که با خد اقل هزینه می توانید آن را به دست خودتان بسازید. با ما همراه باشید

 اخیرا آینه هایی به  شکل خورشید، در دکوراسیون منازل بسیار پر طرفدار شده اند. البته قیمت خرده فروشی این مدل از  آینه های تزییین کمی بالاست( شاید هم بیشتر از کمی) . خبر خوب این است که شما خودتان می توانید با استفاده از چند عدد سیخ چوبی ضخیم و چند تا از لوازم ساده صنعتگری، خودتان با یک قیمت کاملا  مقرون به صرفه این مدل آینه را برای خودتان بسازید. ساده تر از ان چیزی که بتوانید فکرش را بکنید.

ابتدا ویدیو زیر را مشاهده کنید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت آینه خورشیدی

  • 64 عدد سیخ چوبی از جنس بامبو با طولی برابر با 37.5 سانتی متر و قطر 5 میلیمتر.
  • صحفه چوبی به دو قطر 15 و  مثلا 17 سانتی متر
  • یک آینه گرد با قطری که کمی بشتر از قطر صفحه چوبیتان باشد
  • آویز قلابی پشت قاب عکس
  • اسپری رنگ به رنگ طلایی
  • چسب حرارتی تفنگی
  • انبردست

مرحله اول: به چوبهای بامبو و صحفه چوبیتان را اسپری رنگ بزنید

تهیه این سیخ های چوبی کار سختی نیست ضمن این که این دست چوب های گرد در نجاری ها هم می توانند به سادگی یافت شوند. هر 64 عدد سیخ بامبو را برداشته و چندین لایه اسپری طلایی رنگ روی آن بزنید. سپس صحفه چوبیتان را نیز همرنگ سیخ های چوب کنید و بگذارید که همگی خشک شوند.

نکته: چند سیخ بامبوی اضافه را رنگ کنید تا بعدا اشتباه نکنید، زمانی که سیخ ها را رنگ می کنید، برای جلوگیری از حرکت سیخ ها، آن ها را روی یک چسب نوار ضخیم که قسمت چسبی آن رو به بالاست قرار دهید تا از جایشان تکان نخورند.

مرحله دوم: قلاب نگه دارنده را پشت صفحه چوبیتان نصب کنید

قلاب نگه دارنده را در بالای صفحه چوبی و نزدیک به لبه آن گذاشته و برای نصبت آن از چکشتان استفاده کنید.

مرحله سوم: صفحه چوبی را به آیینه تان بچسبانید

آینه تان را به پشت رو زمین قرار دهید و سپس از بالا صفحه چوبی را دقیق منطبق با آن، روی آینه بگذارید. برای چسباندن صحفه چوبی به آینه تان از چسب حرارتی تفنگی استفاده کنید.

مرحله چهارم: درست کردن سیخ های دراز که طرح خورشید به آینه تان میدهند.

4 تا از سیخ هایی که رنگ کرده اید را برداشته و با کمک چسب حرارتیان آنها را به شکل به اضافه، در قسمت پشتی آینه تان بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که اندازه سیخ ها از یک دیگر به یک اندازه باشد. شاید از چسب های دیگری هم بتوانید برای این کار استفاه کنید اما در این آموزش از چسب های حرارتی استفاده شده است که کار را برای شما سریع و راحت می کنند.

نکته: انتهای هر سیخ چوبی حتما باید بر روی  لبه کناری چوبتان قرار گرفته باشد که مطمئن شوید که همه تشعشات خورشیدتان یک اندازه باشند.

هشدار: هنگام چسباندن سیخ ها، حواستان باشد که دستتان به چسب حرارتی نخورد.

شروع به چسباندن سایر چوب های رنگ شده، در بین آن چهار عدد چوب کنید و این کار را با فاصله های یکسان چوب ها از یکدیگر انجام دهید.  تا جایی که 32 عدد چوب چسبانده شده داشته باشید، این کار را ادامه دهید.

نکته: برای تنظیم فاصله درست بین سیخ ها، هر زمان که سیخ جدیدی را قرار می دهید، آن را دقیقا در وسط دو سیخ  در طرفین آن بگذارید و این کار را برای کل دور دایره تان انجام دهید.

مرحله پنجم: حالا تشعشعات کوتاهتر خورشیدتان را بسازید

با استفاده از انبر دست حدودا 6 سانت از سر هر 32 عدد سیخ باقیمانده را بکنید

حالا برای تکمیل کردن مدل خورشیدتان، هر سیخ کوتاه را بین هر دو سیخ بلند بچسبانید.

مرحله ششم: آینه را به دیوار وصل کنید.

حال می توانید آینه آفتابیتان را به دیوار وصل کنید.

حال یک قدم عقب رفته و کار دستی زیبایی  که ساخته اید را تحسین کنید.