هر اینفلوئنسری در اینستاگرام به دنبال تعداد لایک و فالوور بیشتری است. اما حفظ فالوورهای فعلی نیز به همان اندازه مهم است. اینکه بدانید چه کس یا کسانی شما را آنفالو کرده‌اند شاید تعجب شما را برانگیزد. بنابراین اینکه بدانید چگونه می‌توانید کسانی که اینستاگرام شما را بررسی یا آنفالو کرده‌اند را بیابید؛ فرصتی است که با مطالعه این مقاله از هاوکن‌یو در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اینستاگرام هیچ راه رسمی برای بررسی تعداد آنفالوورهای شما ارائه نمی‌دهد. بنابراین، در حالی که می‌توانید مشاهده کنید که تعداد فالوورهای شما در home page اینستاگرامتان در حال کاهش است، اما نمی‌دانید چه کس یا کسانی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند.

در حال حاضر، برنامه‌های شخص ثالث متنوعی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا ببینید چه کسی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده است. این اپلیکیشن‌ها به عنوان ردیاب اینستاگرام برای فالوورها و آنفالوورها استفاده می‌شوند که به شما اجازه می‌دهند نگاهی اجمالی بر کسانی داشته باشید که فکر می‌کنند پست‌های شما دیگر ارزش دیدن ندارند.

مشکل اپلیکیشن‌های شخص ثالث اینستاگرام

درحالیکه این برنامه‌ها به عنوان ساده‌ترین راه برای تشخیص اینکه چه کسی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده است، شناخته می‌شوند اما با مجموعه مشکلات خاصی به همراه هستند. API اینستاگرام یا رابط برنامه‌نویسی کاربردی اینستاگرام می‌تواند عملکرد اپلیکیشن‌های غیررسمی را به شدت محدود کند.

به عنوان مثال، در تمامی این اپلیکیشن‌ها شما داده‌ها را تنها از زمان اولین بارگیری برنامه یا به عبارتی از زمانی که اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده‎اید، مشاهده خواهید کرد. بلافاصله بعد از نصب اپلیکیشن، تمامی تغییرات در اکانت‌ شما توسط برنامه ثبت می‌شود. اما اگر قبل از نصب و راه‌اندازی برنامه فالوورهایی را از دست داده باشید، دیگر قادر به مشاهده آن‌ها نخواهید بود.

این اپلیکیشن‌ها همچنین توسط خود اینستاگرام پشتیبانی نمی‌شوند در نتیجه یعنی غیرمجاز هستند، به این معنی که امنیت حساب کاربری و اطلاعات شما می‌تواند در خطر باشد. به عبارتی دیگر باید بدانید که شما حساب کاربری خود را در معرض نقض اطلاعات یا Data breach، فروش برنامه به شخصی دیگر با قصد و نیتی شوم و خطراتی مشابه قرار می‌دهید.

علاوه بر این، این برنامه‌ها ممکن است هر لحظه متوقف شوند چرا که اینستاگرام در تغییر API یا قوانین خود بدون هیچ گونه اخطاری، سابقه دارد. در سال‌های گذشته، به دلیل تغییر قوانین اینستاگرام، چندین برنامه شخص ثالث خوب به کار خود پایان دادند، از جمله Unfollowgram که یکی از بهترین برنامه‌های آنفالووریاب اینستاگرام بود.

تا زمانی که با اینگونه نقص‌ها و خطرات احتمالی آشنایی داشته باشید، می‌توانید به استفاده از این برنامه‌ها ادامه دهید تا دریابید چه کس یا کسانی شما را رد اینستاگرام آنفالو کرده‌اند.

اپلیکیشن‌های شخص ثالث


ساده‎ترین و بهترین اپلیکیشن: Followmeter برای اندروید و ios

آنفالو-هاوکن‌یو

به شخصه برنامه‌های متنوعی را برای اینکه دریابم چه کسی اینستاگرام من را بررسی و آنفالو کرده است، امتحان کرده‌ام و Followmeter اپلیکیشن مورد علاقه من است. فرایند نصب و راه‌اندازی آن آسان است، رابط کاربری ساده‌ای دارد و ویژگی آنفالووریاب آن کاملا رایگان و بدون هیچ‌گونه نقطه ضعفی است. باز هم تاکید می‌شود این برنامه همانند تمامی اپلیکیشن‌های آنفالووریاب از زمان نصب و راه‌اندازی به بعد کار خواهد کرد، بنابراین نمی‌توانید آنفالورهای قدیمی خود را مشاهده کنید.

در قسمت داشبورد، آنفالوورها، فالوورهای جدید، اکانت‌هایی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید اما آن‌ها شما را دنبال نمی‌کنند و اکانت‌هایی که شما را فالوو می‌کنند اما شما آن‌ها را دنبال نمی‌کنید؛ نشان داده می‌شود. روی گزینه Unfollowers ضربه بزنید تا لیستی کامل از افرادی که شما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند، دریافت کنید.

لیست آنفالوورها، حساب‌های فردی همراه با این که آیا آن‌ها را دنبال می‌کنید یا خیر را نشان می‌دهد. ضربه زدن بر روی هر یک از حساب‌های کاربری، آن را در اینستاگرام باز می‌کند، جایی که می‌توانید برای آن‌ها مسیج ارسال کنید یا آن‌ها را آنفالو کنید.

Followmeter دارای ویژگی‌های پولی مانند یافتن ghost followersها (یعنی کاربران غیرفعال و روح مانند)، فالوورهایی که بیشتر از همه اینستاگرام شما را بررسی می‌کنند و موارد دیگر است. برای دستیابی به چنین امکاناتی تنها نیاز به پرداخت 3.99 دلار است. اما نسخه رایگان Followmeter ویژگی‌های این اپلیکیشن را به هیچ وجه محدود نمی‌کند.

دانلود:  Followmeter  برای Android | iOS (نسخه رایگان)

اپلیکیشن کند اما ایمن: +Reports برای اندروید و ios

آنفالو-هاوکن‌یو

اپلیکیشن +Reports کندتر از Followmeter است اما همین مسئله باعث می‌شود تا به امنیت آن اشاره شود. این برنامه مانند سایر برنامه‌های آنفالووریاب از زمان نصب و راه‌اندازی به بعد کار می‌کند، اما تمامی داده‌ها به صورت local ذخیره می‌شوند تا امنیت اطلاعات شما حفظ شود.

این برنامه همچنین در صدور نوتیفیکیشن مبنی بر اینکه کسی شما را آنفالو کرده است بهتر عمل می‌کند، بنابراین به راحتی از طریق نوتیفیکیشن‌ها نیز می‌توانید وارد برنامه شوید تا ببینید چه کسی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده است. اگر چندین حساب کاربری در اینستاگرام دارید می‌توانید برای ردیابی آنفالوورها در تمامی آن‌ها، همه حساب‌های کاربری خود را بر روی این برنامه بالا بیاورید.

همانند Followmeter، این برنامه نیز ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری دارد که پولی هستند. اما بررسی آنفالوورها کاملا رایگان است.

دانلود: +Reports برای Android | iOS (نسخه رایگان)

چگونه از طریق اینستاگرام فروش را بیشتر کنیم ؟ افزایش درآمد با اینستاگرام


سایر برنامه‌ها برای یافتن آنفالوورها

جدا از Followmeter و +Reports، چندین اپلیکیشن رایگان اینستاگرامی را به شخصه امتحان کردم. در اینجا لیستی از مواردی که خوب کار می‌کنند آورده شده است. در حالی که می‌توانید هرکدام از آن‌ها را امتحان کنید، اما توصیه می‌کنم به همان Followmeter یا +Reports اکتفا کنید زیرا به احتمال زیاد این دو برنامه از هرگونه تغییر در API و قوانین اینستاگرام پیروی می‌کنند. پس احتمال از کار افتادگی در آن‌ها خیلی کم است، ضمن اینکه امنیت بالایی دارند.

۵ قدم برای گرفتن نشان تیک آبی اینستاگرام (تاییدیه)


چگونه آنفالوورهای خود را آنفالو کنیم؟

آنفالو-هاوکن‌یو

“فالوبک دادن” یکی از اصول ناگفته رسانه‌های اجتماعی است. حالا که می‌دانید افرادی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند، ممکن است بخواهید این لطف آن‌ها را جبران کنید و شما نیز آن‌ها را آنفالو کنید. هر بار که نوتیفیکیشنی در رابطه با آنفالوو شدنتان توسط فردی دریافت می‌کنید، می‌توانید شما نیز حساب آن شخص را آنفالو کنید.

اما مسئله‌ای که ممکن است تاکنون ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد این است که در مورد افرادی که شما را قبل از نصب این برنامه‌ها آنفالوو کرده‌اند، تکلیف چیست؟

اپلیکیشن  Cleaner For Instagram یک برنامه سریع و آسان است که به شما کمک می‌کند تا دریابید چه کس یا کسانی از قبل از نصب برنامه شما را آنفالو کرده‌اند و به شما اجازه می‌دهد تا این افراد را به صورت گروهی آنفالو کنید.

  1. ابتدا با حساب اینستاگرام خود وارد Cleaner شوید.
  2. در صفحه بازشده بر روی تب Following ضربه زده و مسیر زیر را دنبال کنید                                                Quick Select > Advanced Quick Select >  Select non-followers
  3. اگر می‌خواهید کل آنفالوورها را یکجا آنفالو کنید گزینه selection را انتخاب کنید. اگر نه، برای تک به تک آنفالو کردن، بر روی هر اکانت ضربه بزنید.
  4. در نهایت مسیر Lightning icon > Unfollow > Start Now را دنبال کنید.

اجازه دهید Cleaner  مراحل خود را تمام کند. تغییرات بوجود آمده بلافاصله در حساب اینستاگرام شما منعکس می‌شود.

دانلود: Cleaner for Instagram برای  Android | iOS (نسخه‌های رایگان)

در ادامه مقاله دیگری توصیه می‌کنیم که مطالعه آن به شما کمک می‌کند مطلع شوید چه کس یا کسانی اینستاگرام شما را بررسی کرده‌اند؟


چه کسی اینستاگرام شما را بررسی و یا آنفالو کرده است؟


منبع: