چگونه از زمان خود بیشترین بهره را ببریم؟ چگونه می توانیم به همه کارهای خود رسیدگی کنیم؟

www.howcanu.com چگونه زمان واقعی خود را مدیریت کنیم ؟

احتمالا این مبحث قبلا آنقدر برای شما مهم بوده است که در برخی از مراحل زندگی به کلاس های مدیریت زمان مراجعه کرده باشید، درباره آن کتاب خوانده باشید و سعی کردید از یک برنامه الکترونیکی یا کاغذی برای سازماندهی، تعیین اولویت و برنامه ریزی روز خود استفاده کنید. “چرا باین دانش و ابزار ها” ممکن است از خودمان بپرسیم “آیا هنوز احساس می کنیم نمی توانیم همه کارهایی را که باید، انجام دهیم؟”

پاسخ ساده است، همه چیز هایی که تا کنون درباره مدیریت زمان خوانده اید و آموخته اید، اگر به چند نکته مهم توجه نکنید، کاملا اتلاف وقت است زیرا کار نمی کند و به کار گرفته نمی شود.

قبل از این که حتی بتوانید زمان را مدیریت کنید، باید یاد بگیرید که زمان چیست. “نقطه یا دوره ای که همه چیز اتفاق بیفتد”. به زبان ساده تر زمان آن است که مسائل اتفاق بیفتد.

دو نوع زمان وجود دارد: زمان ساعت و زمان واقعی. در زمان ساعت، ۶۰ ثانیه در یک دقیقه، ۶۰ دقیقه در یک ساعت، ۲۴ ساعت در روز، و ۳۶۵ روز در سال وجود دارد. همه زمان ها به همان اندازه که هستند عبور می کنند، وقتی کسی ۵۰ سالش می شود، دقیقا ۵۰ ساله است، نه بیشتر نه کمتر.

در زمان واقعی، تمام زمان نسبی است. بسته با آن کاری که شما میکنید زودگذشته یا به سختی می گذرد. دو ساعت در اداره وسایل نقلیه موتوری می تواند ۱۲ سال احساس شود. با این وجود کودکان ۱۲ ساله ما تنها دو ساعت رشد کرده اند.

شما واقعا در کدام زمان که جهان را توصیف می کند زندگی میکنید، زمان واقعی یا زمان ساعت؟

دلیل این که سیستم مدیریت زمان کار نمی کند این است که این سیستم ها برای مدیریت زمان ساعت طراحی شده اند. زمان ساعت بی ربط است و شما در زمان واقعی زندگی میکنید یا حتی به زمان ساعت دسترسی ندارید. جهانی که در آن در زمان سرگرمی شما زمان پرواز می کند و یا هنگام پرداخت مالیات زمان شما به سختی می گذرد.

خبر خوب این است که زمان در ذهن شماست. در بین دو گوش شما قرار دارد. شما آن را ایجاد می کنید و هر چیزی که شما ایجاد می کنید را می توانید مدیریت کنید. وقت آن رسیده است که تفکرات خرابکاری و محدودیت خودتان را، “زمان کافی ندارم” یا امروز زمان مناسبی برای ایجاد یک کسب و کار یا مدیریت کسب و کار نیست را از بین ببرید.

تنها سه راه برای صرف وقت وجود دارد: افکار، گفتگو ها و اقدامات. صرف نظر از نوع کسب و کار شما، کار شما از این سه جزء تشکیل شده است.

به عنوان یک کار آفرین، کار شما ممکن است اغلب قطع شود یا به جهت های مختلف کشیده شود. در حالی که شما نمی توانید این وقفه را از بین ببرید، می توانید بگویید که چه میزان زمان صرف این وقفه می کنید و چه میزان زمان صرف افکار، گفتگو ها و اقدامات می کنید که شما را به موفقیت میرساند.

www.howcanu.com چگونه زمان واقعی خود را مدیریت کنیم ؟

۱۰ تکنیک برای تبدیل شدن به مدیر زمان خود:

www.howcanu.com چگونه زمان واقعی خود را مدیریت کنیم ؟

1برنامه ریزی و ثبت تمام افکار،گفتگو ها و فعالیت های خود برای یک هفته.

این کار به شما کمک خواهد کرد که بدانید در طول یک روز چه کارهایی را می توانید انجام دهید و لحظات گرانبهای شما کجا صرف می شود. شما خواهید فهمید که چقدر زمان واقعی صرف بوجود آمدن نتایج کرده اید.

2هر گونه فعالیت یا گفتگویی که باعث موفقیت شما می شود باید یک زمان اختصاصی به آن داده شود.

لیست کارهای اجرایی طولانی و طولانی تر می شوند تا جایی که غیر قابل اجرا هستند. بصورت یک روزنامه نگار کار کردن. قرار های ملاقات را با خودتان تنظیم کنید و بلوک هایی را برای گفت و گو ها واقدامات پر اهمیت و مهم ایجاد کنید. برای این قرار  ملاقات ها نظم و انضباط داشته باشید.

3برنامه ریزی برای صرف حداقل ۵۰ درصد از وقتتان برای زمانی که درگیر افکار، گفتگو ها و اقدامات هستید زیرا بیشترین نتایج را برای شما بوجود می آورید.

4برنامه ریزی زمانی برای وقفه ها

زمان را برای آنچه که انجام می دهید تنظیم و برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال معنی “ساعات اداری” را ببینید: ساعت اداری راه دیگری برای گفتن “وقفه های برنامه ریزی شده” نیست؟

5هر روز ۳۰ دقیقه برای برنامه ریزی برنامه روزانه تان  قرار دهید.

روز خود را آغاز نکنید تا زمانی که برنامه زمانی خود را کامل کنید. مهمترین زمان روز شما وقتی است که برنامه زمانی خود را تنظیم می کنید.

6پنج دقیقه قبل از هر تماس و وظیفه ای تصمیم بگیرید که می خواهید از آن چه نتیجه ای بگیرید.

این به شما کمک خواهد کرد که قبل از شروع هر کاری موفقیت را ببینید که چگونه به نظر می رسد. و همچنین وقت کمتری را از دست خواهید داد. پنج دقیقه بعد از هر تماس و فعالیت را برای تعیین این که آیا نتیجه مورد نظر شما بدست آمده است یا نه قرار دهید. اگر بدست نیامده، به چه چیزی توجه نشده است؟ چکاری انجام دهید که در تماس ها و فعالیت های بعدی به آن توجه کنید؟

7یک علامت “کامل نشدن” بگذارید برای فعالیت ها تا زمانی که کاملا انجام شوند

8پاسخ ندادن به تلفن به دلیل زنگ آن و به ایمیل به دلیل مشاهده آن

قطع ارتباط پیام فوری. فورا توجه مردم را به خود جلب نکنید، مگر این که کسب و کار شما نیاز مند این باشد که پاسخ پیام ها و تلفن های فوری را بدهید. در عوض یک برنامه زمانی برای پاسخ به تلفن ها و ایمیل ها برنامه ریزی کنید.

9مسدود کردن کار هایی که باعث حواس پرتی می شوند مانند فیس بوک و دیگر صفحات اجتماعی

مگر این که از آن به عنوان ابزاری برای کسب و کارتان استفاده می کنید.

10به یاد داشته باشید که انجام همه چیز غیر ممکن است.

همچنین بیاد داشته باشید که شانس ۲۰ درصد بر نتایج تاثیر دارد و ۸۰ درصد اصلی آن که باعث ایجاد نتایج می شوند افکار، گفتوگو ها و اقدامات می باشند.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

۱ دیدگاه

دیدگاه