چه مدل ریشی مناسب شماست؟ چه مدل ته ریشی انتخاب کنیم و چگونه زیبایی صورتمان را با ریش تکمیل کنیم. در این مقاله از هاو کن یو با شما کاربران فرا خواهیم گرفت که در صورت تمایل به داشتن ریش بر روی صورت چه مدل و چگونه از آن بهره بببریم؟

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که با ریش چه شکلی می شوید؟ اگر می خواهید که عالی به نظر برسید، انتخاب یک ریش مناسب با توجه به استایل و فرم صورتتان امری بسیاری ضروری است. این دیدگاه قدیمی که ریش گذاشتن برای بعضی افراد خاص است و کار نرمالی نیست را کنار بگذارید.

چگونه استایل شخصی خود را انتخاب کنیم؟ ( ظاهر و تیپ منحصر به فرد)

شما چگونه ریشی که مناسبتان باشد را انتخاب می کنید؟ چگونه آن را با مدل مویتان تطبیق می دهید؟ و چگونه مطمئن می شوید که به بهترین حالت ممکن آن را  مهیا و درست کرده اید؟ به کمک این مقاله می توانید ریش مناسبتان را انتخاب کنید.

اصلا چرا ریش بگذارید؟ هدف از ریش گذاشتن چیست؟

در واقع دلایل زیادی برای ریش بلند کردن می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال انتخاب یک ریش مناسب که به درستی هم از آن مراقبت می کنید می تواند باعث مد روز نشان داده شدن شما باشد. اما علت اصلی ریش گذاشتن این است که به کمک ریش می توانید بیشتر و برجسته تر به چشم بیایید.

  • ریش گذاشتن می تواند شما را خاص تر از بقیه افراد نشان دهد.
  • مردانی که ریش دارند قوی تر، خشن تر و بزرگ تر دیده می شوند.

انتخاب ریش درست با توجه به فرم صورتتان

ریش مناسب برای صورت کشیده و باریک

اگر فرم صورتتان کشیده و باریک است بهترین مدل ریش که برای فرم صورتتان مناسب باشد ریشی است که در آن  موی روی چانه تان طول زیادی نداشته باشد.

ریش مناسب برای صورت گرد

می توانید ریش کامل و یا ریش بزی انتخاب کنید. با کمک این دو مدل ریش صورتتان کمی لاغرتر به نظر می رسد.

ریش مناسب برای صورت مربع

می توانید از یک ریش کامل که کل صورتتان را می پوشاند استفاده کنید.

ریش مناسب برای صورت مستطیلی

استفاده از یک ریش کوتاه، خطوط آرواره هایتان را نرم تر نشان داده و از کشیده نشان داده شدن صورتتان می کاهد.

 

چگونه مدل موی مناسب انتخاب کنیم؟ ( انتخاب مدل مو )

ته ریش

اصطلاحا ته ریش به مویی از صورت می گویند که به حدی بلند نیست که بتوان آن را ریش نامید. با ته ریش می توانید ظاهری مدرن داشته باشید و برای افرادی که حوصله اصلاح صورتشان را ندارند انتخابی مناسب است و انتخابی کاملا به روز است. البته این بدین معنا نیست که مرتب کردن ته ریشتان به آسانی اصلاح نکردن باشد.

آیا ته ریش به شما می آید؟

ته ریش چیزیست که به همه نمی آید، پس بهتره در نظر بگیرید که آیا اصلا ته ریش برایتان مناسب است یا خیر؟مهم نیست که ریش باشد یا ته ریش، کلا موی صورت به آقایان حالت مردانگی بیشتری می دهد. علی الخصوص کسانی که می خواهند صورتشان کم سن و سال نشان داده نشود.

معمولا ته ریش با انواع مدل مو هماهنگ می شود. اگر مدل موهایتان کوتاه و ساده باشد ته ریشتان به چشم می آید و زیبا نشان داده می شود. بنابر این اگر بخواید کمی باحال تر به نظر بیایید، می توانید از ته ریش استفاده کنید.

ته ریش مدلی کاملا به روز است و حتی به مدل موهای شلوغ، بلند و یا موهایی که به پشت یا دو طرف سر خوابانده شده اند نیز می آید.

چگونه ته ریشتان را اصلاح کنید

به جای هر روز، هر هفته 2 الی 3 بار ته ریشتان را مرتب کنید. اگر پوست خشکی دارید،  پیشنهاد می شود که از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا پوستتان بیشتر از آن خشک و کدر نشود.

ریش کوتاه

بعضی از افراد به این  مدل ریش، ریش تعطیلات می گویند. با این حال ریش کوتاه نشان دهنده نظارت شما بر روی ریشتان است و علاوه بر آن نشانه قدرت و مردانگیست. اگر مدل ریشی بین ریش بلند و ته ریش دوست دارید، ریش کوتاه بهترین انتخاب است.

آیا ریش کوتاه برایتان مناسب است؟

به نظر ریش کوتاه با همه مدل موها مو منطبق است و می تواند در عین حال هم هوشمندانه و هم زمخت به چشم بیاید.

نکته : داشتن ریش کوتاه بدین معنا نیست که باید ریش کامل که کل صورت را بگیرد بگذارید. با وجود این، لازم است تا بدانید که ریش کوتاه برای افردای که هنگام رشد ریششان برای آن وقت می گذارند، انتخاب خوبیست.

چگونه آن را اصلاح کنید؟

داشتن ریش کوتاه بیش تر از یک تا دو هفته وقت نمی گیرد. اگر این مدل ریش را انتخاب کرده اید، باید مرتب حواستان بدان باشد تا شکل کلی آن منظم و درست بماند.

ریش بلند

در واقع مدل ریش کامل و بلند  کمی قدیمی شده است و گذاشتن آن کمی سخت است و هر مردی نمی تواند ریشش را بلند کند. این مدل ریش برای آن دسته از افرادی که رشد موهای صورتشان خوب و سریع است و موهای ضخیمی دارند مناسب است.

آیا این مدل ریش به شما می آید؟

اگر شما تاجر هستید یا در یک محیط هوشمندانه کاری کار می کنید، این مدل  ریش برای شما ساخته شده است!

اگر می خواهید که صورتتان گرد تر نشان داده شود، این مدل ریش، مدل ایده آلی خواهد بود. این مدل ریش به انواع مدل موها می آید. علی الخصوص موهایی با قد متوسط تا بلند.

همچنین اگر موهایتان ساده و کوتاه باشد، با این مدل ریش درست مانند یک جنتلمن خواهید شد. اگر هم موهایتان شلوغ و درهم است، این مدل سنتان را بالاتر می برد.

چگونه آن را اصلاح کنید؟

شما باید هر سه الی چهار روز یک بار از ماشین اصلاح صورت استفاده کنید. اگر ریشتان را آب تمیز خیس کنید، می توانید ظاهری درخشان و سالم بدان بدهید. سپس آن را با حوله خشک کنید و کمی به آن ژل مخصوص بزنید.

ریش دم اردکی

در واقع این مدل ریش، همان مدل ریش کلی و دست نخورده صورت است.البته با کمی تغییرات و پیچ و تاب.همان طور که از اسم این مدل ریش پیداست، به علت شباهت آن با دم اردک، اسم آن ریش دم اردکی گذاشته شده است.

معمولا افرادی که از این مدل ریش محبوب استفاده می کنند، معمولا حالت ریشی بین ریش کامل و شلوغ و ریشی نسبتا آراسته دوست دارند. این مدل ریش در بین سلبریتی هایی مثل Brad Pitt و Mel Gibson از محبوبیت برخوردار است.

آیا ریش دم اردکی به شما می آید؟

اگر صورتتان لاغر و نحیف است، این مدل ریش اصلا مناسبتان نیست. اما اگر صورتتان این فرم نیست، ممانعتی در انتخاب آن ندارید و به سلیقه خودتان وابسته است.

این مدل ریش به موهایی که به پشت خوابانده شده اند و یا موهای شلوغ می آید.

آن را اصلاح کنید تا عالی شود

قبل از هر چیز، برای داشتن ریش مدل دم اردکی، باید ریش کامل داشته باشد. پس صبور و واقع بین باشید.ریش بلند بگذارید و یکی دو ماه اول بدان برسید و مرتبش کنید و بیشتر تمرکزتان را روی کوتاه کردن و مرتب نگه داشتن نواحی آرواره و و گونه هایتان بگذارید.

برای داشتن این مدل ریش، به حجم زیادی از ریش احتیاج ندارید، اما حداقل باید ریشتان بین 5 تا 10 سانتی متر باشد و اندکی پر باشد.

ریش بزی پهن

به ریش بزی پهن، ریش هالیوودی نیز گفته می شود. این مدل ریش ترکیبی از مدل ریش بزی و سبیل است.

اسم ریش هالیوودی از دورانی برای این ریش انتخاب شد که در هالیوود، بسیاری از افراد از این مدل ریش استفاده می کردند.

آیا مدل ریش  بزی به شما می آید؟

این مدل ریش کاملا مناسب افرادی که صورت گرد دارند است. از آن جایی که تمرکز ریش بزی بیشتر بر روی نواحی لب و چانه است، گردی صورت کمتر به چشم می آید.

چگونه آن را اصلاح کنید؟

اطمینان حاصل کنید که قبل از شکل دادن به ریش خود، ته ریش با سایز و حجم متوسط گذاشته باشید. زمانی که ته ریشتان به اندازه مناسبی رسید که بتوانید آن را راحت اصلاح و کوتاه کنید، ریشتان را به اندازه و شکل دلخواه در آورید.

ریش های روی گونه و خط ریشتان را بزنید. و بسته به سلیقه تان پهنای ریش بزیتان را تنظیم کنید. سبیلتان را هم نزنید.

ریش گاریبالدی (Garibaldi)

این مدل ریش شما را شبیه وایکینگ ها می کند. این مدل ریش مناسب آقایانیست که دنبال ظاهر اندکی خشن و ژولیده هستند.

آیا مدل ریش  گاریبالدی به شما می آید؟ ( مناسب برای ریش های فر)

 در واقع ریش گریبالدی یکی از اعضای خانواده ریش کامل است و اگر موهای صورتتان به طور طببیعی فر هستند و هر چه بدانها مرطوب کننده و روغن میزنید صاف نمی شوند، قطعا انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

  • با این که این مدل ریش بلند و حجیم است، اما هنوز هم می توان از آن استفاده کرد.
  • این مدل ریش به مردهایی که کت چرمی دوست دارند نیز می آید.

چگونه آن را اصلاح کنید؟

طول این ریش نباید بلند تر از 20 سانتی متر شود. نگه داری از این ریش بسیار آسان است، فقط باید سبیلتان را مرتب کنید و بگذارید تا ریشتان نیز به طور طبیعی بلند شود. در حقیقت هر چه ریشتان طبیعی تر بلند شود، بهتر است. برای داشتن این ریش، فقط سعی کنید که ریشتان را مرتب نگه دارید و بهداشت و شست و شوی آن کوشا باشید. ( وگرنه در آخر بسیار شلخته و شلوغ خواهد شد.)

نگه داری از ریش

توجه داشته باشید که هر مدل ریشی که انتخاب می کنید، باید سعی کنید تا حتما ریش و پوست صورتتان را با روغن مخصوص چرب کنید تا ظاهری تازه و خوب داشته باشد. استفاده از روغن مخصوص ریش امری ضروری است و می تواند باعث جلوگیری از خشکی پوست شود. در بعضی موارد این روغن ها دو منظوره هستند و می توانید آن ها را بر روی پوست صورتتان نیز استفاده نمایید.

چگونه ماشین اصلاح را تیز کنیم؟ (موزر، فیلیپس، براون و …)

خوب، آیا حالا با خواندن این مقاله مصمم شدید که بگذارید ریشتان بلند شود و ظاهری مقتدر و جذاب تر برای خود بسازید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.