جیمیل پر کاربرد ترین و محبوب ترین سرویس ایمیل در جهان است. این سرویس که توسط شرکت گوگل توسعه و اداره میشود، اکنون بیشتر از 1.4 میلیارد عضو دارد. اما ممکن است با تغییر در رابط کاربری این سرویس؛ ثبت نام برای برخی از افراد مشکل باشد. در این مقاله قصد داریم تا نحوه ساخت حساب کاربری در جیمیل به صورت تصویری آموزش دهیم. با هاو کن یو همراه باشید.

مرحله اول

ابتدا باید وارد وبسایت گوگل شوید. سپس در بخش gmail گزینه new account  را کلیک کنید.

مرحله دوم

پس از ورود به صفحه ثبت نام با فیلد های زیر مواجه میشویم:

  • first name: که در این قسمت باید نام خود را وارد کنید
  • last name: در این قسمت باید نام خانوادگی خود را وارد کنید.
  • username: در این قسمت ایمیلی که میخواهید داشته باشید را وارد کنید. در صورتی که سیستم گوگل آن ایمیل را تایید کند؛ رنگ این فیلد تغییر نمیکند. اما اگر به هر دلیلی این ایمیل تایید نشود، رنگ فیلد قرمز شده و یا یک ضربدر کنار آن نمایان میشود.
  • password: کلمه عبور ایمیل شماست و باید متشکل از حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد.
  • confirm password: تکرار کلمه عبور

مرحله سوم

بعد از فشردن گزینه Next وارد صفحه دیگری شده و با فیلد های بالا مواجه خواهید شد. در ابتدا باید شماره موبایل خود را با کد ایران وارد نمایید. سپس بایستی تاریخ تولد خود را در 3 فیلد بعدی وارد نمایید. توجه به جابجایی ماه ها و روز ها داشته باشید تا اطلاعات را به صورت عکس وارد نکنید. در قسمت آخر نیز باید جنسیت خود را مشخص کنید.

  • Male: مذکر
  • Female: مونث
  • Other: دیگر
  • Rather not say: نمیخواهم بگویم

مرحله چهارم

با کلیک کردن روی گزینه Next  وارد مرحله بعد میشوید. در این مرحله باید منتظر تماس یا ارسال پیامک توسط گوگل بر روی مبال خود باشید. اگر شماره تماس خود را درست وارد کرده باشید ظرف چند ثانیه پیامکی حاوی یک عدد 6 رقمی (به طور مثال در این مورد : G-632452) مشاهده خواهید کرد.

این رقم را وارد فیلد مورد نظر کرده و گزینه Next را کلیک کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله گوگل از شما مجوز های لازم را دریافت خواهد کرد. به طور مثال درخواست اجازه تماس تصویری از طریق گوگل را دریافت میکند. البته شما میتوانید با کلیک بر روی گزینه more options تنظیمات اکانت خود را تغییر دهید.

در صفحه بعد نیز، بر روی گزینه I Agree  کار ثبت نام تمام شده و وارد خانه حساب کاربری خود میشوید. (در تصویر مشاهده کنید) با کلیک بر روی گزینه Gmail میتوانید وارد محیط ایمیل های خود شوید. همانطور که مشاهده میکنید برای اولین بار گوگل به شما خوشامد گفته و آموزش های ابتدایی را برای استفاده از حساب کاربری خود در اختیار شما قرار میدهد.

در صورت بروز هرگونه اشکال در روند ثبت نام جیمیل میتوانید در قسمت نظرات پرسش خود را مطرح کنید تا به آن در اسرع وقت پاسخ داده شود.