فریلنسر ها یا آزاد کار ها افرادی هستند که به صورت دور کاری اقدام به انجام پروژه ای برای کارفرماهای مشخص میکنند. معمولا بیشتر فرصت های کاری برای فریلنسر ها از طریق اینترنت مهیا می شود. در ادامه پر درآمد ترین مهارت ها را برای کسب درآمد به روش فریلنسر ها معرفی می کنیم. اگر به فریلنس علاقه داشته و میخواهید از ظریق فریلنسر درامد کافی داشته باشید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

برنامه نویسی وب

برنامه نویسی های وب خودشان پروژه را می گیرند قرارداد می بندند، برنامه نویسی می کنند و پروژه را تحویل می دهند. در حال حاضر نیاز برای برنامه نویسی وب در ایران و جهان زیاد است و درآمد خوبی می تواند برای فریلنسر ایجاد کند.

مهارت های مورد نیاز


 1. Html و css
 2. وردپرس یا net mvc یا php یا لاراول

برنامه نویسی اپلیکیشن

در ایران بازار اپ اندروید بسیار بزرگ تر و پر رونق تر است ios است و برنامه نویسان اندروید می تواند اپ یا بازی برای خود بسازند و از انتشار آن درآمد خوبی کسب کنند یا به صورت پروژه برای دیگران برنامه نویسی کنند. در این لینک می توانید آموزش برنامه نویسی اندروید را شروع کنید و بررسی کنید که برای شروع به چه مهارت های نیاز دارید.

مهارت های مورد نیاز:


 1. برنامه نویسی جاوا
 2. برنامه نویسی اندروید

آموزش خصوصی

شما هر مهارتی که دارید می توانید آن را در سایت هایی مثل شیپور و دیوار تبلیغ کنید یا تراکت چاپ کنید و شاگرد خصوصی بگیرد. البته آنچه که بیشتر رواج دارد آموزش زبان، آموزش ساز و آموزش کتاب های درسی برای کنکور است. اگر مهارت های خاصی در زمینه های ذکر شده دارید حتما برای تدریس خصوصی اقدام کنید چرا که میتوان درامد قابل توجهی از این طریق کسب کرد.

ترجمه

اگر زبان شما خوب است سایت هایی هستند که مناسب فریلنسر ها است و شما از طریق آنها می توانید پروژه ترجمه بگیرید کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید.

دوبله

اگر توانایی ترجمه داشته و کار صدا گزاری و ویرایش ویدیو را بلد هستید دوبلوری کسب درآمد خوبی دارد، برای هر ساعت دوبله در ایران بین 150 تا 300 هزار تومان هزینه پرداخت می شود.

مقاله نویسی
فریلنسر

سایت هایی هستند که به شما پروژه تولید محتوا حول یک موضوع می دهند و شما برای مقاله نویسی باید کمی با سئو و کلیدواژه آشنا باشید تا بتوانید بهتر پروژه بگیرد و بهتر کار کنید.

متخصص سئو

تخصص در SEO کار جذابی است، یک متخصص سئو کاری می کند که مطالب سایت در جستجو گوگل در رتبه بهتری نمایش داده شوند. برای این که در سئو متخصص شوید نیاز است که با مفاهیم سئو آشنا بشید و سپس اقدام به تجربه در این راه کنید و سپس می توانید.

مهارت های مورد نیاز:


 1. مبانی سئو
 2. بک لینک
 3. سئو سایت های ویدیویی

متخصص امنیت اینستاگرام

این مورد خیلی جالب به تازگی در ایران مرسوم شده است و پیج های اینستاگرامی معروف زیادی هستند که صاحب پیج با این حوزه خیلی آشنا نیست و با این که درآمد خوبی دارد با مشکلات زیر مواجه است:

 1. اگر کسی پست او را کپی کند نمی تواند جلو او را بگیرد.
 2. اگر هم نام پیج او کسی پیج فیک درست شود نمی تواند آن را ببندد.
 3. اگر پیج اینستای او هک شود نمی تواند پیج خود را باز گرداند.

و …

به این دلیل یک بازار جدید در ایران به نام متخصص اینستاگرام ایجاد شده است و فرد می تواند با در زمان اندکی مهارت لازم در این زمینه را کسب کند، در این لینک ببینید که چگونه متخصص اینستاگرام شوید.

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام
فریلنسر

این روزها از تب و تاب پیج های اینستاگرامی و تبلیغ در آنها کم شده است دلیل هم این است که تعداد پیج های معروف زیاد شده است و در نتیجه تبلیغ گذار کمتر شده است اما نهایتا پیج های محبوب می توانند کسب درآمد کنند و به علاوه اگر علم خود در مورد شبکه های اجتماعی و تولید محتوا را بالا ببرید اگر نتوانید به یک پیج خیلی معروف برسید می توانید آن را رزومه خود کرده و با تکیه بر دانش کسب کرده سرکار بروید.

گرافیک

طراحی جلد کتاب و مجله، طراحی بنر، طراحی سایت و طراحی لوگو همه زیر مجموعه گرافیک محسوب می شوند. یک گرافیست خوب هم هنر و اصول گرافیک را می داند یعنی با رنگ ها و تصاویر آشنا است و هم کار با ابزاری مثل فتوشاپ و ایلستریتور و … را می داند. برای این که راحتر و زودتر در این مسیر به نتیجه برسید یک دوره آموزش فتوشاپ 2018 را ببینید.

مهارت های عمومی مورد نیاز:


 1. فتوشاپ
 2. ایلستریتور (آموزش ایلستریتور 2019 )

طراحی لوگو

هر شرکت و برندی که به وجود می آید نیاز به لوگو دارد و در دنیا چندین سایت وجود دارد که در آن فقط به امر طراحی لوگو پرداخته شده است به این صورت که شخص نیاز به لوگو خود را اعلام می کند و متخصصین برای آن لوگو طراحی می کنند.

مهارت های مورد نیاز:


 1. اصول طراحی لوگو
 2. نرم افزار ایلستریتور

طراحی  ux و ui

در ایران و دنیا اخرین طراحی سایت و اپلیکیشن یک تخصص جدا شده است و بازار کار داغ در ایران و جهان دارد. متخصصین در این حوزه به طراحی واسط کاربری اپ یا وب سایت می پردازند. در این لینک آموزش adobe xd را ببینید.

مهارت های مورد نیاز:


 1. نرم افزار ایلستریتور
 2. نرم افزار adobe xd

ساخت موشن گرافیک

موشن گرافیک بسیار به انیمیشن شبیه است با این تفاوت که انیمیشن داستانی است و به شخصیت های داستان می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمآبولیک تمرکز دارد و کاربرد آن در برند سازی و تبلیغات است و از اینمیشن در سینما و سرگمی استفاده می شود. در این لینک آموزش موشن گرافیک را ببینید.

مهارت های مورد نیاز:


 1. اصول موشن گرافیک
 2. نرم افزار افترافکت

معرفی سه سایت خارجی برای کسب درامد به دلار

کسانی که دوست و آشنایی در خارج از کشور دارند که مورد اعتماد است می توانند از این سایت ها استفاده کنند تا پروژه بگیرند و به دلار درامد کسب کنند. وضعیت ما به وضعیت هند شبیه است و از آنجایی که هندی ها می توانند حساب بانکی بین المللی داشته باشند حجم زیادی از پروژه های فریلنسری را انجام می دهند.
شما برای انجام چنین پروژه هایی حتما باید حساب را به نام خود اشخاص خارجی مورد اعتماد در این سایت ها بسازید. زیر پول را به حسابی می ریزند که هم نام حساب کاربری در سایت باشد.

دو سایت زیر از انواع پروژه ها حمایت میکنند:

http://freelancer.com/

http://fiverr.com/

سایت 99 دیزاین برای گرافیست ها فرصت های زیادی را فراهم می کند.

http://99designs.com

معرفی سایت برای کسب مهارت

رسانه آموزشی لیموناد بیشتر مهارت های نام برده شده را با قیمت خوبی آموزش می دهد و برای فریلنسر ها مناسب است. کافی است رسانه آموزشی لیموناد را در گوگل جستجو کنید.

جدول مقایسه مهارت های مناسب برای فریلنسر ها

در جدول زیر زمان و سختی نسبی است و نسبت به هم سنجیده شده است و شما بسته به تلاش و تمرکز تون می توانید زودتر به نتیجه برسید. همچنین زمان ها با این فرض نوشته شده است که شما یک پروژه را از ابتدای آموزش خود می خواهید پیش ببرید و به صورت پروژه محور آموزش ببینید.

مهارت زمان سختی درآمد
ساخت وب با وردپرس یک ماه آسان متوسط
ساخت وب با برنامه نویسی 3 تا 6 ماه سخت عالی
برنامه نویسی اندروید 3 تا 6 ماه متوسط-سخت متوسط تا عالی
ترجمه متوسط
دوبله (به غیر از زبان و صدای خوب) یک ماه متوسط-سخت خوب
مقاله نویسی و کمی سئو و کار با وردپرس دو تا سه هفته آسان ضعیف- متوسط
متخصص سئو 3 ماه متوسط متوسط-خوب-عالی
متخصص امنیت اینستاگرام دو هفته آسان خوب
طراحی  ux و ui یک ماه متوسط متوسط- عالی
طراحی لوگو یک ماه متوسط متوسط-عالی
موشن گرافیک دو ماه سخت خوب-عالی