یخ زدگی شیه خودرو. چگونه شیشه یخ زده خودرو را پک کنیم؟ از بین بردن شیشه یخ زده خودرو چگونه است؟ چگونه از یخ زدن شیشه خودرو جلو گیری کنیم؟ سوالاتی که امروز در قالب آموزش  کامل اینجا در هاو کن یو به آنها پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

یک روز سرد زمستانی از خواب بیدار می شوید. دیرتان شده است. با عجله، صبحانه خورده نخورده از در خارج می شوید و به سمت ماشینتان می روید و در کمال ناباوری می بینید شیشه های ماشینتان کاملا یخ زده است. اگر با آن شیشه های یخ زده بخواهید رانندگی کنید با جان خود و بقیه بازی کرده اید. اگر هم بخواهید با کاردک یخ ها را بتراشید تا ظهر باید کاردک دستتان باشد آن هم اگر شیشه خودرو را با خط و خش یکی نکنید. خوشبختانه راه های دیگری برای از بین بردن یخ شیشه های ماشینتان وجود دارد که ما در این مطلب می خواهیم چهار تا از انها را برای شما بازگو کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

روش اول – آب و  یخ زدگی شیشه خودرو

از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو

 روش اول استفاده از آب است. هرچند در دما های خیلی پایین چون مجدد آب یخ می زند بهتر است استفاده نکنید. اما با این حال آب ولرم در دسترس ترین مورد برای از بین یخ زدگی شیشه خودرو است.   ابتدا آب را ولرم کنید. در این روش با آب گرم یخ های شیشه ی ماشینتان را آب می کنید. هر چه یخ بیشتری روی ماشینتان را پوشانده باشد طبیعتا به آب بیشتری نیاز دارید که این مقدار از چند لیوان تا چند گالن متغیر است. حواستان باشد که ما گفتیم آب ولرم نه آب داغ و جوش. چون اگر آب جوش استفاده کنید تغییر ناگهانی دما باعث ترک خوردن شیشه ها خواهد شد و وضع بدتر می شود. آب مورد نیاز را می توانید هنگام دوش صبحگاهی تان در حمام تهیه کنید. اینطور وقت اضافی برای تهیه ی آب گرم هدر نخواهید داد. یکی دیگر از دلایل عدم استفاده آب جوش این است که در دمای سرد ، اگر آب جوش را به بیرون بریزید به سرعت یخ زده و پودر می شود.

 1. حالا آب گرم را روی شیشه ها بپاشید. روی شیشه هایی که یخ زده اند آب گرم را بریزید و بپاشید. خواهید داد که یخ کاملا از بین می رود.
 2. سپس با دستمال بقیه اش را پاک کنید. با اینکه آب گرم اغلب یخ ها را ذوب می کند اما باقی مانده ی یخ هایی که روی شیشه ی راننده هستند را هم باید با دستمال پاک کنید. خوشبختانه پس از پاشیدن آب گرم یخ مورد نظر به اندازه ی کافی نرم هست که با دستمال یا دستکش از بین برود.

روش دوم – استفاده از ضد یخ

از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو

 1. یک ضد یخ بخرید یا خودتان آن را بسازید. مایع های ضدیخ در بیشتر فروشگاه ای لوازم خودرو و تعمیرگاه ها قابل خریداری هستند. اما اگر نتوانستید آن را پیدا کنید و یا خواستید پولش را پس انداز کنید اشکال ندارد، می توانید ضد یخ را خودتان درست کنید. فقط کافی است از رهنمودهای زیر پیروی کنید:
 2. مقدای الکل را داخل یک ظرف تمیز اسپری بریزید. چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. درش را بگذارید و سپس ظرف را تکان دهید تا خوب مخلوط شود. یک ترکیب عالی برای از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو
 3. ضد یخ تجاری یا خانگی خود را روی شیشه ها اسپری کنید. فرقی ندارد چه ضدیخی است، کافی است آن را روی یخ ها اسپری کنید و بگذارید به خورد یخ ها برود. یکی دو دقیقه منتظر بمانید. هر چه مقدار بیشتری ضدیخ استفاده کنید زمان انتظار کمتر خواهد بود. این روش میس توتانید برای یخ زدگی شیشه خودرو کاربردی تر از مورد قبل باشد.
 4. سپس با کاردک یا دستمال تمیز کنید. با استفاده از یک دستمال، کاردک یا دستکش پلاستیکی یخ های باقی مانده را تمیز کنید. می بینید که خیلی سریع تر از قبل از یخ زدگی شیشه خودرو از بین می رود. اینطور وقت بیشتری هم صرفه جویی می کنید. نقطه انجماد یخ های تجاری معمولا پایین است و از این جهت اشکالی ندارد آنها را در ماشین نگه دارید مگر اینکه دما منفی ۲۰ درجه فارنهایت برسد.

روش سوم – استفاده از کارت اعتباری

از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو

 1. یخ آب کن ماشین خود را روشن کنید. این روش برای وقتی است که نه آب ولرم در اختیار دارید، نه ابزاری مثل کاردک و دستکش و ضد یخ. در این روش برای تمیز کردن یخ ها از شیشه های ماشین از کارت اعتباری استفاده می کنید. برای شروع ماشین خود را روشن کنید و هیتر/یخ آب کن را تا بالاترین درجه ببرید. در طول فرایند پاک کردن یخ ها بگذارید درجه ی هیتر همچنان بالا بماند. اینگونه به مرور زمان یخ ها را نرم خواهد کرد و کار را آسان تر خواهد ساخت.
 2. یک کارت اعتباری پیدا کنید. در کیف پولتان بگردید ببینید کارت اعتباری یا کارت شناسایی و از این قبیل مدارک همراهتان هست یا نه. فقط یادتان نرود که از کارت لمینت شده استفاده نکنید چرا که این کارها به اندازه ای سفت نیستند که یخ را پاک کنند. در صورت امکان از کارتی استفاده کنید که برایتان اهمیت ندارد و مثلا از یک کارت قدیمی که تاریخ انقضایش هم گذشته استفاده کنید نه کارت پایان خدمتتان!
 3. یخ ها را بتراشید. لبه ی کارت را در زاویه ی مخالف شیشه بگیرید و محکم فشار دهید. سعی کنید کارت را تا جای ممکن صاف نگه دارید تا خم نشود در غیر این صورت کارت از بین خواهد رفت. خسته نشوید و ادامه دهید! کارت های اعتباری کمی زمان می برند و مثل کاردک عمل نمی کنند. سقت بتراشید. اگر می ترسید که کارتتان بشکند سه تا کارت را با هم بگیرید و بتراشید.
 4. از دستمال یا مایع تمیزکننده هم کمک بگیرید. همینطور که دارید یخ ها را می تراشید احتمالا مقدار زیادی یخ دور و بر شیشه ها جمع شده اند. هر از چند گاهی مقداری مایع تمیزکننده روی آنها بریزید و بگذارید چند ثانیه باقی بماند. همه ی اینها دست به دست هم می دهند تا یخ ها آب شوند.

روش چهارم – استفاده از بسته های برنج گرم یا وارمرها (گرم کننده ها)ی دست سودیم آستات

از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو

 1. برنج را داخل کیسه زیپ دار بریزید و به مدت سی ثانیه تا یک دقیقه داخل مایکروویو بگذارید.
 2. همینطور که داخل ماشین نشسته اید بسته ی برنج گرم را چندین بار داخل شیشه بمالید. با این کار شیشه گرم می شود و یخ آب خواهد شد.
 • گرم کننده های دست سودیم آستات را هم می توانید به همین شکل در داخل ماشین استفاده کنید.سپس می توانیدوارمرها را با جوشاندن آب شارژ کنید.
 • مزیت این روش یزاس از یسن بردن یخ زدگی شیشه خودرو  نسبت به روش های قبلی این است که شیشه گرم شده و وقتی استارت زده و شروع به رانندگی می کنید دوباره یخ نخواهد زد. همچنین داخل ماشین گرم است و شما در آن هستید.
 • مواظب و سریع باشید. همانطور که آب جوش ممکن است شیشه را بترکاند، اگر وارمر (گرم کننده)ی داغ را یکا به مدت زیاد نگه دارید به شیشه فشار وارد می کند. فقط به اندازه ای نگه دارید که نشانه ای از آب شدن یخ آشکار شود. برای تمیز کردن رطوبت هم می توانید از برف پاک کن ها هم کمک بگیرید.

چگونه از یخ زدگی شیشه خودرو جلوگیری کنیم؟

از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو

 1. شب ها شیشه های ماشین را بپوشانید. یک راه تضمینی برای جلوگیری از اتلاف وقت و دیر رسیدن هنگام صبح ، این است که اصلا نگذارید شیشه ها یخ بزنند. بدین منظور، شیشه های ماشین را با حوله یا پارچه ی ضخیم یا مقوا بپوشانید تا شبنم یا یخ روی آنها شکل نگیرند.
 2. صب حها کاور شیشه را بردارید. هر چیزی را که روی شیشه ها گذاشته اید را بردارید. ممکن است نمدار یا یخی باشند و از این جهت اگر بار دیگر می خواهید از آن کاورها استفاده کنید حتما قبل از انداختن آنها در صندوق عقب مانع ضد آبی نظیر برزنت را در صندوق عقب پهن کنید.
 3. هر لکه ی یخی را بتراشید. با اینکه با این روش می توان از یخ زدن به مقدار زیادی جلوگیری کرد اما ممکن است هنوز چند لکه یخ روی شیشه ها بسته باشد. با کارذک، ناخن یا هر وسیله ی مناسب دیگری آنچند لکه را هم بتراشید.