افراد علاقه مند به رانندگی و خودرو یا اصطلاحا ماشین بازها به مواردی همچون ظاهر و قدرت و شتاب خودرو اهمیت زیادی می دهند و بعضا هزینه ی زیادی را هم بابت بهتر کردن آن ها می پردازند. اگر شما هم یکی از آن افراد هستید و قصد دارید شتاب و قدرت بیشتری را در خودروی خود تجربه کنید با ما در اینجا و در این قسمت همراه باشید چرا که قصد داریم بهترین و کم خرج ترین راه های تقویت خودرو را به شما معرفی کنیم.

خودروی خود را سبک کنید

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-1

راحت ترین روش برای افزایش قدرت خودرو کاهش وزن آن می باشد که علاوه بر وسایل اضافه می توانید قسمت های کم اهمیت خودرو را جدا کرده و وزن خودرو را کاهش دهید.

سیستم اگزوز خودرو را ارتقاء دهید

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-2-version-2

سیستم اگزوز خودرو از قسمت های مختلفی همچون انباری ها، کاتالیزور و… تشکیل شده که شما می توانید با ارتقاء هرکدام از این قسمت ها قدرت موتور را افزایش دهید.

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-3-version-2

برای تقویت این بخش از خودرو می توانید از لوله های اگزوز تقویت شده یا اسپرت استفاده کنید که به دلیل داشتن قطر بیشتر و مبدل کاتالیزور ارتقاء یافته، قدرت خودرو را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

از فیلتر هوای اسپرت استفاده کنید

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-4-version-2

زمانی که قصد تعویض فیلتر هوای خودرو را دارید می توانید با کمی هزینه ی بیشتر از فیلترهای تقویت شده یا اسپرت استفاده کنید که به باعث می شود مکش هوا راحت تر انجام شده و خیالتان از بابت رسیدن اکسیژن کافی برای احتراق راحت باشد.

به دنبال توربوشارژ یا سوپرشارژ مناسب خودروی خود بگردید

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-5

یکی از موثرترین و البته پرخرج ترین راه ها برای افزایش قدرت موتور خودرو، اضافه کردن توربوشارژ یا سوپرشارژ به موتور است.

این دو وسیله دارای تنوع زیادی هستند که توربوشارژ برای موتورهای کوچک و متوسط و سوپرشارژ برای موتورهای بزرگ استفاده می شود و انتخاب نوع آن ها کاملا تخصصی بوده و باید براساس موتور انتخاب شود.

کامپیوتر خودرو را مجددا برنامه ریزی کنید

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-6

کامپیوتر خودرو یا ECU وظیفه دارد تا تمامی قسمت ها و پارامترهای موتور را کنترل کند و یکی از این پرامترها نسبت سوخت به هوا می باشد که می توانید با مراجعه به افراد متخصص و برنامه ریزی مجدد ECU این نسبت ها را تغییر داده و قدرت موتور را افزایش دهید.

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-7

البته امروزه دستگاه هایی هم وجود دارند که با اتصال به ECU یا پورت دیاگ خودرو این برنامه ریزی را انجام میدهند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نکته
انجام هر کدام از این مراحل می تواند موجب ابطال گارانتی خودرو و یا درصورت اشتباه فرد باعث وارد آمدن آسیب به موتور شود پس درصورتی که قصد انجام هرکدام از این اعمال را دارید شرایط گارانتی را مطالعه و با افراد متخصص مشورت نمائید.