کاهش هزینه های سفر یا صرفه جویی مالی در سفر در نگاه اول شاید به معنی کم کردن و محدود کردن لذت های سفر باشد ولی این در حالیست که اگر بدانید به خصوص در سفر های خارج از کشور تا چه اندازه بی دلیل و بدون برنامه ریزی پول هدر می دهید، برای مدیریت صحیح آن بیشتر برنامه ریزی می کنید. در این مقاله 10 مورد از روش های کاهش هزینه های سفر را با یکدیگر می رور می کنیم.

زمانی رو در نظر بگیرید که چند روز تعطیلی بین ترم دارید و یا به تعطیلات نوروزی نزدیک هستید و یا می‌خواهید از تعطیلات دراز مدت ما بین ترم‌های دانشگاهتان به نحو احسنت استفاده کنید. اگر قرار باشد تا برای تعطیلات فرزندتان را از مدرسه به بیرون ببرید، با افزایش شدید قیمت ها در این برهه زمانی چه می کنید؟ لازم است تا بدانید که  هیچ راه حل یا روش جادویی ای وجود ندارد. اما حتی زمان تعطیلات مدرسه ای هم راه هایی برای پایین نگه داشتن قیمت ها وجود دارد. برای یاد گرفتن این راه ها ادامه مقاله را مطالعه کنید:

1از قبل برنامه ریزی کنید

اگر قصد دارید تا بدون استفاده از تور و خودتان به صورت مستقل بلیط هواپیما، اتوبوسریا، قطار و یا قایق روزرو کنید و تمایل دارید که از ارزان ترین قیمت ها استفاده کنید، باید از همین الآن رزروتان را انجام دهید. به عنوان مثال زمانی که در تعطیلات نوروز قصد سفر دارید، سعی کنید تا کارهای رزرو رو در ماه‌های دی و یا بهمن انجام دهید.

رزرو بهترین پکیج های تعطیلات کمی پیچیده تر است. البته بسیاری از اپراتورها و یا آژانس ها مسافرتی برنامه ریزی قابل پیش بینی ای درباره  قیمت ها و انگیزه ‌شان از تغییر این قیمت ها ندارند و پیدا کردن بهترین زمان قیمت کمی سخت و پیچیده است. آفرهای مثل تعلق کردن جای رایگان برای فرزندان کوچکتان می توانید یکی از گزینه های مناسب برای صرفه جویی در پولتان باشد. اما همیشه زمانی که مشغول مقایسه قیمت تور ها و یا بلیط های مختلف با یکدیگر هستید، قیمت نهایی و تمام شده تور ها را با هم مقایسه کنید.

2سفر به کشور های اروپایی

برای تعطیلات خانوادگی در ترکیه، گرجستان، انگلستان، فرانسه، آلمان و ..، بسیار ضروری است که از قبل رزروتان را انجام دهید و علت آن این است که  بسیاری از خانه های تعطیلات بزرگ و تقریبا هر مکان مسکونی مناسب برای اقامتتان که نزدیک به  یک پارک ملی یا نزدیک به دریا باشد، از قبل رزرو شده اند.

بنابراین اگر زود دست به کار شوید احتمال این که جایی پیدا کنید هست. در این شرایط با رزرو از قبل هیچ پولی  ذخیره نخواهید کرد، اما  می توانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و (امیدواریم)  که بتوانید تعطیلات بهتری با پولتان برای خود به رقم بزنید.  از این که در مراکز و یا شاه‌راه های اصلی توریستی رزرو کنید اجتناب کنید و سعی کنید که در حومه و یا اطراف جاهای گران قیمت رزروتان را انجام دهید. با رزور کردن در مکان های کمتر شناخته شده،هم بهای اجاره کمتری پرداخت خواهید کرد و هم در محیطی خلوت تر اقامت خواهید کرد. البته احتمالا جا های دیدنی که فکرشم نمی کردید را در این مکان ها پیدا خواهید کرد.

اما درباره رزورهای و بلیط های لحظه آخری چه طور؟ اگر کارهایتان را برای دقیقه نود بگذارید، گاهی اوقات شانس پیدا کردن یک معامله دقیقه نودی  و ارزان برایتان وجود خواهد داشت، اما خوب در این شرایط دامنه انتخاب کمتری خواهید داشت و به تعبیری، باید از بین محل های اقامت و مقاصدی انتخاب کنید که کسی تمایل به رزرو آن ها نداشته است.

3مبادله خانه را در نظر بگیرید

اگر در یک منطقه خوب و دوست داشتنی به چشم توریستان و مسافران زندگی می کنید، و شرایط اجاره دادن منزلتان به سایرین را دارید، اجاره دادن خانه تان یک روش بسیار مقرون به صرفه برایتان خواهد بود.  برای اطمینان از افراد مناسب و ترتیبات بیمه، از یک آژانس معتبر استفاده کنید.

4استخر خصوصی را فراموش کنید

ویلاهایی که استخرهای خصوصی دارند نسبت به سایر خانه و ویلا ها بسیار گرانقیمت تر هستند. به همین دلیل توصیه می شود که یک ویلای نزدیک به دریا رزرو کنید، با این روش هم می توانید شنا کنید و هم هزینه محل اقامتتان کم تر خواهد بود.

5وسط هفته را امتحان کنید

 مسافرت وسط هفته نه تنها نسبت به مسافرت پنجشنبه و جمعه ارزان تر است، بلکه به دلیل خلوت بود ن فرودگاه هایی و محل های پرتردد نیز برایتان خوشایند تر خواهد بود. البته این روش از زمان بندی بیشتر برای سفرهایی که قصد دارید در هتل اقامت داشته باشید توصیه می گردد، زیرا بیشتر خانه های اجاره ای و اقامت گاه ها، پنجشنه و جمعه ها اجاره داده می شوند. اما همیشه هم این طور نیست. اگر با دقت بررسی کنید شاید چندین استثنای خوب پیدا کنید.

6در اواخر ماه می سفر کنید

معمولات تعطیلات آخرین هفته آگوست، یکی از زمان های سفری محبوب برای مسافرت های خانوادگی به نواحی ساحلی است. اما خوب باز هم سفر در این برهه زمانی نسبت به سفر در زمان پیک ماه های آگوست و جولای تا چندین و چند درصد ارزان تر است. شاید اگر در می سفر کنید لازم باشد که یه هفته مرخص بگیرید و در یک هفته کاری شلوغ سفر کنید اما  مطمئن باشید که مقصدتان آرام تر و خلوت تر خواهد بود. جاهایی  جنوب  یونان، جنوب اسپانیا، قبرس در این برهه زمانی از آب و هوای خوبی برخوردارند.

7در اواسط یا اواخر ماه آگوست سفر کنید

این برهه زمانی در مقایسه با قیمت های ماه می بعضی اوقات کمی ارزان تر است، هفته آخر ماه آگوست، بهترین قیمت تعطیلات تابستانی مدرسه چه در بریتانیا و چه مدیترانه را دارد. البته امسال این طور به نظر می رسد که برخی از پایین ترین قیمت ها در اواسط ماه باشند. اگر تمایلی به رزرو از قبل ندارید، در این ماه احتمال این که چندیدن رزرو و بلیط های دقیقه آخر پیدا کنید بیشتر خواهد بود.

8به اسپانیا، پرتغال یا فرانسه بروید

بهترین شانس از نظر قیمت در جاهاییست که دسترسی بدانجا بیشتر باشد. به عنوام مثال اگر در انگلستان اقامت دارید، لازم است تا بدانید پرواز به سه کشور اسپانیا و پرتغال و فرانسه نسبت به سایر جاهای دیگر اروپا بیشتر است و اقامت گاه هایی تعطیلات این سه کشور بیشتر هستند. همچنین زمانی که به پرتغال و یا فرانسه سفر می کنید متوجه این خواهید شد که هزینه زندگی،  در این دو کشور بسیار رقابتی است. در ضمن با توجه به وضعیت سیاسی و امنیتی نامشخص در ترکیه و  تقاضا نسبتا کم مسافران اروپایی برای سفر به این کشو و بسته به آخرین توصیه سازمان FCO  ( وزارت امرو خارجه بریتانیا)  ممکن است تا برای سفر به این کشور چندین پرواز یا رزرو دقیقه آخری خوب پیدا کنید. با این حال، به طور کلی، تا زمانی که در یک فاصله معقول و راحت  در بندر جنوبی زندگی می کنید، یک سفر چند هفته ای به شمال فرانسه نیز قابل توصیه می گردد.

یک گذرگاه گذرگاه ارزان را رزرو کنید، محل خوبی برای اقامت و ماشین خودتان است.

لیستی از ارزان‎ترین مقاصد تعطیلات

رنکینگ سال 2016 رنکینگ سال 2017 مقصد
1 1 پرتغال
2 2 بلغارستان
4 3 اسپانیا
5 4 ترکیه
7 5 جمهوری چک
9 6 قبرس
6 7 مجارستان
11 8 ژاپن
14 9 مالت
10 10 یونان
3 11 آفریقای جنوبی
17 12 مکزیک
8 13 اندونزی
13 14 کرواسی
16 15 تایلند
13 16 کنیا
17 پرو
24 18 ایتالیا
21 19 آمریکا
19 20 مالزی

9زمان  کرایه ماشین صرفه جویی کنید

اخیرا هزینه های  خودروهای اجاره ای بیشتر و بیشتر مشکل ساز شده است، چرا که شرکت ها سعی می کنند هزینه های تبلیغ شده را تا حد ممکن پایین نگه دارند  و پس از اتمام استفاده شما از خودرو،  هزینه های اضافی در طول فرآیند رزرو یا ورود به مقصد،  را بر روی مبلغ قراردادتان بکشند.

  بنابراین مطمئن شوید که قیمت های تمام شده را با  قیمت های اولیه که  گفته می شوند مقایسه کنید و قبل از رزرو، راهنمای صرفه جویی در هزینه ها را حتما بررسی کنید.

10فقط به یک شهر سفر کنید

هیچ دلیلی وجود ندارد که  چرا باید هزینه ها در تعطیلات مدرسه به مراتب گرانتر از زمان های عادی باشند. به عنوان مثال، روم به یک مکان عالی برای بردن فرزندانتان بدانجا می باشد. مسافرت در ماه اکتبر، فوریه یا نیمه های ماه، رزروهای وسط هفته ، رزرو پروازهای خارج از ماه های پیک شلوغی و یا شاید  پیدا کردن یک آپارتمان برای دو یا سه شب از  طریق سایت  Airbnb و یا رزوهای وسط فصلی ( زمان مدرسه فرزندانتان و یا ترم های دانشگاهی) می توانند نسبتا برایتان کم هزینه تر باشند.

مقالات مرتبط:


چگونه تنها سفر کنیم؟ (تمامی نکات مهم برای تنها سفر کردن)

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاه