چگونه فایل ها را با سرعت بالا از گوشی به کامپیوتر منتقل کنیم؟ آیا واقعا امکان پذیر است این کار را بدونه اتصال گوشی به کامپیوتر انجام دهیم؟ حتما شما روزانه بار ها و بارها تصمیم به انتقال انواع فایل از کامپیوتر به گوشی می گیرید ولی این کار به خاطر مدت زمانی که برای آن لازم است و این انتقال بسته به کلاس حافظه داخلی یا جانبی گوشی به درازا می انجامد ممکن است کمی خسته کننده باشد. اینبار در هاو کن یو این کار را بدونه اتصال گوشی و با سرعت چندین برابر انجام خواهید داد.

برای این کار شما به یک سری موارد احتیاج دارید که البته به نظر می رسد اکثر این موارد در دسترس تک تک کاربران هاو کن یو باشد. پس کار سختی پیش رو نخواهید ضمن این که سرعت کار در این روش بسیار بالاست. با اینکه این روش برای گوشی های اندرویدی توضیح داده می شود ولی این اصلا به این معنا نیست که این انتقال سریع فایل ها برای محصولات مایکروسافت و اپل در دسترس نباشد. شرایط کار تقریبا به همین منوال است و تنها نوع اپلیکیشن متفاوت است.

برنامه ها و دستگاه های مورد نیاز:
  • گوشی
  • کامپیوتر
  • مرورگر های گوگل کروم یا فایر فاکس
  • مودم  wifi یا بی سیم
  • اپلیکیشن مورد نیاز بسته به نوع سیستم عامل گوشی
مراحل:

 

1) اپلیکیشن را دانلود کنید:

همانطور که گفته شد برای انجام این کار شما احتیاج به یک اپلیکیشن دارید که اپلیکیشن های مختلفی برای این کار ساخته شده اند. برای گوشی های اندرویدی یکی از بهترین این نرم افزار ها اپلیکیشن “Airdroid” است که این کار را به خوبی و نحو احسنت انجام می دهد. این اپلیکیشن را از لینک زیر می توانید دانلود کنید.

google_play_icon

۲) آدرس زیر را در مرورگر وارد کنید:

پس از نصب اپلیکیشن بر روی گوشی حال نوبت به کامپیوتر شخصی میرسد. همانطور که گفته شد بهترین مرورگر ها برای این کار فایرفاکس و کروم هستند که شما باید یکی از این دو مرورگر محبوب را باز و آدرس زیر را در آن وارد کنید.

web.airdroid.com

پس از وارد کردن این آدرس در هر یک از مرورگر ها شما با تصویر زیر روبه رو می شوید.

photo_2016-06-13_18-19-15

۳) اپلیکیشن را باز و بر روی QR کد بزنید:

دقت کنید در تمامی مراحل کار مودم وایرلس شما میبایست روشن و متصل به اینترنت باشد که البته هیچ حجمی از اینترنت شما برای این کار مصرف نخواهد شد.  پس از اینکه اپلیکیشن را باز کردید حال همانطور که در تصویر مشخص شده است بر روی علامت  QR کدبزنید تا دوربین گوشی فعال شود. حال میبایست تنها دوربین گوشه را به سمت مانیتور کامپیوتر خود برده و در مقابل همین  QR کد در مرورگر بگیرید تا در کسری از ثانیه این ارتباط بر قرار شود. دقت کنید که شاید این مرحله چندین بار احتیاج به تکرار داشته باشد تا اپلیکیشن به این صفحه مرورگر متصل باشد. همچنین راه های دیگری هم برای اتصال علاوه بر  QR کد تدارک دیده شده است که می توانید استفاده کنید. به محض برقراری این ارتباط هم از طریق گوشی و هم مرورگر کامپیوتر خود متوجه این اتفاق می شوید.

photo_2016-06-13_18-26-53

۴) فایل ها را منتقل کنید

پس از برقراری ارتباط در مرورگر با تصویر زیر روبرو می شوید که در آن همانطور که در سمت چپ تصویر مشاهده می کنید تمام اطلاعات موجود در گوشی شما از ویدو ها گرفته تا عکس و موزیک و حتی کانتک ها را می توانید مشاهده کنید و به آن ها دسترسی داشته باشید. به نوعی با این روش تمام اطلاعات و فایل های موجود در گوشی شما در مرورگر در دسترس هستند. حال اگر می خواهید فایلی را از داخل گوشی به کامپیوتر منتقل کنید کافیست آن فایل را از آیکون های موجود در مرورگر پیدا کرده و سپس آن را با زدن بر روی آیکون فلش در زیر هر آیتم دانلود کنید.

photo_2016-06-13_18-19-23

اگر کار دیگری خواستید انجام دهید یعنی فایلی را از کامپیوتر به گوشی منتقل کنید در سمت راست تصویر همانطور که مشاهده می کنید گزینه ای برای این کار تدارک دیده شده است که تنها کافیست آن فایل را درگ کرده و داخل آن بیندازید تا فایل به سرعت به گوشی شما منتقل شود. از ویژگی های این نقل و انتقال فایل ها علاوه بر سهولت سرعت بسیار بالای آن برای انتقال است که کار شما را برای جا به جایی حتی فایل های با حجم بالا بسیار راحت می کند.

photo_2016-06-13_18-19-32

نکات:

  • موارد ذکر شده یکی از قابلیت های این اپلیکیشن هاست و این اپلیکیشن مدیریت کاملی بر روی گوشی از طریق کامپیوتر به شما می دهد.
  • نرم افزار های مشابهی هم برای اندروید برای انجام این کار موجود است که از آن ها هم می توانید استفاده کنید.
  • این اپلیکیشن به هیچ عنوان از حجم و ترافیک شما استفاده نمی کند و تنها از امواج WFI  کمک می گیرد

منبع: هاو کن یو