حتما تا به حال سیب زمینی های سرخ شده رستوران ها و فست فود ها را خریداری و مصرف کرده اید. بسیاری و نه البته همه ی آن ها به گونه ای سرخ شده اند که بسیار شکننده و ترد هستند و البته مصرف و خوردن این نوع سیب زمینی ها هم بسیار جذاب و هیجان انگیز است. اما از طرف دیگر سیب زمینی سرخ شده به خوبی جای خود را در سفره های ایرانی به عنوان مکمل و یا تزئین غذا و گاها به عنوان یک وعده ی غذایی باز کرده اند اما شما به ندرت توانسته اید در خانه سیب زمینی ها را به این روش سرخ کنید. امروز روش سرخ کردن سیب زمینی ها به صورت ترد و شکننده را در “چگونه می توانید”  فرا خواهید گرفت. با ما همراه باشید.

 برای اینکه بتوانید سیب زمینی ها را به روش رستورانی و ترد و شکننده سرخ کنید شما میبایست از یک یا دوساعت  قبل دست به کار شوید. دلیل این کار را هم در مراحل انجام کار به شما توضیح خواهیم داد.

مواد و وسایل لازم:

  • سیب زمینی
  • روغن مخصوص سرخ کردن
  • نمک

مراحل:

۱) سیب زمینی ها را قطعه قطعه کنید:

قبل از هر چیز شما میبایست سیبزمینی های خود را پوست کنده و سپس آن ها را به صورتی نواری با ضخامت کمی بیشتر و بلند برش بزنید. دقت کنید که اگر می خواهید سیب زمینی های ترد و شکننده داشته باشید باید کمی قطر هر قطعه را بیشتر از معمول در نظر بگیرید.

PicsArt_04-14-12.57.12-compressor

۲) سیب زمینی ها را داخل آب و سپس یخچال بگذارید:

حال سیبزمینی ها را برای اینکه سیاه نشوند داخل آب ریخته و سپس برای ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت داخل یخچال بگذارید. سپس آن ها را خارج کرده و داخل یک دستمال برای مدت چند دقیقه خوب خشک کنید تا هنگام سرخ کردن مشکلی پیش نیاید.

PicsArt_04-14-12.56.47-compressor

۳) سیب زمینی ها را کمی سرخ کنید:

پس از انجام مراحل بالا حال سیب زمینی ها را تنها برای مدتی محدود و حدود ۵ تا ۸ دقیقه به صورتی سرخ کنید که تنها خودشان را گرفته و کمی رنگشان برگردد. اصلا در این مرحله نباید سیب زمینی ها را سرخ کرد فقط تا حدی که رنگشان تغییر کند و سپس آن ها را از روغن خارج کرده و در ظرفی دیگر قرار دهید.

PicsArt_04-14-12.56.22

۴) بر روی آنها شکاف زده و داخل یخچال بگذارید:

پس از اینکه سیب زمینی ها را کمی سرخ کردید حال با یک وسیله بر روی هر کدام از آنها برش یا شکاف کوچکی بزنید و آنها را داخل یخچال بگذارید. حواستان باشد که آن ها را داغ داخل یخچال نگذارید چرا که به یخچال صدمه خواهید زد. مدت زمانی که آن ها را داخل یخچال می گذارید نباید کم و یا خیلی طولانی باشد . شما می توانید آن ها را ۵۰ تا ۷۰ دقیقه داخل یخچال به همین صورت رها کنید.

۵) مجدادا آن ها را سرخ کنید:

پس از طی شدن مراحل بالا و زمانی که سیب زمینی ها را داخل یخچال می گذارید حال روغن را داخل ظرف مورد نظر مجدادا خوب داغ کنید و با حرارت کمی بیشتر سیب زمینی ها را خوب سرخ کنید تا بدینوسیله و با توجه به برش وشکاف و اختلاف دما سیب زمینی ها خوب برشته و ترد شوند و دقیقا شبیه به همان سیب زمینی های سرخ شده فست فود ها شوند.

PicsArt_04-14-12.55.49