یکی از شاهکارهای گوگل، نقشه آن یعنی “گوگل مپ” است که همواره بسیار مفید و کاربردی بوده و هست. در این مقاله از هاوکن‌یو قصد داریم برخی از ویژگی‌های این اپلیکیشن مفید را برررسی کنیم.

مطمئنا در طول زندگی روزمره خود به تواتر از مکان‌های نا‌آشنا دیدن کرده‌اید و چه بسا در آینده نیز دیدن کنید. بسیار پیش می‌آید که به هر دلیلی قصد سفر به مکان یا شهری را می‌کنید که اصلا آشنایی‌ایی با آن مکان و مسیر‌های آن ندارید، در این لحظه است که با آرامش گوشی همراه خود را از جیب بیرون آورده و با اپلیکیشن‌های مختلف شروع به بررسی و شناسایی مسیر می‌نمایید.

در این مقاله  در رابطه با یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها در حوزه مسیریابی با نام “گوگل مپ” صحبت شده است. اپلیکیشنی که یکی از محبوب‌ترین‌ها در این زمینه است اما این اپلیکیشن نیز مانند سایر اپلیکیشن‌ها عیب و ایراد خود را دارد. برای استفاده از این اپلیکیشن یک محدودیت جدی دسترسی به اینترنت وجود دارد. مطمئنا در هر مکانی دسترسی به اینترنت به این راحتی‌ها نیست، اما با وجود این محدودیت با ترفندی که در ادامه توضیح داده می‌شود می‌توانید در هر مکانی و حتی به صورت کاملا آفلاین از این اپلیکیشن استفاده کنید.


آموزش اضافه کردن کسب کار به نقشه گوگل Google maps


چگونه از گوگل مپ در حالت آفلاین استفاده کنیم؟

شما می‌توانید با دانلود نقشه منطقه‌ای که قصد عزیمت به آن را دارید این محدودیت را برطرف کنید. به این صورت که شما پیش از سفر،  منطقه مورد نظر را شناسایی و از طریق اپلیکیشن گوگل مپ آن را دانلود کرده و سپس به صورت آفلاین می‌توانید از آن استفاده کنید.

البته شما در رابطه با این موضوع که چه حجمی از نقشه‌های گوگل را می‌توانید دانلود کنید محدودیت دارید، چرا که این حجم دانلود بخش زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال خواهد کرد ولی به هر حال شما برای یک سفر مطمئنا نقشه نیمی‌ از اروپا را نیاز نخواهید داشت.

چگونه نقشه آفلاین را دانلود و استفاده کنیم

  • اپلیکیشن google map  را اجرا کنید
  • محل مورد نظر خود را در آن جستجو و پیدا کنید
  • بر روی نام محل تپ کنید تا نقشه مورد نظر ظاهر شود
  • برروی سه نقطه تپ کنید تا گزینه‌های آن نمایان شوند
  • برروی گزینه “Save Offline Map” تپ کنید

حال که نقشه را دانلود کردید برای استفاده از نقشه می‌بایست در منوی کشویی بر روی گزینه ” My Places”  تپ کنید وسپس در صفحه جدید و یا لیستی از مکان‌هایی که قبلا ذخیره کرده اید، محل مورد نظر را پیدا و تپ کنید، نقشه دقیقا همانطور که با برقراری اینترنت کار می‌کند، اجرا خواهد شد و شما را در رسیدن به مطلوب یاری می‌کند.

البته بدون برقراری اینترنت شما نمی‌توانید به آپشن‌هایی از قبیل “live traffic” که به طور زنده میزان ترافیک را گزارش می‌کند و یا “live public transit times” که به صورت زنده زمان رسیدن وسایل نقلیه عمومه به ایستگاه‌های مربوطه را نشان می‌دهد، دسترسی داشته باشید.

نکته:  دقت داشته باشید نقشه مورد نظر از طریق گوگل مپ ذخیره شده و شما فقط به مدت ۳۰ روز به آن دسترسی دارید و پس از این ۳۰ روز به صورت خودکار از گوشی شما پاک می‌شود.

 

نقشه گوگل می‌تواند در بسیاری از مواقع یک راهنمای خوب برای شما باشد و زمانی که در مکانی ناشناس هستید با استفاده از گوگل مپ می توانید براحتی مسیریابی کنید و به مقصد خود برسید. اگر بتوانید به صورت آفلاین نیز از گوگل مپ استفاده کنید مزیت آن دو چندان می‌شود پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 


چگونه با گوگل مپ کار کنیم؟ (آموزش گوگل مپ و نقشه گوگل)