چگونه عکس ها، فایل ها و حتی عکس ها را در گوشی خود پنهان کنیم؟ در این مقاله شما با روش پنهان کردن اپلیکیشن و نرم افزار و همچنین عکس و قایل ها را در گوشی بررسی خواهیم کرد. برای بررسی این روش با ما همراه باشید.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر کسی به گوشی شما دسترسی داشته باشد از دوست گرفته تا غریبه ها، تا چه اندازه می تواند برای شما دردسر ساز باشد. اگر که تمایل دارید که عکس ها و یا فایل ها و حتی نرم افزار های خاصی را بنا به هر دلیلی از دسترس و دید دیگران حفظ کنید و با خیال راحت گوشی خود را دست دیگران بدهید با این آموزش همراه باشید.

راه ها و روش های مختلفی برای مخفی کردن اپلیکیشن ها موجود است که شما می توانید حتی بدون هیچ نرم افزار بسته به گوشی خود محفی کنید. اما اینکه عکس ها و حتی فایل ها را مخفی کنید موضوع متفاوتی است که احتیاج به یک نرم افزار کمکی برای انجام این کار دارید.

مخفی کردن فایل ها

دانلود نرم افزار مورد نظر

در ابتدا از یک نرم افزار کاملا رایگان برای گوشی خود باید کمک بگیرید. نام این نرم افزار  File Hide Expert است. در ابتدا باید اقدام به دانلود این اپلیکیشن کنید که لینک داده شده برای این کار مخصوص گوشی های اندرویدی است. برای دانلود این اپلیکیشن بر روی لینک زیر بزنید و از پلی استور دانلود کنید و یا نام آن را سرچ و آن را دانلود کنید. این اپلیکیشن به شما این اجازه را می دهید که به راحتی موارد دلخواه خود را پنهان و مخفی کنید یا مجدد آن ها را نمایان کنید.

اضافه کردن موارد مورد نظر

file-hide-expert-empty

پس از اینکه نرم افزار مورد نظر را دانلود کردید حال نوبت به آن می رسد که آن را نصب کنید که به محض نصب و اجرای نرم افزار، لیست موارد پنهان و یا مخفی شده را مشاهده خواهید کرد برای اضافه کردن موارد دلخواه خود برای مخفی شدن می بایست از نوار بالایی نرم افزار بر روی آیکن پوشه ها بزنید تا اقدام به شروع کردن فایل ها کنید.

کار کردن با نرم افزار

file-hide-expert-listکار کردن با این نرم افزار بسیار شبیه به کار کردن با یک فایل منیجر است. هر فایلی در هر کجا که قرار داشته باشد جدای از حجم و نوع فایل های موجود شما می توانید آن ها را مخفی کنید تا به غیر از خودتان کسی توانایی مشاهده یا دسترسی به آن را نداشته باشد. فایل هایی که می خواهید مخفی کنید را به لیست فایل های مخفی شده اضافه کنید. با مراجعه به این نرم افزار شما فایل های مخفی شده را مشاهده خواهید کرد و در صورت نیاز آن ها را از لیست خارج تا مجدد برای همه نمایان شوند.

file-hide-expert-password

اما سوالی که اینجا ممکن است پیش بیاید این است که یک فرد ممکن است به سراغ اپلیکیشن برود و همه فایل های مخفی شما را ببینید که در اینجاست که نرم افزار برای شما قابلیت پسورد گذاشت بر روی آن را نیز برای شما فراهم کرده است تا به راحتی بر روی آن پسورد بگذارید.

بر روی منو بازنید تا به تنظیمات این نرم افزار نیز دسترسی پیدا کنید و در اینجا تنظیمات ابتدای همچون قرار دادن پسورد و سایر موارد را نیز می توانید مشاهده کنید.

چگونه عکس ها را مخفی کنیم 

 

حال اگر تمایل به مخفی و پنهان کردن عکس ها داشته باشید اینجاست که باید به سراغ نرم افزار دیگری بروید که بهترین آن ها برای مخفی کردن عکس ها، نرم افزار KeepSafe است که می توانید آن را نیز در لینک زیر دانلود کنید. با کمک این نر مافزار می توانی هر عکسی که تمایل ندارید دیگران به ان دسترسی داشته باشند را به راحتی مخفی کنید تا تنها خودتان به آن دسترسی داشته باشید. همچنین با این نرم افزار شما این قابلیت را دارید که از فایل های مخفی شده فضای cloud بکاپ گرفته و نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت گم کردن و یا از دستدادنشان یه راحتی مجدد به آن ها دسترسی پیدا کنید.

نرم افزار KeepSafe یکی از پر کاربرد ترین و ب ترین نرم افزار ها در این زمینه است که شما می توانید به نحو احسنت از آن کمک بگیرید.

کار با نرم افزار

keepsafe-home

پس از دانلود و نصب نرم باید آن را اجرا کنید که در ابتدا از شما یک پسورد برای این اپلیکیشن درخواست می شود. زمانی که این کار را انجام دادید نرم افزار باز و شما به راحتی یک فولدر جدید باز و عکس های مورد نظر خود را انتخاب و درون آن قرار می دهید تا این عکس ها تنها در دست خودتان باشد و شما به آن دسترسی داشته باشید.

چگونه اپلیکیشن ها را مخفی کنیم

screenshot_20151115-130600-840x465چه بسیار نرم افزار هایی که شما دوت ندارید هر کسی به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد و یا از آن ها استفاده کند. بسیار از برند های مختلف از گوشی همراه در سیستم عامل های مختلف به صورت پیش فرض این قابلیت را دارند که از این جمله می توان به گوشی های اندرویدی سامسونگ و همچنین اچ تی سی و بسیاری دیگر از گوشی های اندرویدی را نام برد که بدونه هیچ نرم افزار دیگری می توان کار مخفی کردن اپلیکیشن را انجام دهید که در ادامه روش این کار را برای شما توضیح و آموزش خواهیم داد.

چنانچه همچین قابلیتی برای گوشی شما در نظر گرفته نشده است، پس شما می توانید از اپلیکیشن هایی نظیر، Nova Launcherکه یک لانچر است استفاده کنید.

برای این کار کافیست که به سراغ اپلیکیشن های گوشی رفته و از قسمت سه نقطه بالای صفحه بر روی Hide بزنید و سپس اپلیکیشن های که برای مخفی کردن مد نظر دارید را انتخاب و آن ها را از دید مخفی کنید بدون اینکه آن ها را از گوشی پاک کنید.