چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ شما در اطراف خود و یا برنامه ها و تلویزیون با افراد و شاید بهتر است بگوییم شخصیت هایی رو به رو می شویم که قدرتمند و محکم بودن در صحبت کردن، رفتار، برخورد و انجام کار ها یشان به وضوح مشاهده می شود. اما ما چگونه می تواینم همانند این افغراد دارای شخصیت محکم و قدرتمندی باشیم. با ما همراه باشید.

افراد قدرتمند و یا دارای شخصیت قوی و محکم، ویژگی هایی دارند که سایر افراد از آنها بی بهره هستند. این افراد قدرتمند خواه یک رهبر سیاسی باشند و یا فرمانده ی ارتش یا بنیانگذار یک استارتاپ موفق، فرقی ندارد. همه ی آنها در یک سری ویژگی ها با هم شریک هستند. گرچه مدیریت زمان، سخت کوشی و عشق و علاقه به کار مورد نظر در همه ی ما وجود دارد اما باید دانست که افراد موفق و قدرتمند از یازده ویژگی زیر بهره مند هستند.

اعتماد به نفس

افراد قدرتمند اعتماد به نفس دارند. اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید آن را به دست بیاورید. مردم هم به طور طبیعی جذب افراد با اعتماد به نفس بالا می شوند. از آنجا که افراد قدرتمند اعتماد به نفس دارند از ریسک کردن و مواجهه با چالش ها نمی ترسند. علاوه بر این افراد قدرتمند می توانند دستاوردهای کوچک را قدردان باشند، بر مهارت های ارتباطی خود کار کنند و گذشته را فراموش کنند و ببینند که الان چه چیزی اهمیت دارد.

چگونه می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؟

دنبال ثروت و شهرت نیستند

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو 08

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو ۰۸

فکر می کنید پاپ فرانسیس دنبال ثروت و شهرت است؟ البته که نه. افراد قدرتمند هم مثل پاپ فرانسیس و رهبران معنوی بزرگ دنیا، دنبال این جاه طلبی ها نیستند. در عوض بر آنچه که بیشتر به درد مخاطبانشان، شرکتشان و جامعه شان می خورد تمرکز دارند. کیم وو جونگ برزرگ مرد و موسس دوو همواره بر این موضوع اشاره دارد که بزرگ ترین راز ثروتمند شدن من این موضوع است که هدف کسب درامئ نبود هرچند برای رسیدن به هدف خود به پول احتیاج داشتم. هدف شما برای داشتن شخصیت قدرتمند چیست؟

مدت زمان بیشتری در یک فضا می مانند

 

آزمایشی که در سال ۲۰۱۰ توسط روانشناسان انجام شد مشخص کرد که افرادی که در یک فضا بیشتر از یک دقیقه ماندند حس قدرت بیشتری کردند. علت این امر واکنش بیوشیمیایی است که باعث افزایش تستوسترون و کاهش کورتیسول می شود.

می دانند که چه وقت سخن بگویند

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو 01

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو ۰۱

افراد موفق و قدرتمند زیاد حرف نمی زنند اما وقتی هم که حرف می زنند حرف های مفید، قدرتمند و خردمندانه می زنند. افراد موفق می دانند که چه زمان باید لب باز کنند و در زمان مناسب دقیقا چه بگویند. همچنین با کم گویی احتمال بیان سخنان احمقانه را کاهش می دهند.

چگونه با اعتماد به نفس و محکم صحبت کنیم؟

ارتباط چشمی ندارند

شاید شنیده باشید که بهترین سخنرانان و رهبران ارتباط چشمی قوی با مخاطب دارند. اما حالا باید به شما کاربران هاو کن یو بگوییم در سال ۲۰۱۸ باید بگوییم که ظاهرا این قضیه چندان در برخی مواقع  درست نیست. بر اساس تحقیقات روانشناسان مشخص شده است که برقراری ارتباط چشمی مستقیم نتیجه ی عکس دارد چون ترغیب کنندگی را کمتر می کند. رهبران، هنگام سخن گفتن به جای اینکه به چشم های مخاطب نگاه کنند به لب هایش نگاه می کنند. البته این موضوع هیچ رابطه ای با تاثیر و نقش ارتباط چشمی در رابطه های اجتماعی ندارد.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم ؟ (مهارت های برقراری ارتباط اجتماعی)

 

انتقاد پذیر هستند

وقتی در موقعیتی قرار گرفته اید که قدرت دارید برخی از تصمیماتتان باب دل برخی نخواهد بود و از شما انتقاد خواهند کرد. بنابراین باید انتقاد پذیر باشید. افراد قدرتمند انتقاد پذیر هستند. سعی کنید به شما بر نخورد و بهترین کار را برای مخاطبین، شرکت و جامعه تان انجام دهید.

لباس رسمی می پوشند

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو 08

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو ۰۸

به اکثر افرد قدرتمند نگاه کنید خواهید دید که لباس های شیک و رسمی می پوشند. مارک زاکربرگ موسس فیسبوک در این میان یکی از معدود استثناهاست.رهبران قدرتمند با پوشش رسمی، و فن بیان حرفه ای خود را پیوسته از سایرین متمایز می کنند.

چگونه مانند یک مدیر واقعی لباس بپوشیم (۲۱ آموزش)

روحیه ی تیمی دارند

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو 08

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو ۰۸

افراد قدرتمند می دانند که بخشی از تیم هستند و نقش معینی دارند. در حالیکه نقش آنها تاثیرگذار است و مسئولیت آن بر عهده ی آناست اما هرگز سخت کوشی دیگران را کم اهمیت نمی شمارند.

افراد دارای شخصیت قوی انعطاف پذیر هستند

زندگی غیر قابل پیش بینی است. افراد قدرتمند می توانند برای حل مساله ی مورد نظر خود را تطبیق و وفق دهند. انعطاف پذیر بودن به این معنا نیست که کوتاه می آیند. بلکه در پی این هستند تا وضعیت ها را سامان دهند.

پرسش های بهتری طرح می کنند

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو 06

چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو ۰۶

آنتونی رابینز یک بار گفت که افراد موفق پرسش های بهتری مطرح می کنند و در نتیجه پاسخ های بهتری هم دریافت می کنند. در واقع در این مورد اصلا یک کتاب کامل نوشته اند. افراد قدرتمند پرسش های بهتری می پرسند تا دریابند که برای مشتریانشان، شرکتشان و جامعه شان چه چیزی بهتر است.

روی صندلی های سفت می نشینند و اشیای سنگین حمل می کند

07 چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو

07 چگونه شخصیت قوی و قدرتمندی داشته باشیم _ هاو کن یو

طبق یک مطالعه که اخیرا انجام شده افرادی که مایل بودند تا روی صندلی های سفت بنیشنند در مذاکره روحیه ی تهاجی تر داشتند چرا که سفت بودن صندلی تغییر در تصمیم گیری کاهش می داده است. همچنین در همان مطالعه مشخص شده که افرادی که اشیای سنگین تر حمل می کنند مهم تر به نظر می رسند.