زمان زیادی از شناخته شدن مودم های وایرلس و “وای فای” نمی گذرد هرچند در کشور های دیگر سال هاست به کار گرفته می شود ولی با این وجود حال می توانیم بگوییم که مودم های وایرلس و اینترنت پر سرعت کم کم پای ثابته هر خانه ای در کشور ما شده اند. اگر هم که هنوز از این مودم ها استفاده نمی کنید مطمئنا به زودی یکی از آن ها را به کار خواهید گرفت. اما یکی از مشخصه های مهم برای هر مودم وایرلس یا Wi-Fi برد یا قدرت آنتن دهی آن است که هر چقدر بیشتر و بهتر باشد مطمئنا برای شما کارامد تر است. امروز با یک ترفند برای افزایش برد مودم های وایرلس در خدمت شما هستیم.

در بسیاری از منازل یا مکان های تجاری از یک وای فای چندین نفر استفاده می کنند ولی با افزایش مسافت شما نسبت به مودم کیفیت و قدرت سیگنال ها کمتر می شود و اینترنت شما با قطع و وصل های متوالی و البته سرعت پایین روبه رو می شود. امروز در هاو کن یو به شما روش افزایش برد و قدرت سیگنال را تا چندین برابر با کیفیت بیشتر و البته بدونه هزینه خاصی آموزش خواهیم داد با چگونه می توانید همراه باشید.

وسایل مورد نیاز:

  • قوطی نوشابه
  • کاتر یا تیغ
  • خمیر بازی یه چیزی شبیه به آن
  • مودم ئایرلس یا Wi-Fi

 

قبل از شروع به کار از مکانی مشخص قدرت سیگنال ها اندازه گرفته شده است تا در پایان تفاوت را مشاهده کنید.

photo_2016-04-28_15-15-20

مراحل

۱) قوطی نوشابه را خالی کنید:

ابتدا شما میبایست یک قوطی نوشابه را خالی کنید و سپس گیره آن را جدا و آن را خوب با آب بشویید تا اثری از نوشابه در آن باقی نماند. از آن جایی که اخیرا تعدادی از قوطی های نوشابه یا آبمیوه از جنس آهن هستند شما   میبایست یک قوطی آلومنیومی پیدا کنید، از همان نوع که به راحتی با دست خم می شوند.

photo_2016-04-28_15-15-32

۲) پایین قوطی را برش بزنید:

پس از اینکه قوطی را خوب شست و شو دادید حال از انتهای ترین نقطه از پایین قوطی با استفاده از یک کاتر یا تیغ شروع به برش زدن و جدا کردن انتهای قوطی کنید. مطابق شکل

photo_2016-04-28_15-15-23

۳) بالای قوطی را برش بزنید:

حال مطابق شکل شروع به برش زدن بالای قوطی کنید، البته اینبار قرار نیست بالای قوطی را جدا کنید بلکه باید چیزی حدود ۳ تا ۵ سانتی متر را متصل رها کنید. به شکل زیر دقت کنید

photo_2016-04-28_15-15-17

۴) از وسط برش و لبه ها را باز و حالت دهید:

پس از به پایان رساندن برش های بالا و پایین حال از وسط و از بالا به پاییین یک برش زده تا باله ایجاد شود  حال دو باله تشکیل شده را با دست باز کنید و سعی کنید با دست مطابق شکل به لبه ها حالت خمیدگی به بیرون دهید

photo_2016-04-28_15-15-30

۵) قوطی را به آنتن مودم متصل کنید:

پس از پایان مراحل حال از سوراخ قوطی، قوطی را به مودم و آنتن متصل کنید تا در جهتی که دو لبه ی قوطی قرار دارد بُرد مودم چندین برابر شود.

photo_2016-04-28_15-15-34

در تصویر زیر قدرت سیگنال ها را مشاهده می کند که در مقایسه با تصویر اول چقدر بیشتر شده است.

photo_2016-04-28_15-15-14

آموزش ویدئویی این ترفند را هم در زیر می توانید مشاهده کنید:

نکته ها:

  1. شما با این ترفند در واقع به جای منتشر شدن امواج و سیگنا ها در یک محیط کروی شکل، منطقه را در جهت روبه روی لبه ها هدایت و تقویت می کنید و به این صورت برد و قدرت سیگنا ها چند برابر می شود.
  2. در هنگام برش زدن قوطی از دستکش استفاده کنید و یا مراقب دست ها باشید چرا که این نوع قوطی های برش خورده بسیار تیز و برنده هستند
  3. اگر محصولی که ساخته اید کمی برروی آنتن تکان میخورد و یا قابت نیست. از یک خمیر بازی برای فیکس کردن آن بر روی مودم می توانید استفاده کنید تا تکان نخورد.

منبع: lifehacker