تنها نباید ظاهر بیرونی ماشین را تمیز نگه داشت. روکش صندلی های ماشین هم یکی از چیزهایی است کمه باید همواره در حفظ تمیزی و زیبایی آن کوشا باشید. علت کثیف شدن روکش صندلی ماشین تان هر چه که بوده باشد، دو راه بیشتر پیش پایتان نیست: یا آن را به فرد حرفه ای بدهید تا برایتان عوض کند یا خودتان آستین هایتان را بالا زده و آن را عوض کنید. حتما می دانید که اگر آن را به فرد حرفه ای بدهید پول زیادی از شما مطالبه خواهد کرد. پس می ماند گزینه ی دوم. اگر آماد هستید با ما همراه بمانید تا شیوه هایی را برای عوض کردن روکش صندلی ماشین به شما آموزش بدهیم.

چگونه روکش صندلی بخریم؟

گام نخست خریدن روکش صندلی است. بهتر است بدانید این دو نوع روکش صندلی ماشین داریم: سراسری و سفارشی سازی شده. روکش های سراسری به صورت کارخانه ای ساخته شده اند و ممکن است برای صندلی های ماشین های مختلف کوچک یا بزرگ در بیایند. اما روکش های سفارشی قشنگ متناسب با اندازه صندلی های ماشین شما ساخته می شوند و طبیعتا گران تر از روکش های سراسری هستند. به هر ترتیب، هر دو نوع روکش ها را می توانید از مغازه های لوازم جانبی خودرو خریداری کنید.

مراحل تعویض صندلی های جلو و عقب ماشین

  1. اول گیره ی روکش را باز کنید و از فنر در بیاورد. سپس گیره را بالا ببرید تا به شکافی که بین عقب و پایین پشتی صندلی است دسترسی پیدا کنید.
  2. بند را از میان شکاف رد کنید. بند (تسمه) های پایین پشتی صندلی را از شکاف بین صندلی عقب و پشتی هل بدهید. سپس بندها را کاملا بکشید تا روکش صندلی سفت شود.
  3. بندهای پشتی صندلی را تاب بدهید. بندهای پایین پشتی را به جلوی صندلی بیاورید و مطمئن شوید که بندها مزاحم تنظیم کننده صندلی نمی شوند. بند را تاب دهید و آن را سفت و محکم کنید تا مانع چروک خوردن روکش صندلی شوید.
  4. بندهای بانجی را سفت و متصل کنید. بندهای بانجی را بکشید تا قسمت پایینی روکش صندلی را سفت کنید. سپس هر دو سر با استفاده از قلاب به هم متصل کنید.
  5. روکش صندلی را نصب کنید. روکش را پایین بکشید تا به هر دو طرف پشتی برسد. سپس همچنانکه الیاف روکش را پایین می کشید بالشتک را فشار دهید.
  6. روکش های قسمت زیرسری (جایی که سر روی آن گذاشته می شود) را نصب کنید. لبه های الاستیک دور قسمت زیرسری را کش دهید و پایین بکشید. الیاف روکش را تکان دهید تا به طور هموار فیت قسمت زیرسری صندلی شود.

    روکش صندلی های عقب را نصب کنید.

روکش را فیت صندلی عقب کنید و بندها را از میان سگک عبور دهید. بکشید تا سفت شود. چک کنید که سفت و فیت شده باشد. سپس سگک ها را سفت کنید، بند بانجی را قرار دهید و بقیه بندها را با فنر به قلاب هاوصل کنید. همچنین، برای روزهای سرد زمستان، می توانید گرم کننده صندلی هم خریداری و آن را نصب کنید. هیتر صندلی به فندک یا در صورت وجود، پریز برق ماشین وصل می شود.