چگونه می توانید یخ گوشت منجمد شده را سریع از بین ببرید؟

0
11543

استفاده از فریزر در جهت افزایش طول عمر نگهداری از مواد غذایی بسیار مفید و البته کاربردی است چرا که شما می توانید انواع مختلف مواد غذایی از سبزیجات گرفته تا گوشت را برای مدت طولانی، تقریبا بدونه از دست دادن خاصیت ها (بنابر استفاده از روش صحیح) نگهداری کنید. اما چه بسیار مواقعی که می خواهید از این مواد منجمد استفاده کنید ولی باید منتظر بمانید تا یخ از بین برود. مطمئنا شما بار ها با این شرایط مواجه شده اید که بنا بر هر دلیلی وقت محدودی برای آشپزی داشته اید ولی منتظر ماندن برای از بین رفتن یخ مواد غذایی برای شما دردسرساز شده است. امروز در وبسایت هاو کن یو یا چگونه می توانید قصد داریم روش یا ترفند از بین بردن یخ مواد غذایی منجمد در کوتاه ترین زمان را به شما آموزش دهیم.

روش های مختلفی برای ازبین بردن یخ گوشت و مواد منجمد وجود دارد که همگی از گرما استفاده می کنند و این مورد ضمن از بین بردن خاصیت مواد غذایی بر روی مزه آن ها هم تاثیر منفی خواهد گذاشت. ما در “هاو کن یو” برای شما برترین و البته سریع ترین روش را آماده کرده ایم که شاید باتوجه به از دست رفتن خاصیت در روش های دیگر این روش را بتوانیم بهترین روش در بین مورد استفاده در بین  آشپزان حرفه ای بدانیم.

وسایل و مواد مورد نیاز:

  • دو ظرف فلزی (ترجیحا قابلمه)
  • گوشت منجمد
  • آب

مراحل:

۱) گوشت را از فریزر خارج کنی:

گوشت منجمد که می تواند هر نوع گوشتی از مرغ گرفته تا گوشت چرخ کرده یا خود گوشت را که در فریزر منجمد شده است را از فریزر خارج کنید. به طور معمول گوشت ها را داخل نایلون یا کیسه های مخصوص فریز کردن قرار می دهند که اجباری برای خارج کردن گوشت از کیسه یا نایلون نیست.

photo_2016-05-02_13-40-41

۲) یکی از ظرف ها را پر از آب کنید:

ما به دو ظرف فلزی نیاز داریم که ترجیحا از قابلمه استفاده می کنیم. یکی را بر عکس کرده و در زیر قرار می دهیم و دیگری را مملو از آب معمولی کرده و آماده می کنیم تا به سراغ مرحله بعد برویم.

photo_2016-05-02_13-40-51

۳) گوشت منجمد را مابین دو ظرف قرار می دهیم:

حال یکی از قابلمه ها را بر گردانده و گوشت منجمد را بر روی آن قرار می دهیم و سپس ظرف فلزی مملو از آب را بر روی آن قرار می دهیم و منتظر می مانیم تا به سرعت یخ گوشت از بین برود. زمان انتظار بسته به ضخامت و مقدار گوشت دارد ولی به طور نرمال ۵ تا ۱۰ دقیقه کفایت می کند.

photo_2016-05-02_13-41-04در تصویر زیر هم تفاوت بین استفاده از این روش و روش های دیگر در مدت مان کوتاه را می توانید مقایسه کنید که گوشتی که با این روش از انجماد خارج شده در سمت چپ قابل مشاهده است.

photo_2016-05-02_13-40-48

نکته:

در این روش ما علاوه بر دما و رسانایی ظروف فلزی از فشار و وزن آب هم استفاده می کنیم که ترکیب این سه مورد باعث می شود گوشت منجد تا چندین برابر از روش های دیگر و قرار دادن در آب گرم سریع تر یخش ذوب شود و آماده استفاده  شود ضمن اینکه به هیچ وجه شاهد از دست دادن خاصیت مواد غدایی و مزه آن ها هم نیستیم.

برای اینکه تاثیر این روش را ملموس تر درک و مشاهده کنید ویدئوی این آموزش را مطابق همیشه آماده کرده ایم.

منبع: oneclicknetworktv

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاه