چگونه اسکناس تقلبی را تشخیص دهیم؟ چگونه چک پول تقلبی را تشخیص دهیم؟ چگونه می توان اسکناس اصل از تقلبی را تشخیص داد؟ این ها سوالا تی هستند که شما امروز در “هاو کن یو” یا چگونه می توانید به جواب آن ها خواهید رسید. حتما خود یا آشنایان با این اسکناس ها و یا ایران چک های تقلبی برخورد کرده اید و چه بسا سر شما هم کلاه رفته است. اما شما با خواندن مقاله امروز دیگر ترسی از این اسکناس ها ندارید و به راحتی با یک نگاه و یا یک تست به تقلبی بودن این اسکناس ها پی خواهید برد. با ما همراه باشید.

امروز در هاو کن یو برای شما روش شناساسس انواع اسکناس را در قالب عکس مهیا کرده ایم که شما می توانید با به همراه داشتن این عکس ها  یا اصلا با به خاطر سپردن این مشخصات به راحتی انواع اسکناس ۱۰، ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی را تشخیص دهید. ضمن اینکه یک سری مشخصات عمومی برای همه ی اسکناس ها وجود دارد، برای هر یک از اسکناس های مختلف هم یک سری مشخصات برای تشخیص وجود دارد که مختص همان مبلغ است که امروز همگی را در هاو کن یو برای شما به نمایش خواهیم گذاشت.

بر اساس آنچه که وبسایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ذکر کرده است

مشخصات امنیتی و قابل بررسی اسکناس و ایران چک به شما کمک می‌کند تا به راحتی اسکناس‌های واقعی را از موارد تقلبی و جعلی آنها تشخیص دهید. در اسکناس‌های صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موارد متعددی از خصوصیات امنیتی وجود دارد که تشخیص آنها با اندکی دقت برای شما آسان خواهد بود. در بیشتر موارد بهتر است به یک خصیصه اکتفا نکنید بلکه موارد بیشتری را جهت حصول اطمینان بیشتر بررسی نمائید. دقت داشته باشید که نگهداری و استفاده از اسکناس‌های جعلی پیگرد قانونی دارد.

اما یک سری مشخصات مختص هر اسکنساس است که ما در هاو کن یو تفکیک شده عکس های تهیه شده توسط مراجع قانونی تهیه کرده ایم که نی توانید به تشخیص اسکناس اصل از تقلبی بپردازید:

۱) ایران چک یک میلیون ریالی آبی

photo_2016-05-25_13-22-52

۲) ایران چک یک میلیون ریالی قهوه ای

photo_2016-05-25_13-23-08

۳) ایران چک پانصد هزار ریالی 

photo_2016-05-25_13-22-59

۴) ایران چک پانصد هزار ریالی جدید

photo_2016-05-25_13-23-05

۵) اسکناس ۱۰۰ هزار ریالی

photo_2016-05-25_13-22-55

منبع: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران