چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟ چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؟ آیا به‌اندازه‌ای که می‌خواهید اعتمادبه‌نفس دارید؟ افراد کمی به این سؤال پاسخ مثبت می‌دهند. طبق تحقیقات داشتن اعتمادبه‌نفس یک ویژگی اکتسابی است و با تمرین به دست می‌آید. افراد بدون اعتمادبه‌نفس از صحبت کردن جلوی دوستان و یا در جمع خودداری می‌کنند و می‌ترسند که با تمسخر آن‌ها مواجه شوند. اگر تمایل به افزایش اعتمادبه‌نفس خوددارید، با هاو کن یو همراه باشید.

برای کسب اعتماد به نفس افکارتان را در مکانشان قرار دهید

به‌طور متوسط هر فرد روزانه به ۶۵ هزار موضوع فکر می‌کند. آمار نشان داده که ۸۵ الی ۹۰ در صد آن‌ها منفی هستند و درباره اخطارها و ترس‌هایتان هستند و برخی درباره اتفاقات بد گذشته هستند و می‌خواهیم مطمئن شویم که دیگر اتفاق نمی‌افتند؛ اما این افکار تأثیرات منفی دارند زیرا باعث می‌شوند تا روی ترس‌هایمان بیشتر از اهداف و آرزوهایمان تمرکز کنیم. نکته اینجاست که شما باید به این مسائل آگاهی داشته باشید و بدانید که مغز شما به یک نسبت خاص با عوامل منفی برخورد می‌کند. دقت داشته باشید که بعضی چیزهایی که از آن می‌ترسید هیچ‌وقت اتفاق نمی‌افتند.1

 در آخر شروع کنید

مردم بسیاری وجود دارند که اگر از آن‌ها بپرسید که چه‌کار می‌خواهند بکنند یا این‌که چیز کاره می‌خواهند شوند، می‌گویند نمی‌دانم. دانستن چیزی که می‌خواهید کلید موفقیت شماست و هر کاری که شما انجام می‌دهید باید طوری باهدف شما مطابقت داشته باشد.

اعتمادبه نفس و سپاسگذار بودن

روز خود را بافکر کردن به چیزهایی که باید به خاطر آن‌ها سپاس‌گزاری کنید، آغاز کنید. اگر این کار را بکنید روز آرام‌تری را سپری خواهید کرد.

 کمک خواستن را فراموش نکنید

تصور نکنید که دیگران می‌دانند که شما چیز می‌خواهید. برای رسیدن به اهدافتان از دیگران کمک بگیرید. افراد کمی پیدا می‌شوند که در پاسخ به درخواست شما جواب منفی بدهند.

به یاد داشته باشید که سگ‌ها دنبال ماشین‌های پارک شده نمی‌اندازند

اگر به تناقضات، سوا لات و یا تردید برخورد کردید، بدانید که یک دلیل خوب دارند؛ شما در حال رفتن به‌جایی هستید. این به این معنی نیست که شما باید اخطارها را نادیده بگیرید، اما باید بدانید که آن چیزهای منفی را در چشم‌انداز خود بگذارید.

آماده‌باشید که به دوباره به دست آورید

این کوتاهی کردن نیست که دلگرمی شمارا از بین می‌برد بلکه بهبود نیافتن است. هر بار که شما این کار را انجام می‌دهید یاد می‌گیرید که چه روش‌هایی جواب نمی‌دهند و از چه روش‌هایی باید استفاده کنید.

 یک مربی پیدا کنید

شما هر کاری را که انجام می‌دهید احتمال دیده‌اید که قبل شخص دیگری آن را انجام داده است. شما می‌توانید نکات بسیاری از این افراد یاد بگیرید.7

تکالیفتان را انجام دهید

در هر وضعیتی آمادگی کافی می‌تواند به اعتمادبه‌نفستان کمک کند. می‌خواهید برای اولین بار سخنرانی کنید، به‌دفعات تمرین کنید. صدایتان را ضبط و سپس گوش کنید. می‌خواهید افرادی را برای اولین بار ملاقات کنید؟ شبکه‌های اجتماعی‌شان را چک کنید. از اینترنت درباره آن‌ها اطلاعات به دست آورید.

هرروز مدتی را به ورزش و استراحت اختصاص دهید

خواب کافی، ورزش و تغذیه مناسب تأثیر مستقیم روی اعتمادبه‌نفس و حالتان دارد. حداقل در هفته سه نوبت ۲۰ دقیقه‌ای ورزش کنید.9

نفس عمیق بکشید

بسیار واضح است که اگر شما نفس عمیق بکشید اکسیژن بیشتری به مغزتان می‌رسد و شما هوشیارتر و آماده‌تر می‌شوید. این حرکات در شرایط هیجانی بسیار مهم است و باعث می‌شود که بتوانید خودتان را کنترل کنید.

10