و  هر روز چند ساعت از تقویمتان را برای کارها هدفمندتان (استراتژیک) و بالاتردن بردن سطح کارهایتان کنید. کار کردن در عوض کسب و کار حیاتی است، و شما باید بدان اهمیت بدهید.

 یک کار را تعیین کنید

Thomas Le Maguer پدر 4 فرزند،  مدیر عامل و بنیان گذار بازاریابی الکترونیک و مدیر عامل و بنیان گذار Integrity.one که به  مشتریان کمک کرده اند تا  درآمد بیش از 35 میلیون دلار به دست آورند.

هر دقیقه از زندگی شما مهم است، بنابراین اولیت های زندگی و نتایجی که می خواهید را تعیین کنید. هر روز صبح از خود بپرسید که چه کاری برای پیشرفت و حرکت رو به جلو باید انجام دهید؟ دنبال چیزی باشید که بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد، ارزش دراز مدت داشته باشد و کارها را برایتان آسان تر کند.  اغلب اوقات، این فرآیند فوری نیست، بنابراین  این موارد را در تقویمتان برنامه ریزی کنید.

به عنوان مثال اگر صاحب یک شرکت هستید، از ساعت 8 تا 10 صبح را صرف کارهایی که باعث پیشرفت شرکتتان می شوند کنید. سپس آن کار خاص برای پیشرفت در هر حوزه از زندگیتان شخصیتان را نیز معین کرده و این کار را برای خودتان تبدیل به یک عادت کنید. به عنوان مثال  شاید آن کار خاص در ضمینه ارتباط گرفتن بیشتر با خداوند، مدیتیشن باشد. و یا برای سلامتیتان کارهایی مثل دویدن، رفتن به باشگاه و یا رفتن به دکتر کایروپرکتیس باشد. شاید هم از نظر شما این کار با بازی با بچه هایتان باشد، و گذراندن اوقات شاد و خندادن آن ها باشد.

 

 فرصت ها و عملیات را جدا کنید

Sharran Srivatsaa سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت Kingston Lane یک پلتفرم اجرایی تکنولوژی در ضمینه  املاک و مستغلات؛

هر مدیر عامل و کارآفرینی که می بینید دوست دارد که زمان بیشتری داشته داشته باشد.  به گفته او توصیه می شود که سیستم بهره وری شخصیتان را روی موبایلتان نصب کنید.  او  برای بیش از یک دهه  از سیستم  خاص خود استفاده می کند، که صدها میلیون دلار درآمد برای شرکت های او ایجاد کرده است. مثلا می توانید روزتان را به دو بخش مجزا تقسیم کنید. مثلا صبح ها را برای فرصت ها (رشد، فروش و نفوذ) و بعد از ظهرها را برای عملیات (تحویل، پیگیری و لذت بردن) اختصاص دهید. ساده ترین راه این است که لیست کاری روزانه خود را به این ترتیب جدا کنید.

 در واقع این روش باعث ایجاد یک ترکیب سالم از فرصت های جدید برای رشدتان می شود و این در حالی  است که به  تعهدات تحویل شرکت شما و یا سایر کارهای دیگر شما لطمه ای وارد نمی شود. البته روزهاییم وجود دارند که ممکن است روی برنامه پیش نروید،  اما اگر  بتوانید سعی کنید تا  این کار را به صورت پیش فرض انجام دهید،  بلافاصله پیشرفت رو افزون آن را در زندگیتان خواهید دید.

تمرکز بر فعالیت های تولید سود

Billy Gene Shaw III بنیان گذار و مدیرعامل Billy Gene Is Marketing  که یکی از بزرگترین تأثیرگذارترین (اینفلونسرها)  بازاریابی آنلاین، مربیان و فعالان در این ضمینه است.

در درجه اول،  ایجاد تعادل بین کار و زندگیتان را فراموش کنید. شاید هر کارآفرین موفقی که ملاقات کرده اید، در یک برهه خاص زمانی از زندگیش، تمام زمان خود را فقط  وقف کار بر روی کسب و کارش کرده باشد.  در واقعی این دسته از آدم ها دست به ادغام کار و زندگی خود میزنند،  یعنی کارشان تبدیل به زندگیشان شده  و زندگیشان تبدیل به کارشان می شود.

آقای Billy Gene در این باره می گوید که او به عنوان یک مدیرعامل، زمان خود را طوری مدیریت می کند که نسبت به فعالیت های سودمند  (PPAs) شرکت خود آگاه بماند. وبسایت  Billy Gene Is Marketing زمانی بیشترین پول را کسب می کند که یک ویدیوی فروش را به چشم میلیون ها مخاطب رسانده و یا میزبانی آموزش یک سمینار زنده مقابل هزاران نفر راه به عهده بگیرد. او همیشه وظایف خارج از PPA های خود را به زمانی دیگر محول می کند، چون هزینه هر  فرصت را گران می شمارد.

کارهایتان را به دیگران بسپارید

 خانم Gail Corder Fischer معاون اجرایی Fischer & Company، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه املاک و مستغلات که راه حل های مشاوره، کارگزاری و تکنولوژیک  نیز ارایه می کند.

به گفته خانم Gail Corder Fischer: ” من سه چیز را درباره زمان می دانم. اول این که زمان هیچ وقت نمی ایستد. دوم این که زمان تنها چیزیست که نمی توانیم کنترلی روی آن داشته باشیم و سوم این که ما فقط می توانیم بر روی نحوه گذراندن زمانمان کنترل داشته باشیم.” پس وقت خود  را صرف انجام کاری کنید  که به شما کمک کند تا بهترین کار ها را انجام دهید. مثلا روزتان را با یک تمرین ورزشی خوب شروع کنید، اخبار ببینید، روزنامه مطالعه کنید و درباره بیزنس بخوانید.

در واقع خیلی از افراد همیشه لیستی از کارهای انجام نشده در لیست کارهایشان دارند. شاید دوست داشته باشید تا کارهایتان را به روش خودتان انجام دهید و کارهایی که می توانید انجام دهید را به عهده دیگران نیاندازید. اما لازم است تا بیاموزید  که هر آن چه را که به  بهترین نحو استفاده شما از زمان لطمه وارد می کند را نادیده بگیرید. در واقع این روش حسابی روال کاریتان را عوض می کند و باعث حرکت رو به جلوی شما می شود. اگر در سمت رهبری عده ای از افراد هستید، این وظیفه شماست تا باعث رشد کارمندانتان شوید. پس از سپردن کارهایتان به دیگران نترسید و آن را بپذیرید و به تیمتان در انجام درست وظایف محوله بدانها اعتماد کنید.

زندگی لپ تاپی را بپذیرید

Jason Hall ، نویسنده، بنیانگذار و مدیر عامل Five Channels که  در سال 2018، درآمد 30 میلیون دلاری برای مشتریان  خود تولید کرد.

تصور کنید که شما باید در یک زمان هم  در دسترس مشتریانتان و هم در دسترس تیمتان باشید. اما خوب همه افراد یک زندگی شخصی خارج از محیط کار نیز برای خود دارند و این که برای خود زمان بگذارید بسیار امر مهمیست.  خوشبختانه ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم و کسانی که قادر به استفاده از “شیوه زندگی لپ تاپی”  هستند می توانند کار و زندگی شخصی خود را با یک دیگر  ترکیب کنند.

 در واقع Jason Hall همیشه از همین روش برای خود و  خانواده و دوستانش استفاده می کند  و هیچ کس نمی تواند به او بگوید که  زمانی که روی یک قایق سفریست یا در ساحل است و یا مشغول  به سفر است، قادر به انجام  کارهای مهم خود نیست. مدیران اجرایی نباید بر تعداد ساعت هایی که کار می کنند متمرکز باشند و  در عوض باید  تمرکز خود را  بر  روی بهره وری از ساعت ها و وظایفی است که بیشترین بازده را برایشان ایجاد می کنند بگذارند.

 

شما کاربران هاو کن یو برای مدیریت روزانه کار های خود می توانید از اپلیکیشن های زیر که قبلا در قالب مقاله ای معرفی شده اند برای بهره وری هرچه بیش تر کمک بگیرید.


بهترین اپلیکیشن ها برای مدیریت انجام کار های روزانه to do list


 

آیا شما هم دوست دارید تا راهکارهای خود را مانند افراد بالا بازگو کنید؟ اگر شما هم یک کارآفرین با تجربه هستید، نظرات خود را در بخش نظرات  با ما به اشتراک بگذارید.