داشتن شماره مجازی در صفحات اجتماعی و اینترنتی میتواند کمک زیادی به بسیاری از افراد کند. به عنوان مثال شخصی، داشتن یک حریم خصوصی در فضای تلگرام برایش بسیار مهم است. اما به صورت علی رغم تلاشهایش بسیاری به شماره تلفن او دسترس خواهند داشت. اختصاص شماره مجازی میتواند مشکلات بسیاری را در حوزه امنیت اطلاعات کند چرا که شماره شما به صورت مجازی در یک کشور دیگر تولید شده و پس از چند روز از بین خواهد رفت و دیگر هیچ کس به اطلاعات شما از طریق شماره تلفنتان دسترسی نخواهد داشت.

 اما شماره مجازی چیست و چگونه تولید می شود

همانطور که در بالا اشاره شد شماره مجازی یک عدد با کد یک کشور دیگر به جز کشور ایران است. این شماره برای اقلام متفاوتی مانند چت کردن، تلفن های اینترنتی و همچنین ثبت نام در سرویس های اجتماعی به کار خواهد رفت. نرم افزار های متفاوتی وجود دارند که میتوانند یک یا چند شماره مجازی برایتان تولید کنند اما همه آنها در ایران کاربرد ندارند. در زیر یکی از نرم افزار های محبوب این کار را به نام Smart call مخصوص اندروید را معرفی خواهیم کرد و روش کار با آن را توضیح خواهیم داد. پس در ادامه با هاو کن یو همراه باشید.

قبل تر در هاو کن یو روش یا روش هایی را برای استفاده از شماره های مجازی معرفی کرده بودیم 0 در انتهای مطلب می توانید مشاهده کنید) که با گذشت زمان این اپ ها دیگر کارایی خود را نداشته و شما نمی توانستید شماره مجازی بسازید یا کد های وریفای سیستم های مختلف را دریافت کنید. امروز سعی کردیم در سال 2019 بهترین اپ را برای این کار انتخاب کنیم و به شما مجددا معرفی کنیم. البته علاوه بر نرم افزار های زیر نرم افزار های معروف دیگری هم برای این کار شناخته شده هستند که یا همگی شامل هزینه مشوند و باید پول پرداخت کنید و یا تنها در کشور امریکا مورد استفاده هستند که البته راه حل هایی و جود دارد ولی شما را با مشکلات فراوانی رو به رو خواهد کرد. از سوی دیگر هم بحث امنیت این اپلیکیشن ها در میان است که اگر اپلیکیشنی در گوگل پلی وجود ندارد پس امنیت ان هم بحث بر انگیز است

از بین اپ های تست شده توسط هاو کن یو تا به حال بهترین نرم افزار text plus بود.

دانلود نرم افزار ساخت شماره مجازی رایگان برای اندروید و ios

 

خوشبختانه این اپلیکیشن برای هر دو پلتفورم اندروید و  ios  در دسترس است و شما می توانید از لینک های زیر از اپ استور و یا گوگل پلی آن ها دانلود کنید.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

نصب نرم افزار ساخت شماره مجازی text plus

پس از دانلود و نصب نرم افزار ساخت شماره مجازی حال باید چند قدم ساده بردارید.

ثبت نام در نرم افزار

برای ثبت نام کار سختی پیش رو ندارید چرا که بدون ایمیل و تنها با یک یوزر نیم و یک پسورد به راحتی ثبت نام انجام می شود. البته به خاطر داشته باشید که پس از ثبت نام یوزر نیم شما تغییر خواهد کرد که از پروفایل می توانید آن را مشاده کنید.

منطقه و پیش شماره را انتخاب کنید

حال میبایست یک منطقه و یک پیش شماره برای شماره مجازی خود انتخاب کنید که هر دو کاملا به دلخواه و بنا بر نیاز شماست. هر یک را به دلخواه انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

شماره شما ساخته شد

حال با یک پیام در اپلیکیشن موفقت آمیز بودن ساخت شماره مجازی و شماره شما به نمایش در می آید که حاکی از به پایان رسیدن کار است.

 

شماره مجازی من چند است؟

حال برای استفاده از شماره مجازی برای اینکه شمار ه خود را چک کنید در داخل اپ همانند تصویر زیر شما کاربران ب روی سه خط بالا سمت راست بزنید و شماره ای که مشاهده می کنید همان شماره مجازی است که می توانید از ان استفاده کنید.

 

روش های قدیمی تر برای ساخت شماره مجازی رایگان


دانلود و نصب نرم افزار Smartcall

ابتدا لینک زیر را کلیک کرده و نرم افزار را از گوگل پلی دانلود کنید. پس از اتمام دانلود مراحل نصب را پشت سر بگذارید.

دانلود نرم افزار smart call گوگل پلی

حال باید نرم افزار به درستی نصب شده باشد.

پس از نصب وارد محیط نرم افزار شوید. با صفحه بالا مواجه خواهید شد.

%db%b1-001

ساخت حساب کاربری%db%b2-001

  • پس از گذشت مرحله بعد حال باید یک حساب کاربری در این نرم افزار بسازید. این نکته را به یاد داشته باشید که این اپلیکیشن از قابلیت های دیگری نیز برخوردار است که میتوانید از آنها اسفاده کنید. مانند: ارسال مسیج، برقراری تماس اینترنتی و…
  • حال باید در صفحه ای که در زیر مشاهده میکنید شماره تلفن واقعی خود را وارد کنید. به یاد داشه باشید که حتما کشور ایران و کد +۹۸ را به درستی انتخاب کرده باشید.
  • پس از فشردن گزینه next یک پیام ازسمت شرکت این نرم افزار ارسال خواهد شد که حاوی یک کد ۶ رقمی است. پس از اینکه کد را در محل مورد نظر وارد کردید وارد محیط اصلی نرم افزار خواهید شد. %db%b3-001

تولید شماره مجازی%db%b4-001

اگر در صفحه اصلی نرم افزار روی علامت سه خط کلیک کنید ≡ یک شماره را خواهید دید که همان شماره مجازی شماست. از این شماره میتوانید برای ثبت نام در بسیاری از اپلیکیشن هایی که از شما درخواست شماره تلفن مینمایند استفاده کنید. در این صورت نه تنها اطلاعات خود را برای هیچ نرم افزاری ارسال نخواهید کرد، بلکه میتوانید به صورت کاملا ناشناس در فضای تلگرام حضور داشته باشید بدون آنکی کسی شما را بشناسد.

استفاده در دیگر سرویس ها

حال از این پس میتوانید به جای شماره ثابت خود شماره نشان داده شده را در هر سرویسی مانند تلگرام و اینستاگرام وارد کنید. به این نکته توجه داشته باشید که احتمالا برای تایید یا Varification سرویس تلگرام دیگر برای شما پیام یا مسیج نخواهد آمد و مستقیما تلفن شما زنگ خواهد خورد.

نکته های مهم

  1. دو نکته اساسی در خصوص این استفاده از این اپلیکیشن و اپلیکیشن های مشابه وجود دارد که:
    این اپلیکیشن ها عموما شماره های تولید شده خود را پس از گذشت ۴۸ یا ۷۲ ساعت از بین برده و آن را با شماره های جدید جایگزین میکنند. پس اگر بخواهید دوباره با شماره قبلی به محیط تلگرام log in کنید احتمالا امکان آن را نخواهید داشت.
  2. سعی کنید تا تنها در صورت نیاز از این نرم افزار استفاده کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید. در ضمن در صورتی که از این نرم افزار ها استفاده میکنید، کار های مهم و حیاتی خود را با شماره های با ثبات و حقیقی انجام دهید.
  3. این نرم افزار فعلا تنها در پلتفرم اندروید عرضه شده و در آینده برای پلتفرم های دیگر نیز آموزش مربوطه را قرار خواهیم داد.