افراد علاقه مند به رانندگی و خودرو یا اصطلاحا ماشین بازها به مواردی همچون ظاهر و قدرت و شتاب خودرو اهمیت زیادی می دهند و بعضا هزینه ی زیادی را هم بابت بهتر کردن آن ها می پردازند. اگر شما هم یکی از آن افراد هستید و قصد دارید شتاب و قدرت بیشتری را در خودروی خود تجربه کنید با ما در اینجا و در این قسمت همراه باشید چرا که قصد داریم بهترین و کم خرج ترین راه های تقویت خودرو را به شما معرفی کنیم.

1خودروی خود را سبک کنید

راحت ترین روش برای افزایش قدرت خودرو کاهش وزن آن می باشد که علاوه بر وسایل اضافه می توانید قسمت های کم اهمیت خودرو را جدا کرده و وزن خودرو را کاهش دهید.

2سیستم اگزوز خودرو را ارتقاء دهید

سیستم اگزوز خودرو از قسمت های مختلفی همچون انباری ها، کاتالیزور و… تشکیل شده که شما می توانید با ارتقاء هرکدام از این قسمت ها قدرت موتور را افزایش دهید.

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-3-version-2

برای تقویت این بخش از خودرو می توانید از لوله های اگزوز تقویت شده یا اسپرت استفاده کنید که به دلیل داشتن قطر بیشتر و مبدل کاتالیزور ارتقاء یافته، قدرت خودرو را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

3از فیلتر هوای اسپرت استفاده کنید

زمانی که قصد تعویض فیلتر هوای خودرو را دارید می توانید با کمی هزینه ی بیشتر از فیلترهای تقویت شده یا اسپرت استفاده کنید که به باعث می شود مکش هوا راحت تر انجام شده و خیالتان از بابت رسیدن اکسیژن کافی برای احتراق راحت باشد.

4به دنبال توربوشارژ یا سوپرشارژ مناسب خودروی خود بگردید

یکی از موثرترین و البته پرخرج ترین راه ها برای افزایش قدرت موتور خودرو، اضافه کردن توربوشارژ یا سوپرشارژ به موتور است.

این دو وسیله دارای تنوع زیادی هستند که توربوشارژ برای موتورهای کوچک و متوسط و سوپرشارژ برای موتورهای بزرگ استفاده می شود و انتخاب نوع آن ها کاملا تخصصی بوده و باید براساس موتور انتخاب شود.

5کامپیوتر خودرو را مجددا برنامه ریزی کنید

کامپیوتر خودرو یا ECU وظیفه دارد تا تمامی قسمت ها و پارامترهای موتور را کنترل کند و یکی از این پرامترها نسبت سوخت به هوا می باشد که می توانید با مراجعه به افراد متخصص و برنامه ریزی مجدد ECU این نسبت ها را تغییر داده و قدرت موتور را افزایش دهید.

aid66693-728px-boost-your-cars-horsepower-step-7

البته امروزه دستگاه هایی هم وجود دارند که با اتصال به ECU یا پورت دیاگ خودرو این برنامه ریزی را انجام میدهند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نکته
انجام هر کدام از این مراحل می تواند موجب ابطال گارانتی خودرو و یا درصورت اشتباه فرد باعث وارد آمدن آسیب به موتور شود پس درصورتی که قصد انجام هرکدام از این اعمال را دارید شرایط گارانتی را مطالعه و با افراد متخصص مشورت نمائید.

۱ دیدگاه