چگونه در تلگرام فابل های gif  را بزرگ کنیم؟ چگونه بر روی گیف ها زوم کنیم؟ چگونه از پلیر خود تلگرام استفاده کنیم؟ این ها سوالاتی است که درنسخه جدید تلگرام به همه ی آن ها پاسخ خواهیم داد. تلگرام که روند روبه رشد خود را سعی دارد حفظ کند علاوه بر تمام شاخصه هایی که دارد یکی از مورد توجه ترین مشخصه های آن ارائه ویژگی های جدید و البته بسیار کاربردی با ارائه هر نسخه جدید و یا آپدیت جدید است که در نسخه 3.10 باز هم شاهد اضافه شدن امکانات جدید هستیم. با هاو کن یو همراه باشید.

قبل از هر چیز باید بدانید که نسخه جدید تلگرام که نسخه 3.10 نام دارد از طریق گوگل پلی و یا اپ استور قابل دانلود است ولی چنانچه اکانت گوگل نداشتید و یا برای دانلود آن به هر مشکلی برخورد کردید می توانید این نسخه جدید را از لینک زیر دانلود و نصب کنید تا با یکدیگر هر یک از ویژگی های جدید تلگرام را بررسی کنیم.

google_play_icon

ویژگی فایل های گیف gif

یکی از ویژگی های جدیدی که در نسخه جدید تلگرام به آن توجه شده است محبوبیت فایل های گیف یا جیف است که حال شما می توانید در نسخه و یا آپدیت جدید به راحتی بر روی فایل های گیف tap یا تاچ کنید و آن فایل گیف را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید. همچنین شما قادر خواهید بود در این نسخه حتی بر روی آن ها زوم هم بکنید که یک ویژگی بسیار جذاب برای فایل های پر طرفدار gif است.

نکته دیگر در مورد فایل های گیف اضافه شدن سه نقطه و یا گیف آپشن است که همانند تصویر می توانید بر روی آن زده و آپشن های مختلف را برای انجام دادن وظایف مختلف به کار بگیرید.

ویژگی Draft

حتما شما هم به دنبال این ویژگی در تلگرام گشته اید اما جالب است بدانید که تا کنون تلگرام از این ویژگی ساده بهره نمی برد تا در نسخه جدید این ویژگی به آن اضافه شد. Draft به این صورت است که هر گاه شما در تلگرام مطلب یا متنی در حال نوشتن داشتید و آن را نیمه کاره رها می کردید و از آن چت خارج می شدید دیگر مشخص نبود که شما یک متن نیمه کاره دارید که حال در نسخه جدید اگر شما متن فرستاده نشده ای که قبلا نوشته اید داشته باشید با یک نشانه Draft که به رنگ قرمز مشخص خواهد بود.

photo_2016-06-15_17-21-32

ویژگی تصویر در تصویر (فقط برای ios)

ویژگی دیگر که شاید گل سر سبد مشخصه های جدید باشد یک امکان فوق العاده، یعنی تصویر در تصویر است. فعلا این مشخصه تنها برای سیستم عامل های ios  ارائه شده است ولی انتظار می رود این ویژگی به زودی برای تمام سیستم عامل های ارائه شود. با این مشخصه شما می توانید حال هنگام مشاهده یک ویدو از سرویس های ویدئوی همانند یوتوپ و … یک دکمه جدید در بالا سمت راست داشته باشید تا با تپ کردن و یا زدن آن دکمه ویدیوی که در حال تماشای آن هستید کوچک شده و شما ضمن تماشای ویدو در یک پنجره کوچک و جابه جایی آن به طرفین می توانید کار های خود را در تلگرام نیز انجام دهید.

iOS (1)

پلیر داخلی تلگرام

حال تلگرام تصمیم بر آن گرفته است که برای تماشای ویدو ها کار راحت تری پیش رو داشته باشید و از پلیر ها و اپلیکیشن های مخصوص پخش کردن ویدئو استفاده نکند. در نسخه جدید تلگرام شما قادر خواهید بود که به محض دانلود ویدئو و تپ کردن آن به راحتی بدونه خارج شدن از تلگرام و بدونه استفاده از اپلیکیشن ثانویه ای ویدئو را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید. البته به نظر می رسد این اپلیکیشن حالا حالا ها جای کار دارد و در نسخه های بعدی کامل تر خواهد شد.

photo_2016-06-15_17-21-15

ویژگی تیک دوم در supergroups

تا به حال اگر عضو supergroup  ها بوده باشید حتما متوجه شده اید که به محض فرستادن پیام تیک دوم آن زده می شود حتی اگر کسی آن پیام را نخوانده باشد که حال در نسخه جدید تا زمانی که این پیام خوانده نشده است تیک دوم در این گروه های تلگرامی زده نخواهد شد.

ویژگی HISTORY

نکته دیگر که البته شاید خیلی مورد توجه قرار نگیرد پاک کردن حافظه یک چت است که اگر تمام تاریجچه چت را با یک شخص پاک کنید نوشته ای تحت همین عنوان در آن چت نمایش داده می شود.

ویژگی های نسخه دسکتاپ

تلگرام همیشه نسخه های دسکتاپ را پا به پای نسخه های دیگر آپدیت و به روزرسانی کرده است که در نسخه جدید هم این موضوع مد نظر گرفته شده است و حال در نسخه دسکتاپ علاوه بر تغییراتی در ظاهر پروفایل افراد و چند ویژگی گرافیکی دیگرشاهد منتقل شدن ویژگی Draft برای نسخه دسکتاپ نیز هستیم.

photo_2016-06-15_17-21-23

منبع: هاو کن یو