چگونه از لامپ گلدان بسازیم؟ چگونه از لامپ شمع درست کنیم؟ چگونه از لامپ وسایل تزئینی درست کنیم؟ تمامی این وسایل از یک لامپ بی مصرف که دیگر روشن نمی شود و قابل استفاده نیست قابل تهیه هستند پس با دقت بیشتر با این لامپ های سوخته که دیگر قابل استفاده نیستند بنگرید. امروز در “هاو کن یو” به شما نشان خواهیم داد چه وسایل زیبایی از این لامپ ها می توانید بسازید. با ما همراه باشید.

برای ساخت این وسایل تزئینی زیبا شما به وسایل ساده که در هز خانه اییافت می شوند احتیاج دارید و احتمالا احتیاج به خرید هیچ موردی از بیرون نخواهید داشت. برای انجام کار چون لامپ ها از جنس شیشه های ظریف و شکننده هستند توصیه می شود حتما از دستکش ها کار ضخیم استفاده کنید و همچنین یک عینک ایمنی کمک بگیرید  تا درصورت بروز حادثه صدمه ای به شما وارد نشود.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز:
  • لامپ های رشته ای
  • انبردست
  • پیچ گوشتی
  • دستکش
  • فیتیله
  • الکل
  • پایه فلزی
  • وسایل تزئینی
  • گل و گیاه

 

مراحل :
 آماده کردن لامپ

قبل از اینکه این وسایل کاربردی و تزئینی را بسازید شما احتیاج به ایجاد تغییراتی بر روی لامپ هستید که اینجا در “هاو کن یو ” آن ها را قدم به قدم  و مرحله به مرحله به همراه تصویر بررسی  می کنیم.

۱) قسمت انتهایی لامپ را جدا کنید

ابتدا میبایست با استفاده از کاتر یا چاقو قسمت سربی انتهای لامپ را به آرامی و با دقت جدا کنید. این کار با استفاده از یک کاتر ساده به آسانی قابل انجام است. ابتدا دور تا دور را با کمی فشار ببرید و سپس با استفاده از یک سیم چین یا انبردست آن را جدا کنید.

2) قسمت سرامیکی را بشکنید

حال نوبت به قسمت شکننده سیاه رنگ لامپ می رسد که شما تنها کافیست از سوراخی که بر اثر جدا کردن قسمت سربی ایجاد کردید این ناحیه را با یک پیچ گوشتی با آرامی خورد کرده و بشکنید و کاملا آن را جدا کنید.

3) قسمت شیشه ای داخلی را جدا کنید

حال نوبت به قسمت داخلی لامپ می رسد. پس از اینکه تمامی قسمت سیاه رنگ و شکننده را جدا کردید با استفاده از یک دَم باریک یا انبردست مناسب اقدام به شکشتن و سپس جدا کردن قسمت شیشه ای داخل لامپ که رشته ها به آن متصل هستند بکنید. از پیچ گوشتی هم برای شکستن و خورد کردن ان می توانید کمک بگیرید.

در نهایت باید لامپ به این صورت شود

07

۴) لامپ را بشویید

پس از انجام مراحل بالا بر روی لامپ حال نوبت به اب گرفتن و خارج کردن سایر اجزای از جمله شیشه خورده های درون لامپ می شود. پس خوب آن را ابکشی کرده و تمیز کنید.

08

حال زمان استفاده از لامپ زیبا فرا رسیده است.

10

شما می توانید مقداری آب داخل آن ریخته و یک گیاه یا گل طبیعی را درون ان قرار دهید. برای نگه داشتن این لامپ از یک واشتر فلزی یا هر وسیله گردی می توانید در زیر ان کمک بگیرید. برای زیبایی بیشتر از یک لامپ led کوچک هم می توانید کمک بگیرید.

maxresdefault

bud_vase

il_fullxfull.585636942_2cpz

همچنین از این لامپ برای نگهداری از انواع تجهیزات ریز و کوچک نیز کمک بگیرید.

09

چرا از آن یک شمع یا چراغ زیبا درست نکنیم. بله تنها کافیس مقداری الکل دال آن ریخته و سپس یک فیتیله درون ان قرار دهید. حال ان را روشن کنید. از این هنر خود لذت ببرید.

90671ff58086c99d3a96da7f8601f707

در نهایت بسته به خلاقیت خود از هر گونه مایع رنگی یا وسایل و اشیائ زیبا و هنری در رون لامپ می توانید کمک بگیرید.

 

منبع: وبسایت هاو کن یو