موس یک وسیله جانبی پر کاربرد در لپ تاب ها و کامپیوتر هاست، که اکثر مردم با آن سر و کار دارند. پس ارزش این را دارد که کمی قبل از خرید آن برایش وقت صرف کنید و درباره آن تحقیق کنید. زیرا قرار است در تمام زمانی که از لپ تاب یا کامپیوترتان استفاده می کنید، همراه شما باشد. در ادامه با هاو کن یو همراه باشید.

چگونه بهترین کیبورد بازار را بخریم؟

سیمی یا باسیم؟hands-desk-office-working

این که شما از یک ماوس بی سیم استفاده کنید، کاملا به شرایط و سلیقه شما بستگی دارد. با استفاده از ماوس بی سیم دیگر دچار مشکلات گیر کردن و پیچیدن سیم آن به دور وسایل نمی شوید اما در معرض خطر تمام شدن باتری در یک زمان نا مناسب و حساس هستید.

برخی از ماوس های وایرلس نیز وجود دارند که می توانند شارژ شوند تا دیگر نگران تمام شدن باتری برای آن نباشید، اگرچه در این مدل هم نباید فراموش کنید که موس را به موقع شارژ کنید. همچنین این موس ها می توانند یک دکمه خاموش و روشن برای حفظ قدرت داشته باشند که در موس های شارژی بسیار مفید می باشد و می تواند کمک فراوانی به شما کند، به شرطی که فراموش نکنید آن را پس از استفاده خاموش کنید.

چگونه بدون ماوس با کامپیوتر کار کنیم

در سری های قدیمی این موس ها، از گیرنده هایی با پورت یو اس بی، بزرگ استفاده میشد، اما در سری های جدید این گیرنده های به نانو گیرنده ها تبدیل شده اند که بسیار کوچک و بصورت یو اس بی می باشند که اگر شما زیاد به مسافرت می روید این می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد.

در کل اگر از یک موس با سیم استفاده کنید دیگر نگران باتری و قدرت نیستید، اما وابسته به کامپیوتر و مکان آن هستید چون به اندازه طول سیم، قدرت مانور و حرکت دارید.

لیزری یا نوری؟

راهنمای خرید بهترین موس www.howcanu.comموس ها بر حسب ردیابی نقطه بر روی یک منطقه که واحد آن تعداد نقطه در اینچ می باشد، کار می کنند. یک ماوس نوری می تواند به طور کلی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ نقطه را در یک اینچ ردیابی کند، این در حالی است که یک ماوس لیزری بیش از ۲۰۰۰ نقطه در اینچ را ردیابی می کند. اما اجازه ندهید که تعداد ردیابی نقاط، شما را گول بزند.

 

استفاده روزمره شما از یک ماوس، نیاز به ردیابی تعداد نقاط بالا ندارد و یک ماوس نوری می تواند تمام نیاز های شما را برطرف کند. همچنین موس های لیزری به دلیل ردیابی بالا، بسیار حساس و دارای دقت فوق العاده ای می باشند که بعضی از افراد، دقت بالا آزارشان می دهد اما طراحان گرافیک و اغلب طراحان به دنبال موس هایی با دقت بالا می باشند و حساسیت بالا را بیشتر می پذیرند.

ارگونومی و مکانیکpexels-photo-60324

احتمالا مهمترین اصل در استفاده از یک سیستم، راحتی آن در حین کار می باشد. تمامی شرکت ها جدا از این که اسما ارگونومی باشند، سعی کرده اند موس ها را طوری طراحی کنند که کاربر در هنگام استفاده از آن احساس راحتی کند. اما متاسفانه تا زمانی که یک مدت از موس استفاده نکنید نمیتوانید بفهمید که آیا مناسب هست یا نه. همچنین به دلیل سخت بودن بسته بندی اغلب موس ها نمی توانید قبل از خرید ارگونومی و طراحی آن را به خوبی لمس کنید. پس باید هنگام خرید به خوبی در باره آن تحقیق کنید. اگر شما قرار نیست مدت طولانی از موس ها استفاده کنید، می توانید زیبایی آن را مد نظر قرار دهید. اما اگر اکثر اوقات می خواهید با آن کار کنید، بسیار مهم است که طراحی آن به شکلی باشد که در هنگام استفاده دچار مشکل و ناراحتی نشوید.

اندازهlaptop-notebook-computer-work-163178

سایز ماوس نیز یکی از نکات مهم در انتخاب آن است. در ساخت موس ها یک سایز جهانی و ثابت تهیه نشده است. اما اغلب شرکت های سازنده، ماوس ها را در دو سایز کامل و سایز مسافرتی می سازند. سایز کامل همان سایزی است که در بیشتر ماوس های سیستم های PC آن ها را مشاهده کرده اید و سایز مسافرتی، سایز موس های کوچک و لپ تاب است.

ممکن است شما یک فردی باشید که برای سیستم های خانگی نیاز به موس داشته باشید ولی به دلیل کوچک بودن دستانتان می توانید از ماوس های مسافرتی استفاده کنید. همچنین ممکن است شما اغلب در حال مسافرت باشید ولی به دلیل عادت و راحت بودن از موس هایی با اندازه کامل استفاده کنید. پس با توجه به شرایط و احساس راحتی، یک موس با اندازه مناسب برای خودتان انتخاب کنید تا در هنگام کار از آن لذت ببرید و احساس خوشایندی داشته باشید.

دکمه های قابل برنامه ریزیpexels-photo-373080

همه درباره دکمه های سمت چپ، راست و اسکرول اطلاع کامل دارند اما موس های جدید با دکمه های قابل برنامه ریزی که در کنار دستگاه قرار دارند، وارد بازار می شوند. برای مثال این دکمه می تواند برای توابع خاصی مانند دستور بازگشت استفاده شود مخصوصا اگر فردی هستید که زیاد از صفحات وب استفاده می کنید، همچین ماوسی می تواند کمک فراوانی به شما کند و یک انتخاب عالی برای شما باشد. پس به هنگام خرید یک موس به دکمه های قابل برنامه ریزی آن دقت کنید.