حتما تا به حال بسیار اتفاق افتاده است که یکی از مدارک شناسایی خود و یا مدارک خودرو و … را گم کرده باشید و ندانید که چه کاری باید انجام دهید. آیا باید به دنبال نسخه المثنی آن باشید و یا اگر نه از چه طریقی برای پیدا کردن مدارک اقدام کنید. امروز شما را برای پیدا کردن مدارک گمشده یاری میکنیم ضمن اینکه اگر مدارکی هم از دست نداده اید بهتر است با روش های پیگیری مدارک شناسایی خود آشنا باشید تا اگر در آبنده با آن مواجه شدید بدانید چه کار هاییی باید انجام دهید.

 جالب است بدانید وبسایت یا وبسایت هایی برای پیگیری مدارک گمشده مهیا شده ایند تا از طریق آن ها انواع مدارک گمشده خود را پیگری و ردیابی کنید تا در صورتی که هر یک از این مدارک پیدا شد و در داخل صندوق های پست انداخته شد، شما از این طریق متوجه پیدا شدن مدارک خود شوید و از طریق مراکز مرتبط برای دریافت آن ها مراتب را پیگیری کنید. برای بررسی و شناخت این وبسایت با ما باشید.

وبسایت  postyafteh.post.ir

 

سازمان پست یک وبسایت را برای پیگیری هر نوع مدرک گمشده مهیا کرده است که شما از طریق این وبسایت کافی است اطلاعات لازم و مرتبط با هر نوع مدرک را وارد کنید و یک سرچ انجام دهید تا اگر این مدارک توسط شخصی پیدا شده و به داخل صندوفق های پست انداخته شده، شما بتوانید آن را از مرکز مربوطه و مشخص شده پیگیری و دریافت کنید.

کار کردن با این سامانه بسیار راحت است و احتیاج به توضیحات اضافه ندارد. کافیس با کلیک بر روی لینک سایت در بالا وارد سایت شده تا با تصویر زیر رو به رو شوید.

photo_2016-05-08_13-09-02

سپس به بخش مروبوطه به عنوان مثال گمشده های که پیدا شده ایند بروید و نوع مدرک گمشده را انتخاب و اطلاعات لازم را وارد کنید.

photo_2016-05-08_13-09-05

خوشبختانه بیشتر این مدارک توسط اشخاص ناشناس و آگاه به این امر به صندوق پستی انداخته می‌شوند. جا دارد، این فرهنگ صحیح پست اشیاء گمشده به اداره پست، از طریق صندوق‌های پستی را ستوده و از مردمان خوب سرزمینمان برای انجام این کار سپاسگذاری کنیم.

دوستان و خوانندگان عزیز در صورت یافتن هر گونه مدرک آن را به صندوق پستی انداخته و با این کار کوچک، فردی را از نگرانی رهانیده و حس اعتماد را در جامعه افزایش دهید.

شما با ارسال مدارک پیدا شده به پست کمک می‌کنید تا مسئولان پست مشخصات آن را در سایت اعلام کنند و فرد مدرک گم کرده نگران با مراجعه به پست، مدرک گم شده خود را دریافت کرده و شاد شود. در آخر با بازگو کردن این فرهنگ نیک و آموزش آن به فرزندان خود یا در مدارس آن را گسترش دهید.

اطلاعات سایر اشیاء مسروقه و یا گمشده نیز مانند؛ خودرو، طلا و.. از طریق سایر نهاد‌ها و سازمان‌های مربوطه به پست ارسال شده و پست نیز در اختیار عموم مردم قرار می‌دهد.

 

منابع: شرکت پست و همشهری آنلاین