ما در دوره بسیار هیجان انگیزی زندگی می کنیم. در این دوره سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار بالا رفته است به طوری که روزانه تکنولوژی های جدیدی وارد بازار می شوند. اگر می خواهید زندگی بهتر و راحت تری داشته باشید باید شما هم همراه با این تکنولوژی و علم پیشرفت کنید تا بتوانید از همه چیز به خوبی استفاده کنید. در این مقاله سعی کرده ایم که ترفند های مهم آموزش یک تکنولوژی جدید را به شما آموزش دهیم. پس با هاو کن یو همراه باشید تا یادگیری جدیدترین تکنولوژی ها را بیاموزید.

1غلبه بر جبر و سکون

اولین مرحله برای یادگیری هر چیز جدیدی با غلبه بر جبر و سکون آغاز می شود. برای مثال احساس جبر همان حسی است که مایلید شبکه تلویزیون را عوض کنید، اما کنترل تلویزیون نزدیک نیست! خوشبختانه تکنیک های ساده ای برای ایجاد هیجان و انگیزه وجود دارد. یکی از آن ها که بسیار مفید و کاربردی می باشد، مفهوم عادت های کوچک است. به جای این که کلا از کار دست بکشید، کار را با مراحل کوچک شروع کنید. برای مثال برای برداشتن کنترل تلوزیون کم کم انگشتانتان را بچرخانید، سپس کمی به جلو مایل شوید و کم کم از جایتان بلند شوید. یا سعی کنید کمی خودتان را از تخت جدا کنید و سپس بلند شوید. با پیروزی در یک سری از مراحل کوچک شما بر جبر و احساس سکون خود غلبه می کنید و این کار قریب به اتفاق به نظر می رسد. این ایده را برای هر چیز جدیدی امتحان کنید. سعی کنید با کار ها و گام های کوچک آغاز کنید.

2حرفه ای ها را مشاهده کنید

حال اگر می خواهید چیز جدیدی را یاد بگیرید، باید تعیین کنید که قرار است چه چیزی یا بیاموزید. این می تواند هرچیزی باشد که شما برای یادگیری آن احساس شور و شوق دارید و دوست دارید در مورد آن کنجکاوی و جست و جو کنید. مهم این است که اراده قوی داشته باشید، زیرا اراده قوی سوخت برای یادگیری در زمان کم است. اگر تعیین کنید که قرار است چه چیزی را یاد بگیرید، چارچوب کاری شما مشخص می شود که مثلا در زمینه یک زبان برنامه نویسی جدید یا ابزار و یا تحقیق می باشد. پس از آن می توانید به سراغ صفحات و وب سایت های مختلف بروید و افراد مشهور در آن زمینه را ببینید و یا در فضای مجازی از دوستانتان در این زمینه کمک بگیرید.

3اجازه دهید اطلاعات به جریان بیافتد

بعد از این که خود را متقاعد کردید و تصمیم گرفتید که چه چیزی را می خواهید یاد بگیرید، حال باید مانند یک اسفنج شروع به جذب دانش و اطلاعات کنید. باید بتوانید اطلاعات را به جریان بیاندازید. برای این کار در راستای هدف تعیین شده و موضوعتان شروع به جست و جو در گوگل کنید. از سایت های آموزشی متعددی دیدن کنید. باید سعی کنید هر آن چه که می توانید اطلاعات از آن موضوع را جکع آوری کنید. کتاب های مهم و مرتبط با آن موضوع را پیدا کنید. این کار باعث شروع جریان اطلاعات در شما می شود.

4گوش کن و مشاهده کن

زمانی که دانش ها و اطلاعات مناسب را یادگرفتید و جمع آوری کردید حال باید محدوده خود را گسترده تر کنید. به سراغ پاد کست ها، وب سایت های با آموزش آنلاین، کنفرانس ها یا و یا فیلم های آموزشی در YouTube را مشاهده کنید. باید افراد مختلف و تصویر ها و صدا های مرتبط با این موضوع را ببینید و بشنوید تا بتوانید به خوبی آن را یاد بگیرید.

5زمان انجام کار

بهترین راه یادگیری انجام کار است. خوب حالا مطالعه های خوبی را انجام داده اید، فیلم ها و آموزش های متعددی را درباره این تکنولوژی مشاهده کرده اید. زمان آن رسیده است که دانش خود را آزمون کنید. زیرا بهترین روش یادگیری انجام و آزمون کار است.

یک پروژه شخصی را که در آن می توانید از این تکنولوژی استفاده کنید، انتخاب کنید. باید برخی از ویژگی های ساده را طراحی و پیاده سازی کنید. مطمئناً در این مرحله با مشکل روبرو می شوید برای مثال اگر برنام نویسی می کنید با بلوک هایی مواجه می شوید که کار نمیکنند یا اشتباه اند، می توانید به سراغ گوگل یا منابع مهم آن بروید و مشکلتان را جست و جو کنید. در حال حاضر در حال سفر برای متخصص شدن در یک تکنولوژی جدید هستید. احتمال دارد با شکست ها و مشکلات متعددی روبرو شوید اما به یاد داشته باشید که گفته می شود یک متخصص شخصی است که بیشترین اشتباه را مرتکب شده است. این به این معنی است که آن ها در مقابل سختی ها و مشکلات تحمل کرده اند و در نتیجه به دنبال گرفتن تصمیم درست و حل آن رفته اند و حال به یک متخصص در آن موضوع تبدیل شده اند و این قدرت آن ها است. البته یک نکته خوب این است که این قدرت در دسترس شما هست.

6یادداشت و ثبت

همانطور که در این سفر قرار گرفته اید باید تمامی مراحل (اشتباهات) خود را یادداشت و ثبت کنید. این بخشی از DNA ما است که هنگامی که برای یادگیری قلم به دست گرفته اید، افکار خود را مجبور می کنید که در آن موضوع منسجم تر شوند. سعی کنید همیشه یک گام به جلو بردارید و افکار و مراحل کار خود را بنویسید. حتی میتوانید برای پیشرفت خود جلوه های تصویری را ایجاد کنید.

7نبض را حس کنید

تکنولوژی به بلوغ می رسد زمانی که مردم کارهای دیوانه وار و گاهی غیر قابل توصیف با آن انجام میدهند.

در دوره ای هستیم که شبکه های اجتماعی بزرگ مانند فیس بوک و توییتر در حال فعالیت هستند و هر نوع پست و اطلاعاتی که بخواهید در آن ها وجود دارد. همچنین وب سایت های تخصصی بسیاری برای هر رشته و زمینه ای بوجود آمده. به راحتی می توانید به آن ها مراجعه کنید و نظرات و پست های مردم دنیا را ببینید. ببینید که مردم با این تکنولوژی چه کارهایی انجام داده اند. و در آن جا هست که می توانید نبض و جریان تکنولوژی و علم رو ببینید و حس کنید. با این افراد ارتباط برقرار کنید و سعی کنید که یاد بگیرید و کارهایتان را به اشتراک بگزارید تا نظرات مختلف را دریافت کنید.

8ملاقات ها و کنفرانس ها

درست است که شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بسیار بزرگ و کامل شده است اما هیچ چیز نمی تواند جانشین ملاقات و ارتباط حضوری و واقعی با انسان ها شود. زمانی که در یک ملاقات یا جلسه کار در بین چند نفر قرار می گیرید، تجربه ها و نوع کار افراد را بر روی پروژه های مختلف یاد میگیرید در عین حال مشکلاتتان رفع می شود. همچنین شرکت در یک کنفرانس، فرصت بسیار عالی برای به اشتراک گزاشتن تجربه ها و مهارت ها است.

9تمرکز یادگیری

ممکن است با خودتان بگویید که این روند برای یادگیری بسیار طولانی است یا بخواهید به سراغ روش های سریع بروید. اما اگر می خواهید یک تکنولوژی که دوست دارید را به خوبی یاد بگیرید باید برای آن وقت بگزارید و بر روی آن تمرکز کنید. برای این که بتوانید یک متخصص شوید باید تمرین کنید و تمرین کنید.

10فعالیت های متعارف انجام دهید

برنامه ریزی در درجه اول یک فعالیت در نیم کره چپ مغز است، این بخش تحلیلی مغر به به کار میگیرد تا مشکلات را بصورت مرحله به مرحله حل کند. اما برای درک قدرت نیم کره راست مغز فعالیت های خلاقانه ای مانند نقاشی، مدل سازی سه بعدی، اریگامی، بازی با ابزار ها و یا حتی ساخت یک کتاب تصویری با آلبوم های خانوادگی را انجام دهید. اکثر کار ها نیاز به خلاقیت زیادی دارد. اگر راه حل هایی را برای مشکلات در لحظات مبهمی مثل خواب پیدا کرده اید به دلیل آن است که قسمت راست مغز شما اطلاعات را به صورت متفاوتی پردازش میکند و می تواند ایده ها را از جاه های مختلف جمع آوری کند.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
16312

دیدگاه