اکثر مدیران در رابطه با مبحث مدیریت درونگرا هستند و تمام تمرکزشان بر روی اتفاقات و شرایطی است که درون دفتر اتفاق می افتد. به عنوان مدیر، ترجیح بر این است که بگذارید بار کاری تان، شما را پشت میز نگه دارد. اما این اتفاق به هیچ عنوان برای یک مدیر و هر صاحب کسب و کاری خوب و خوشایند نیست. در اینجا 8 دلیل به شما ارائه می شود تا بتوانید کمی برونگرا تر باشید و بر اتفاقات خارج از دفتر و حوزه کاریتان هم تمرکز داشته باشید و چیزی که از شما یک مدیر متفاوت می سازد.

یکی از اتفاقاتی که لازم است یک مدیر عامل به موازات رشد و توسعه ی شرکت و مجموعه اش انجام دهد برونگرایی است. برونگرایی در اینجا اشاره به شخصیت ندارد و بیش تر بر روی نحوه مدیریت و اداره محیط کاری تمرکز می کند.

 یک CEO که تجربه ی کار با تیم های راهبری شرکت های استارتاپی را دارد، چالش های مهمی را برای بسیاری از مدیران عامل متصور است. تجربه ی این دست مدیران به صورت مجموعه ای برای مدیران تازه کار گرد آوری شده است که در این مقاله به آن می پردازیم.

این موارد در مورد مدیران عاملی که مؤسس و سرمایه گذار شرکت هستند بیشتر صدق می کند. این مدیران باید مشکلات بیرون از شرکت و تیم را بهتر بشناسند و در مواجه با آن ها از هر فردی دیگری بیشتر آمادگی داشته باشند.

از چالش های اصلی هر مدیریتی شناخت مشتریان و رقبا است که چگونه در یک تعامل قرار است بر روی این دو مورد تمرکز کنند. مطمئنا از پس هر دوی این  وظایف از داخل دفتر بر آمدند کار سختی است و شاید نشدنی،  تنها راه برای انجام این کار این است که از دفتر کارتان بیرون بیایید و وارد بازار شوید. در این مقاله  8 راه برای مدیران ارائه می شود تا بتوانند بر عادت وقت گذرانی بیش از حد در دفتر کار غلبه کنند.

وقت گذاشتن برای مشتریان و ارباب رجوع

علی رغم تمام تعامل و ارتباطی که از طرق مختلف با مشتریان دارید نیاز است که برای پیش برد اهدافتان گاهی خودتان به بیرون از شرکت بروید و خودتان را در جایگاه مشتری قرار دهید تا بتوانید با تمامی چالش های و نکات منفی و مثبت کارتان از دید یک مشتری آگاه شوید. با مشتریان نیز صحبت کنید و سعی کنید نقطه نظرشان را در رابطه با محصول و یا خدمات خود جویا شوید.

به ملاقات کارکنان و اعضای تیمتان بروید

بسیاری از مدیران در رابطه با اطلاعات ارزشمندی که مدیران زیر دستی و سایر کارمندان در اختیار دارند بی اطلاع هستند. آن ها نمی دانند که استفاده مستقیم از تجریه و اطلاعات این افراد تا چه اندازه می تواند در پیشبرد اهداف سازمان و تیم موثر و تاثیر گذار باشد. اما از درون دفترتان به سختی می توانید به این اطلاعات دست پیدا کنید. باید شخصیا به سراغشان بروید و این موارد را از زیر زبانشان بیرون بکشید.   حقیقت این است که احتمالا آنها با بسیاری از رقیبان شما و حتی به طور مستقیم با مشتریانتان هم کار می کنند و اگر روی شما بخوبی حساب کنند تمایل بیشتری دارند تا در مورد دیدگاه ها، تغییرات و گرایشات با شما وارد بحث شوند.

با رقیبانتان ملاقات کنید

این مورد خلاف روال عادی به نظر می رسد، اما ملاقات با رقیبان می تواند بسیار مدبرانه باشد. در حالیکه برخی از رقیبانتان به صورت معمول از ارتباط با شما خود داری می کنند ولی ، بسیاری از مدیران هم غافلگیر می شوند که برخی از رقیبان تا چه حد باز عمل می کنند و از شما دعوت می کنند تا به ملاقات آنها بروید و عملکردشان را ببینید. داشتن این دیدگاه که هر شرکتی منحصر به فرد است و جایگاه ویژه ی خودش را دارد به شما این امکان را می دهد تا اطلاعاتی که به هر دو طرف کمک می کند تا موفق تر شوند را ببینید و به اشتراک بگذارید.

در جزئیات کاری و سازمانی خود ورود کنید

سازماندهی های صنعتی می توانند رویدادها، کنفرانس ها و برنامه هایی را ایجاد کنند که در مورد آنچه که در بازارتان در حال وقوع است نگرشی را به شما بدهد. گروه های فعال گردهمایی های خصوصی و عمومی را با رهبران برگزار می کنند تا در مورد مسائل بحث کنند و تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند.

اگر واقعا می خواهید در این گروه ها نفوذ کنید، با گرفتن نقش رهبری در گردهمایی ها شرکت کنید، وارد هیئت مدیره شوید یا به صورت داوطلب در کمیته ای خدمت کنید.

تماس های فروش را برقرار کنید

یک راه عالی دیگر برای دیدن بازار این است که تماس های فروش را بر قرار کنید. دیدن اینکه مشتریان احتمالی چگونه به پیشنهاد شما واکنش نشان می دهند، شنیدن نگرانی های آنها و فهمیدن اینکه چگونه تصمیم گیری می کنند چیزهای زیادی را در مورد آنچه در صنعت شما در حال وقوع است به شما می گوید.

رمز کار در اینجا این است که از کُوچ کردن فروشندگانتان خودداری کنید و در پس زمینه بمانید. اگر شروع به مداخله در کار فروش کنید، موقعیت دیدن تصویر بزرگتر را از دست می دهید.

در یک پنل صنعتی حضور داشته باشید

اگر از سخنرانی خجالت می کشید، پنل ها یک راه عالی برای بر قراری تماس بدون استرس است. بسیاری از صنایع رویدادهایی با موقعیت های پنل دارند. اگر می خواهید آن را امتحان کنید، پنل خودتان را حول موضوعی که به آن علاقمندید راه اندازی کنید و مدیر آن باشید.

از  دانشگاه ها و مراکز آموزشی بازدید کنید

دانشگاه ها و مراکز اموزشی همیشه به دنبال این هستند که افراد حرفه ای در برنامه هایشان شرکت کنند. که می تواند به سادگی حضور به عنوان سخنران میهمان باشد یا به اندازه ی برگزاری یک دوره ی کامل متعهدانه باشد. در اینجا هدف تعامل با اساتید و دانشجویان این است که ببینید چه موضوعات و ایده هایی در نسل بعدی در حال مباحثه است. با این موارد اشنا شوید و سعی کنید در رابطه با سیاست گذاری های بلند مدت این موارد را در نظر داشته باشید.

مراکز دولتی و خصوصی را فراموش نکنید

حضور و همکاری با سازمان ها و ارگان های دولتی و یا حتی شرکت های خصوصی دیگر می تواند شانس ها و موقعیت های فراوانی را برای شما به وجود بیاورد. به مراکز دولتی مرتبط و یا مشایه کسب و کار خود بروید و سعی کنید با گوش زد کردن موارد منفی و نواقص کارشان به آن ها کمک کنید و بعد به دنیال همکاری با این نهاد های دولتی و استفاده از تسهیلات دولتی برای پروزه های مشترک باشید تا از این طریق پروزه ها و اهداف بزرگتری را با کمک شرکت خود انجام دهید و تجربه کنید. این مراکز دولتی و خصوصی شانس ها و موقعیت های فراوانی را برای همکاری برای شما به وجود خواهند آورد.