اينستاگرام شبكه ي اجتماعي بسيار محبوبي در بين كاربران كل جهان است. شايد دليل اين محبوبيت زياد فضايي مناسب براي به اشتراك گذاري تصاوير و ويدئو هاي فراوان است. اما بنا به سياست هاي داخلي اينستاگرام، قابليت ذخيره ي عكس ها و ويدئو ها از طريق خود نرم افزار وجود ندارد. پس به اين فكر افتاديم تا راه ها و روش هاي دانلود و ذخيره ي تصاوير ، ويدئو ها و حتي GIF هاي كاربران اينستاگرامي را در اختيار شما قرار دهيم. با “هاو كن يو” همراه باشيد.

در اين مقاله ترفند دانلود رسانه از اينستاگرام را در سه سيستم عامل آندرويد، ios و ويندوزفون معرفي خواهيم كرد.

ذخيره در آندرويد:
١-براي دسترسي به رسانه اينستاگرام مي بايست از نرم افزار هاي متعدد كمكي در اين زمينه استفاده كنيد. يكي از نرم افزار هاي معروف و محبوب در اين زمينه instasave pro مي باشد. پس از نصب آن از فروشگاه گوگل يا هر فروشگاه قابل اعتماد ديگري، نرم افزار را نصب و باز كنيد.

٢-در اين قسمت بايستي رمز عبور و شناسه ي كاربري اينستاگرام خود را بزنيد. با اين كار نرم افزار مي تواند به حساب كاربري شما و فهرست دنبال كنندگان شما دست يابد. صفحه ي اصلي نرم افزار همانند خود اينستاگرام است و از يك مرورگر كه عكس ها و ويدئو هاي جديد را به صورت پشت سر هم در اختيار شما قرار مي دهد، تشكيل شده است.

a1

٣- سپس پست مورد علاقه خود را انتخاب كنيد و روي گزينه ي option (سه نقطه ي عمودي) ضربه بزنيد.

a2

٤- گزينه ي copy share URL را از پنجره ي باز شده انتخاب كنيد.

a3

٥- هم اكنون ميتوانيد تصوير يا فيلم مورد نظر خود را به همراه نوشته ي زير عكس دانلود كرده و بر روي حافظه ي تلفن همراه خود داشته باشيد.

a4

ذخيره سازي در ios

فروشگاه اپليكيشن هاي appstore به دليل سياست هاي قاطعانه ي خود در رابطه با كپي رايت، از قرار دادن نرم افزار هاي دانلود از اينستاگرام به صورت رايگان جلوگيري كرده است. اگرچه نرم افزار هايي هستند كه سرويس هاي خود را در محدوديت تكرار يا زماني دجبه صورت رايگان در اختيار كاربران قرار مي دهند. بهترين آنها در appstore نيز instasave است.١- با دانلود اين نرم افزار و نصب آن بر روي آيفون يا آيپد خود متوجه خواهيد شد كه محيط اپ كاملا همانند محيط همين اپ در اندرويد است( جز چند اختلاف)
٢- با كليك بر روي عكس مورد نظر، علاوه بر بزرگ شدن نمايه، چند گزينه را در زير آن خواهيد ديد.
٣- از گزينه ي دانلود استفاده كنيد تا در عرض چند لحظه تصوير يا ويديو ي مورد نظر شما روي حافظه ي گوشي ذخيره و قابل دسترس باشد.

photo_2016-05-01_16-24-31
ذخيره تصاوير در windows phone
6tag بهترين برنامه ي كمكي اينستاگرام است كه ميتوان گفت حتي به قدري جاي خود اينستاگرام را با قبليت هاي كارامد و متنوع خود گرفته است.
١- اگر از گوشي هاي ويندوزي استفاده مي كنيد ميتوانيد اين اپليكيشن را از فروشگاه مايكروسافت دانلود كرده و نصب كنيد.
٢- همانند ديگر نرم افزار هاي معرفي شده در بالا صفحه ي اصلي 6tag هم شباهت بسيار زيادي به اينستاگرام دارد، كه شمارا قابل مي سازد كه تصاوير مربوط به خود، پسنديده شده ها و جديد ترين ها را مشاهده كنيد و ذخيره كنيد.
٣- ميتوانيد با انتخاب يك پست، بر روي گزينه ي option كليك كرده تصوير يا فيلم مورد نظر را دانلود كنيد.