بنا به درخواست شما کاربران “هاو کن یو” برای گذاشتن آموزش ساخت ایمیل یا پست الکترونیکی، ما در این قسمت آموزش ساخت ایمیل در دو سایت معروف سرویس دهنده پست الکترونیکی یعنی Yahoo و Google را برای شما کاربران سایت هاو کن یو قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

معمولا همه ی سایت های سرویس دهنده ی پست الکترونیکی سعی دارند که راه را برای کاربران ساده تر کنند تا افراد بیشتری بتوانند از این سرویس استفاده کنند به عنوان مثال در سال های گذشته سرویس Gmail فقط به افرادی که دعوت نامه داشتند اجازه ی ساخت اکانت می داد اما امروزه این سرویس برای همه ی کاربران دردسترس است همچنین نحوه ی ساخت پست الکترونیک نسبت به گذشته بسیار ساده شده و فقط با وارد کردن مشخصات فردی شما به سادگی قادر به ساخت یک ایمیل برای خودتان هستید که این راحتی ساخت ایمیل را در آموزش هم خواهید دید.

ساخت ایمیل در سایت Yahoo

photo_2016-07-30_12-56-15

 • در مرحله ی نخست به سایت Yahoo.com رفته و همانطور که در تصویر می بینید در صفحه ی اصلی سایت بر روی Mail کلیک کنید.

Y2

 • در صفحه ی جدیدی که باز شد بر روی لینک آبی رنگ Sign up کلیک کنید تا وارد مرحله ی ثبت نام شوید.

Y3

 • حال پنجره ی جدیدی باز می شود که شما باید طبق تصویر مشخصات فردی خود را وارد نمائید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است نامی را که برای آدرس ایمیلتان انتخاب می کنید توسط سایت پذیرفته نشود که در این صورت با پیغام خطا مبنی بر مجاز نبودن آدرس مواجه می شوید که برای رفع این مشکل می توانید نام دیگری برای آدرس ایمیلتان انتخاب کنید و یا در آخر همان نام با اضافه کردن عدد این خطا را برطرف کنید.
 • پس از وارد کردن مشخصات خواسته شده بر روی دکمه ی Continue کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شوید.

Y4

 • در این مرحله شما باید از طریق 2 راهی که سایت یاهو دراختیار شما گذاشته هویت خود را تایید کنید. در راه اول به شماره ای که در مرحله ی قبل وارد کردید یک پیامک حاوی کد ارسال می شود و شما آن کد را وارد می کنید و یا با انتخاب راه دوم یک تماس تلفنی با همان شماره برقرار شده و کد خوانده می شود و شما آن را وارد خواهید کرد.

Y5

 • پس از عبور از مرحله ی تایید شما با پیغام تبریک سایت یاهو مواجه می شوید که نشان می دهد که ایمیل شما با موفقیت ساخته شده است حال با کلیک بر روی گزینه ی Let’s get started وارد پست الکترونیکی خود می شوید.

ساخت ایمیل یا جیمیل در سایت Google

G1

 • ابتدا وارد سایت Google.com شده و طبق تصویر بر روی Gmail کلیک کنید.

G2

 • در صفحه ی جدید بر روی گزینه ی Create an account کلیک کنید.

G3

 • در این صفحه همانند سایت یاهو شما باید اطلاعات فردی خودتان را وارد کنید. طبق تصویر اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه ی Next step کلیک کنید.

G4

 • حال یک پنجره ی کوچک گشوده می شود که در آن قوانین استفاده از این سرویس را به شما تذکر داده می شود که با انتخاب گزینه ی I AGREE شما این قوانین را پذیرفته و به مرحله ی بعد هدایت می شوید.

G5

 • در این قسمت گوگل به شما خوش آمد گفته و ایمیل یا جیمیل شما با موفقیت ایجاد می شود که با کلیک بر روی Continue to Gmail به پست الکترونیکی خودتان وارد می شوید.

همانطور که مشاهده کردید ایجاد یک پست الکترونیکی نسبت به گذشته بسیار آسان و سریع شده و به همین راحتی شما قادر به ساخت یک ایمیل برای خودتان هستید. البته سایت های دیگری هم وجود دارند که این سرویس را به کاربران ارائه می دهند که در آن ها هم رویه ی ثبت نام بسیار ساده وشبیه به سایت های Yahoo و Google می باشد و در صورت لزوم می توانید در آن سایت ها هم به همین سادگی ثبت نام کنید.

منبع Howcanu