چگونه لباس بپوشیم؟ لباس پوشیدن یک فرصتی برای داشتن برخوردی خوب، خلاقیت و افزایش اعتمادبه‌نفس است. گاهی اوقات مد و مدل‌ها لباس‌های ما را تعیین می‌کنند، اما همه این تقلیدها لباس‌هایی متناسب با هنجارهای اجتماعی ما نیستند و کار را برای انتخاب سخت می‌کنند. شما کاربران HowCanU می‌توانید با استفاده از این مقاله متوجه شوید که در چه مکان‌های چه لباس‌هایی بپوشید. با ما همراه باشید.

چندی پیش در هاو کن یو در رابطه با نکات مهم در رابطه با ست کردن و انتخاب رنگ لباس متناسب با ظاهر و البته رنگ پوست شما در قالب یک مقاله کامل با عنوان چگونه رنگ لباس انتخاب کنیم صحبت کردیم و البته در مقاله دیگری با عنوان چگونه لباس بپوشیم تا قد بلند تر به نظر بیاییم هم نکاتی را ذکر کردیم که در دو لینک زیر می توانید مطالعه کنید و حال در این مقاله موضوع را کامل تر کرده و با جزئیات بیشتر به نحوه لباس پوشیدن شما می پردازیم.

  ست کردن لباس آقایان (قسمت اول)

 

راه اول: اجازه دهید موقعیت‌های مختلف لباس شمارا تعیین کنند.
۱- رویدادها را بررسی کنید.

طرز لباس پوشیدن شما بستگی به مکان تجمع بستگی دارد. از کمد لباس خود متناسب با آن مکان لباس خود را تعیین کنید.

۲- متناسب لباس بپوشید.

لباس متناسب با مجالس می‌تواند باعث شود که شما زیباتر دیده شوید. اشتباه پوشیدن لباس نامتناسب را نداشته باشید. مثلاً این‌که در مجالس فوت کسی، شما لباس سفید یا رنگی بپوشید.

این انتخاب لباس می‌تواند حتی شما روزها و زمان شود؛ مثلاً در روز می‌توانید از لباس روشن‌تر، آرایش و جواهرات کمتر(خانم‌ها) استفاده کنید.

در شب می‌توانید لباس‌های تیره، آرایش سنگین‌تر(خانم‌ها) داشته باشید.

2

۳- متناسب بااندامتان، لباس و رنگ انتخاب کنید.

از حالت اندامتان آگاه شوید و لباسی بپوشید که به آن بیاید. لباس بارنگی بپوشید که به رنگ پوست و موی شما بیاید. استفاده از این ترفندها باعث درخشش شما می‌شود.

۴- لباس شیک، راحت و به‌روز بپوشید.

معمولاً، لباس‌های شیک راحت نیستند و لباس‌های راحت شیک نیستند. نکته اینجاست که شما کاربران سایت هاو کن یو باید زمانی را به خرید لباس اختصاص دهید تا دارای این معیارها باشد. اگر همه کارها را به لحظه آخر بگذارید، بدن شک بالباس و شلوار بد به مجلس خواهید رفت و انتظار درخشش نداشته باشید. دقت کنید که شما تنها نمی‌خواهید که از بقیه بهتر باشید، بلکه می‌خواهید با اعتمادبه‌نفس نیز باشید. فکر نکنید که هر لباس را یک‌بار بپوشید.

لباس‌های غیر مهم را روز، و مهم‌ها را شب بپوشید.

از لباس‌های سیاسی و یا اهانت‌آمیز دوری‌کنید.

۵- از مواد آراستگی خوب استفاده کنید.

لباس پوشیدن تنها استفاده از چند لباس نیست، بلکه توجه به بهداشت، مو، پوست و آرایش است. استحمام کنید، موهایتان را حالت دهید و کمی آرایش کنید. می‌توانید بر اساس رسمیت مجلس مقدار این کارها را تغییر دهید.

۶- به یاد داشته باشید که کمتر، بیشتر است.(برای خانم‌ها)

برای این‌که برازنده به نظر برسید، سعی کنید ویژگی موردنظرتان را بیشتر جلوه دهید سعی کنید یا لب‌ها و یا چشم‌ها را آرایش کنید(نه هر دو) .اگر لباس مشکی می‌پوشید سعی کنید از یک دستبند چشم‌گیر استفاده کنید. هرکدام از این موارد دیگری را کامل می‌کند.

روش دوم: روفتن به مهمانی به‌عنوان مهمان(مخصوص خانم‌ها)
۱- دعوت‌نامه را به‌دقت بخوانید.

این فرصتی برای درخشیدن است. جشن‌های عروسی موقعیت‌های مهمی هستند و معمولاً در خانه و تالار برگزار می‌شوند. لباسی مخصوص بپوشید. اگر درون دعوت‌نامه قید نشده که لباس‌های مخصوصی بپوشید، از لباس‌های نیمه‌رسمی استفاده کنید. به فصل، محل برگزاری و آب هوا توجه کنید. عروسی‌هایی که در شب برگزار می‌شوند، معمولاً از عروسی‌هایی که در روز برگزار می‌شوند، رسمی‌ترند.

11

۲- طرح‌های سنتی بارنگ‌های متناسب را دنبال کنید.

از رنگ سفید، کرمی و یا رنگ‌های دیگر که ساقدوش عروس از آن استفاده می‌کند، استفاده نکنید. اگر ساقدوش سفید هم نمی‌پوشد، بازهم از این رنگ استفاده نکنید. مشکلی نیست تا از لباس‌هایی با طرح‌های سفید استفاده کنید. از لباس مشکی استفاده نکنید.

۳- زیورآلات را بسته به‌شدت رسمی بودن موقعیت انتخاب کنید.

از گردن بند، گوشواره و زیورآلات دیگر بیشتر در شب استفاده کنید و در روز استفاده کمتری داشته باشید. یک کیف‌دستی ابزار ایده آلی برای اکثر جشن‌های عروسی است.

33

۴- از تم پیروی کنید.

به دلیل این‌که انتخاب تم در کشور ما مرسوم نیست، معمولاً از این قضیه معاف هستید. اما اگر تمی تعریف شده بود سعی کنید از آن پیروی کنید و لباس‌ها و زیورآلات خود را با آن متناسب کنید.

روش سوم: رفتن به مهمانی به‌عنوان مهمان (مخصوص آقایان)
۱- دعوت‌نامه را به‌دقت بخوانید.

این فرصتی برای درخشیدن است. جشن‌های عروسی موقعیت‌های مهمی هستند و معمولاً در خانه و تالار برگزار می‌شوند. لباسی مخصوص بپوشید. اگر درون دعوت‌نامه قید نشده که لباس‌های مخصوصی بپوشید، از لباس‌های نیمه‌رسمی استفاده کنید. به فصل، محل برگزاری و آب هوا توجه کنید. عروسی‌هایی که در شب برگزار می‌شوند، معمولاً از عروسی‌هایی که در روز برگزار می‌شوند، رسمی‌ترند.

111

۲- از تم پیروی کنید.

به دلیل این‌که انتخاب تم در کشور ما مرسوم نیست، معمولاً از این قضیه معاف هستید. اما اگر تمی تعریف‌شده بود سعی کنید از آن پیروی کنید و لباس‌ها و زیورآلات خود را با آن متناسب کنید.

222

۳- لباس‌های خود را ست کنید.

بر اساس رسمی بودن مجلس، مدل لباس خود را انتخاب کنید. لباس‌هایی بپوشید که رنگ آن‌ها در گروه رنگی قرار گیرند تا جذابیت خاصی داشته باشید. از پوشیدن لباس‌های رنگارنگ خودداری کنید.

روش چهارم: حضور در یک کنفرانس(مخصوص خانم‌ها)
۱- لباس‌های خود را اتفاقی اتفاق کنید.

حضور در کنفرانس های مختلف دست شمارا برای لباس پوشیدن باز می‌گذارد و می‌توانید از انواع لباس‌ها بارنگ‌های مختلف استفاده کنید. بااین‌وجود برخی محدودیت‌ها برای هر دو جنسیت وجود دارد. دقت کنید که از لباس‌های باکیفیت و تمیز استفاده کنید. کفش‌ها باید تمیز، بدون گردوخاک و براق باشند. به محل برگزاری کنفرانس دقت داشته باشید. هرگونه تتو و خال‌کوبی را بپوشانید.

1111

۲- از رنگ‌های رسمی یا هر رنگی که به شما می‌آید استفاده کنید.

شما می‌توانید از رنگ‌های رسمی مانند آبی پررنگ، سیاه، قهوه‌ای و خاکستری استفاده کنید. همانطور که قبلا در سایت “هاو کن یو به این موضوع پرداختیم” اگر نمی‌خواهید از این رنگ‌ها استفاده کنید، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که به شما می‌آید و شمارا جذاب می‌کند. برای جلساتی که در فضای باز برگزار می‌شوند می‌توانید از لباس آستین‌کوتاه استفاده کنید.

2222

۳- به این چیزها دقت کنید.

از لباس‌های بسیار تنگ و یا بسیار گشاد استفاده نکنید. مراقب باشید زیرپوشتان و لباس‌های زیرتان باشید که  قابل‌دیدن نباشد.

3333

۴- از ابزارهای سنتی استفاده کنید، نه مد

استفاده از یک ساعت شیک، هنگامی زیبا به نظر می‌رسد که شما دستتان را روی میز بگذارید! از کفش‌هایی بارنگ‌های طبیعی استفاده کنید. کفش‌های باپاشنه راحت بپوشید.

4444

۵- طوری بایستید که شما و کسب‌وکارتان برجسته شوید.

توجه کنید که لباس‌های مشکی نپوشید. این رنگ تمایل به‌افراط رساندن جلسه است. از صدایتان به‌عنوان یک مزیت استفاده کنید.

5555

روش پنجم: حضور در یک کنفرانس (مخصوص آقایان)
۱- لباس‌های خود را اتفاقی اتفاق کنید.

حضور در کنفرانس های مختلف دست شمارا برای لباس پوشیدن باز می‌گذارد و شما کاربران سایت “هاو کن یو”می‌توانید از انواع لباس‌ها بارنگ‌های مختلف استفاده کنید. بااین‌وجود برخی محدودیت‌ها برای هر دو جنسیت وجود دارد. دقت کنید که از لباس‌های باکیفیت و تمیز استفاده کنید. کفش‌ها باید تمیز، بدون گردوخاک و براق باشند. به محل برگزاری کنفرانس دقت داشته باشید. هرگونه تتو و خال‌کوبی را بپوشانید.

11111

۲- از ژاکت‌های اسپرت استفاده کنید.

معمولاً این لباس‌ها در جلسات استفاده نمی‌شوند، اما بهترین راه است تا خود را مانند یک حرفه‌ای نشان دهید.

22222

۳- لباس آستین‌بلند و رنگی بپوشید.

تا زمانی که کراوات برای کنفرانس خوب نیست، دقت کنید که لباستان باکیفیت و زیبا باشد. به لباس‌های سفید توجه داشته باشید. این لباس‌ها معمولاً به هر تیپی می‌خورد.

33333

۴- شلوارهایی انتخاب کنید که از پارچه مرغوبی تهیه‌شده باشد.

طول شلوار باید تا روس کفش ادامه داشته باشد. سعی کنید از کفش‌های چرمی استفاده کنید. بستن کمربند و پوشیدن جوراب را فراموش نکنید.

44444

۵- از رنگ‌های رسمی یا هر رنگی که به شما می‌آید استفاده کنید.

شما کاربران سایت “هاو کن یو” می‌توانید از رنگ‌های رسمی مانند آبی پررنگ، سیاه، قهوه‌ای و خاکستری استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید از این رنگ‌ها استفاده کنید، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که به شما می‌آید و شمارا جذاب می‌کند. برای جلساتی که در فضای باز برگزار می‌شوند می‌توانید از لباس آستین‌کوتاه استفاده کنید.

55555

۶- از ابزارهای سنتی استفاده کنید، نه مد

استفاده از یک ساعت شیک، هنگامی زیبا به نظر می‌رسد که شما دستتان را روی میز بگذارید! از کفش‌هایی بارنگ‌های طبیعی استفاده کنید. کفش‌های باپاشنه راحت بپوشید.

66666

منبع: wikihow