یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید لباس، پارچه، پیراهن، شلوار و غیره کیفیت آن ها است. همیشه مردم به دنبال لباس ها و لوازمی هستند که کوچک نشود، پس از شست و شو پاره نشود و در کل از کیفیت بالایی برخوردار باشد. اما آیا راه های تشخیص کیفیت را می دانید؟ پس با هاو کن یو همراه باشید تا با نکاتی درباره تشخیص کیفیت آشنا شوید.

با فشردن پارچه نخی کیفیت آن را بررسی کنید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

پارچه را در دست خود مچاله کنید و چند ثانیه آن را فشار دهید. اگر پس از این کار حالت خود را حفظ کرد و تغییر خاصی در آن دیده نشد، یعنی پارچه با کیفیتی می باشد اما اگر پارچه پس از این کار مانند یک کاغذ مچاله شده، شد یعنی دارای کیفیت مطلوبی نیست و پس از یک یا دوبار شست و شو حالت خود را از دست می دهد.

چگونه می توانید یک شلوار جین یا لی با کیفیت بخرید؟

دوخت ها و درز ها را بکشید تا شکاف ها را ببینید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

یک جنس با کیفیت دارای کوک های متراکم و درز های ضخیم می باشد. پس برای کنترل کیفیت لباس کمی قسمت هایی که دوخته شده است را بکشید، اگر کوک ها کاملا متراکم و در کنار هم باقی ماندند و شکافی دیده نشد، بدانید که آن لباس از کیفیت بالایی برخوردار است اما اگر بعد از کشیدن، دوخت تراکم خود را از دست داد و شکاف دیده شد بدانید که جنس با کیفیتی را در دست نگرفته اید.

اجتناب از زیپ های پلاستیکی

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

مطمئن شوید لباس یا لوازمی که خریداری میکنید، برای دوخت آن از زیپ های فلزی استفاده شده باشد. زیپ های فلزی هم مطمئن تر هستند و هم عمر طولانی تری دارند. زیپ های پلاستیکی اغلب خراب می شوند و دندانه های آن ها جدا می شود و تقریبا نشانه پایین بودن کیفیت می باشد.

مطمئن شوید که لبه ها به اندازی کافی پهن هستند

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

سعی کنید لباس هایی که خریداری می کنید لبه های آن ها به اندازه کافی پهن باشد. این مقدار برای شلوار و دامن حدود ۴ سانتی متر و برای پیراهن و بلوز حدود ۲ سانتی متر می باشد. اگر لباس مورد نظرتان لبه نداشت و یا فقط لبه آن دوخته شده بود، به این معنی می باشد که در حال نگاه کردن به یک لباس ارزان قیمت و با کیفیت پایین هستید.

ست کردن لباس آقایان

قابلیت کشسانی جنس را امتحان کنید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

یک محصول با کیفیت همیشه شکل خود را حفظ خواهد کرد. قسمتی از لباس را با دو دست در جهت های مخالف بکشید و سپس آن را رها کنید. اگر پس از رها کردن شکل خود را حفظ کرد و به حالت قبل برگشت پس از کیفیت خوبی برخوردار است اما اگر پس از رها کردن دیگر مث قبل نبود و شکل آن تغییر کرده بود، پس لباس با کیفیتی نخواهد بود.

از تطابق زیپ با محصول مطمئن شوید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

زیپ ها در لباس ها، دامن ها و به خصوص لباس ها مجلسی باید کامل مساوی و برابر باشند و هیچگونه نا هماهنگی و یا کوتاهی و بلندی در آن ها وجود نداشته باشد.

به برچسب توجه کنید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

پارچه های طبیعی که از پنبه، ابریشم و پشم تولید شده اند بسیار با دوام تر از پارچه های مصنوعی هستند. با این حال لباس های تولید شده از ۱۰۰% نخ طبیعی می تواند پس از شست و شو به سرعت تغییر حالت دهد. به همین دلیل انتخاب لباسی که به آن (۵-۳۰٪) از پارچه های مصنوعی (ویسکوز، پلی استر، نایلون و غیره)  اضافه شده است مناسب است.

از تطابق داشتن تار و پود مطمئن شوید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

الگوی تار و پود و رنگ های آن را به خوبی بررسی کنید. اگر الگوی تار و پود در تمامی مناطق با هم مطابقت نداشت و همچنین رنگ های اضافی در آن ها دیده شد بدانید که آن محصول از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و شرکت تولید کننده آن تعداد برایش اهمیت داشته است به جای کیفیت.

دکمه و جای دکمه را بررسی کنید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

تولید کنندگان بی کیفیت و جعلی اغلب به جزئیات دقت نمیکنند و کیفیت جزئیات برایشان مهم نیست. به همین دلیل قبل از خرید محصول به خوبی دکمه ها را مورد بررسی قرار دهید هم از نظر ایمنی و هم از نظر نوع دوخت آن. همچنین تمامی جای دکمه ها را بررسی کنید که آیا بصورت منظم و یک اندازه دوخته شده اند. اگر در غیر این صورت بود یعنی آن محصول کیفیت مناسبی ندارد.

به رنگ آمیزی توجه کنید

چگونه لباس خوب بپوشیم ؟ www.howcanu.com

اگر رنگ بر روی بند ها، دستگیره ها و یا بدنه محصول بصورت منظم و یک دست نبود و اگر بر روی محصول قسمتی روشن و قسمتی تیره تر بود و یا تغییر رنگی در آن مشاهده کردید بدانید که کیفیت مناسبی ندارد.

چگونه بهترین رنگ لباس را انتخاب کنیم؟