چگونه لکه لباس پاک کنیم؟ چگونه انواع لکه لباس را به راحتی پاک کنیم؟ هر ماده ای تشکیل شده از روغن یا آب یا دیگر مواد، از خود لکه به جای میگذارد. البسه ی ما با محیط خارج در تماس است و بیشتر در معرض دچار هر گونه لکه است، با توجه به درخواست بسیاری از کاربران، تصمیم بر آن شد تا تاپیکی جامع در زمینه ی لکه زدایی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. همانطور که خواهید دید، مواد لازم برای از بین بردن لکه ها مواد موجو در خانه یا در هر سوپرمارکتی هستند. پس برای پاک کردن لکه هایی هیچ وقت انتظار پاک شدن آنها را نداشتید، در ادامه با “هاو کن یو” همراه باشید.

لکه ی لباس گوجه فرنگی

photo_2016-05-28_17-51-57

مهم نیست که لکه به وجود آمده از گوجه ی خام بوده یا پخته، می توانید مقداری آب گازدار (سودا) را روی یک دستمال خشک ریخته و با لکه تماس دهید. این ترفند برای لکه زدایی سوپ و سس گوجه نیز صادق است. به طور کلی می توان آب گازدار (سودا) را دشمنی برای لکه های ایجاد شده توسط گوجه دانست.

لکه ی لباس چمن

photo_2016-05-28_17-51-48

هیچ چیز بد تر از وجود لکه ی سبز چمن بر روی شلوار نیست. اما خوشبختانه این لکه ی سمج، با مقداری خمیر دندان از بین خواهد رفت. کافیست مقداری خمیر دندان ساده ( خمیر دندان سفید و غیر ژلی) را بر روی لکه مالیده و با یک مسواک قدیمی آن را پخش کنید. سپس می توانید طبق معمول لباس را آبکشی کنید. اگر هنوز مقداری از لکه باقی مانده بود، می توانید به دفعات این کار را تکرار کنید.

لکه ی خون روی لباس

photo_2016-05-28_17-51-43

یکی از سمج ترین لکه ها، لکه ی خون است. جای خون به هیچ عنوان کاملاً با شستشوی معمولی از روی لباس پاک نمی شود، به همین دلیل بایستی از هیدروژن پراکسید ٣٪‏ استفاده کنید. این ترکیب که در بازار به نام آب اکسیژنه خرید و فروش می شود، یک محلول سفید کننده است. یک دستمال خشک را به مقداری آب اکسیژنه ی ٣٪‏ آغشته کرده و با فشار روی لکه ی خون جلو و عقب کنید.قبل از این کار میتوانید از ناخن یا یک چاقو برای برداشتن لکه نیز استفاده کنید.

پاک کردن لکه لباس ( پاک کردن لکه رژلب )photo_2016-05-28_17-52-05

برای از بین بردن لکه ی مواد آرایشی، به ویژه رژ لب، می توانید از یک تکه نان استفاده کنید. قسمتی از نان که غیر قابل استفاده است (مانند لبه یا خمیر نان باگت) را جدا کرده و روی لکه بمالید. با هر بار مالش محو شدن لکه را خواهید دید.

لکه ی لباس ( پاک کردن لکه گریس از روی لباس )

photo_2016-05-28_17-52-01

اگر لکه ی گریس روی لباس شما به وجود آمده است، میتوانید با استفاده از نشاسته ی ذرت آن را پاک کنید. مقداری نشاسته روی محل مورد نظر بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا لکه حل شود و سپس با یک فرچه یا دستمال کاملاً تمیز کنید.

پاک کردن لکه روغنphoto_2016-05-28_17-51-29

یکی از اتفاقات بر تکرار در زندگی هر شخص، ریختن غذا روی پارچه ی لباس، مبلمان یا تخت خواب است. بسیاری از افراد بر این باورند که نمی توان لکه ی به وجود آمده توسط روغن را از بین برد، اما با استفاده از یک شامپوی معمولی ( همان شامپویی که برای موهای خود استفاده میکنید) یا شامپو بچه میتوانید لکه را از بین ببرید. مقداری مالش شامپو و سپس آبکشی کامل، اثری ازلکه باقی نخواهد گذاشت.

لکه ی لباس چمن پاک کردن لکه جوهر

photo_2016-05-28_17-52-12

احتمال اینکه خودکار در جیب پیراهن شما جوهر دهد همیشه وجود دارد، اما اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید. همانگونه که می دانید الکل حلال جوهر است، پس یک دستمال خشک و تمیز را به الکل آغشته کرده و به آرامی روی لکه ی جوهر بکشید. برای مطالعه ی بیشتر درباره ی لکه زدایی انواع جوهر ها اینجا را کلیک کنید.

پاک کردن لکه چای از روی لباسphoto_2016-05-28_17-52-09

شاید با تجربه دانسته باشید که یک لباس با لکه ی چای را هر قدر که بشویید هنوز هم آثاری از لکه را خواهید دید. پس دست از شستن بردارید و یک لیوان آب و شکر درست کنید. آب داغ را داخل لیوان ریخته و همزمان با اضافه کردن شکر، هم بزنید. توجه داشته باشید که آب بایستی از شکر اشباع شده باشد (یعنی دیگر شکر در آب حل نشود) سپس قسمت لکه دار را داخل ظرف محتوی آب و شکرگذاشته و چندین دقیقه صبر کنید. سپس طبق معمول آبکشی کنید.

پاک کردن لکه سفید کنندهphoto_2016-05-28_17-52-16

اگر اشتباها از یک سفید کننده مستقیما روی یک لباس رنگی استفاده کردید و لباس سفید یا زرد شده است نگران نباشید. میتوانید یک ظرف با مقداری آبلیمو و آب درست کرده و یک شبانه روز البسه را در آن قرار دهید. بعد از ۲۴ ساعت رنگ لباس شما به حالت گذشته ی خود باز خواهد گشت.