چگونه صدای رایانه ی خود را تقویت کنیم؟

3
3774

آیا تا به حال با مشکل کم بودن صدای رایانه مخصوصا لپ تاپ روبرو بودید؟ شرکت های سازنده ی لپ تاپ ها به دلیل محدودیت هایی که دارند نمی توانند آن ها را به بلندگوهای قدرتمند مجهز کنند هرچند لپ تاپ های امروزی پیشرفت نسبتا زیادی داشتند اما هیچگاه این قدرت و  کیفیت صدا به اندازه ی بلندگوی خارجی نیست. شاید شما برای داشتن صدای قدرتمندتر قصد خرید یک بلندگو خارجی داشته باشید اما باید مشکلاتی همچون حمل آن به همراه لپ تاپ مصرف برق و… را به جان بخرید. ما در اینجا به شما می گوییم که شما از حداکثر قدرت بلندگوهای لپ تاپ خود استفاده نمی کنید! و در این قسمت می خواهیم روشی را به شما آموزش دهیم که بدون نصب نرم افزار یا سخت افزاری، صدای بلندگوهای لپ تاپ خودتان را تقویت کنید.

نکته
انجام این مراحل در تصاویر، درون ویندوز۱۰ انجام شده است و در نسخه های پیشین این سیستم عامل تا ویندوز۷ این مراحل تفاوت چندانی ندارند.

1مرحله اول:

در قسمت سمت راست نوار وظیفه بر روی آیکون بلندگو کلیک راست کرده و گزینه Playback devices را انتخاب کنید.

2مرحله دوم:

در پنجره ی باز شده بر روی Speakers کلیک راست کرده و گزینه ی Properties انتخاب کنید.

3مرحله سوم:

در پنجره ی جدید به سربرگ Enhancements رفته و گزینه ی Loudness Equalization را فعال کنید.

4مرحله چهارم:

برروی دکمه ی OK کلیک کنید و از صدای تقویت شده ی بلندگو و هدفون رایانه ی خود لذت ببرید.

نکته
این قابلیت بسته به مدل و نوع کارت صدای نصب شده بر روی سیستم شما عملکرد متفاوتی دارد و ممکن است بر روی بعضی سیستم ها تغییر محسوسی ایجاد نشود.

3 نظر

  1. سلام عالی بود ممنون خیلی نیاز داشتم لایک داری
    توی ویندوز ده اینطوری برید: راست کلیک روی بلندگو => کلیک روی sounds => رفتن به تب playback => راست کلیک روی spekers و انتخاب گزینه properties => رفتن به تب enhancements و انتخاب گزینه اخر یعنی loudness equalization => کلیک روی ok و اتمام

  2. سلام عااااااااااااااااالییییییییییییی بود آقای نیک نفس خدا پدر و مادرتونو بیامرزه یه فایل صوتی دارم تایپ میکنم اعصابم خورد شده از بس صداش ضعیفه. واقعا خدا کمکتون کنه در تمام مراحل زندگی
    موفق باشید

دیدگاه